Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem két hét múlva kezdi...

Férjem két hét múlva kezdi külföldi munkáját, hátrahagyva a két gyerekünket és engem, nagyon ideges, feszült, hogyan könnyítsem meg neki amit átél?

Figyelt kérdés

Sajnos kénytelen külföldre menni dolgozni,mert a munkahelye megszünt a válság miatt és nincsen semmiféle munkalehetőség errefelé,ugyanakkor építkezünk el kell láttnunk a két gyerekünket.

Hónapokig azt mondogatta,hogy mindent megadna azért,hogy végre indulhasson és a családjának pénzt kereshessen (5 hónapja munkanélküli)bármi áron is,ha beleszakad a munkába akkoris.


Most viszont annyira feszült,ideges ,már nem tervezget,hogy végre jobb lesz anyagilag,hanem mindenféle kételyek merülnek fel benne,hogy mi van ,ha mégsem sikerül ,hogy hosszabb távon lesz munkája külföldön.


Támogatnom kellene,de bármit mondok semmi sem jó,rettenetesen szorong a rá váró nehézségektől...


2012. máj. 15. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy szorong. Itthagyja a családját, hogy több pénzt keressen....ez azért nálam is okozna némi szorongást, sőt, bűntudatot. Mert hiába a sok pénz, ha közben kimaradok a gyermekeim mindennapjaiból. Nekem nem érné meg. Nem muszáj házat építeni, tökéletes nekem a kis panellakás is, de legyek együtt a családommal, feleséggel, gyerekekkel. Lehet hogy erre ő most ébredt csak rá.


Mindenesetre ha már így beszéltétek meg, hogy kimegy pénzt keresni, akkor nem tehetsz más, vigasztalod, hogy majd írsz neki és skype és e-mail és ha hazajön lesz nagy házatok és jólét. Valamit valamiért....ha addig kibírjátok, akkor könnyebb élet vár rátok, miután hazajött. Max ezzel lehet vigasztalni.

2012. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Idáig teljesen úgy beszélt,hogy könnyedén át fogja ő vészelni mindezt lelkileg ,engem is vígasztalt.

Itt sajnos nem csak arról van szó,hogy lesz e házunk vagy sem,hanem arról,hogy lesz e keresete,vagy sem,mert itt semmi,de tényleg egyáltalán semmi munkalehetőség nincsen.


Valószínű kezdi felfogni,hogy nem lesz olyan egyszerű több évig (így tervezi) a családját havi 4-5 napra láttni,teljesen kimaradni a gyerekek életéből.


Valójában zokogni tudnék,ha belegondolok,hogy havonta pár nap jut majd belőle nekünk :-( ...

Attól félek,hogy teljesen eltávolodunk majd egymástól,a kisfiúnk nagyon apás,ő őrjöngeni fog érte,annyira fog neki hiányozni,a kislányunk még nincsen 2 éves ,neki majd annyit jelent a férjem mint egy kedves nagybácsi aki néha meglátogatja.

2012. máj. 15. 14:37
 3/11 anonim ***** válasza:

EZ az, amibe én bele sem mentem volna. Férjemnek is állást kellett keresnie, de diplomás és idegen nyelvet beszélő lévén sem kapott, ezért elment a Tesco-ba dolgozni. Mondván, jobb mint a semmi, és jobb, mint a családot hátrahagyni. Most már kinevezték, vezető beosztásba került, normálisan keres, és megszerette.

Neki sem volt álommeló Tesco-s árufeltöltőként kezdeni, pláne diplomával, de ez volt ára, hogy együtt maradhatott a család.

Két út van: egyik sem könnyű, csak egyik anyagilag, másik lelkileg nehezebb. Ugyanis amíg csak árufeltöltő volt, meg kasszás, addig anyagilag katasztrófa volt. De itt voltunk egymásnak, és nekünk ez volt a fontos. De olyat is hallani, ahol meg eltelt a külföldi x év, és miután apuka hazajött, jobban éltek abból, amit kint megkeresett. Bár tény, itthon továbbra sem talált munkát, de legalább addig éltek az összegyűlt pénzből. Azt mondjuk nem tudom, mi lett, amikor az elfogyott....visszament-e apuka külföldre még x évre, vagy megalkudott itthon valami gázosabb melóval, erről már nem szólt a történet.

2012. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A férjem is elment a közeli Tescó áruházakba is és még ott sem talált munkát.

Mindent végigjárt a környéken.

2012. máj. 15. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem lehet egyszerű :( Ha már így alakult, és tényleg nem talált sehol, akkor max azzal lehet vigasztalódni hogy a XXI. századnak hála már naponta ötféle úton lehet kommunikálni, ahol még arcot is látni, tehát nem csak a hangját hallhatják a gyerekek, hanem látják is.

Mit dolgozik, és mit fog kint csinálni?

2012. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Sorstárs vagyok. Nekünk is kettő gyerkőcünk van. A férjem szeptembertől dolgozik Angliában. Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon rossz. Ő kint szenved, hogy nem lát minket, mi itthon. Bár elég sokat beszélünk skyp-on, a telefon nagyon drága. Vettünk skyp-os telefont neki, ott rá tud kapcsolódni a netre és így ingyen beszélünk. Eddig 30.000 ft körül volt a tel. számlánk.

Megkönnyíteni sajnos nem tudod neki, kimegy idegenbe, távol a családjától, el kell szakadnia tőletek és így minden rá hárul. Talán akkor lesz neki is jobb, ha jól keres és így akár félre is tudtok tenni. Ha már kint lesz, dolgozik ez enyhülni fog. Viszont nem lesz nyugodt, mert ugye nem fogja tudni mi a helyzet itthon. Sok erőt és kitartást kívánok, támogasd nem feltétlenül szavakkal. Neki is nagyon nehéz!

2012. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xtina22 válasza:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Mi is sajnos ebbe a válságban nagyon rosszul állunk nagyon sok anyagi problémánk van és 1x-en itt M.O.on nem lehet megélni se nem h megoldani.Már egy ideje keresünk a párommal valós külföldi munkát de eddig mind hiába.Láttam itt h többeknek a párja megy ki külföldre és megírnátok nekem h hova mit kell ott csinálni hol lehet jelentkezni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Combi27 ***** válasza:
Öcsén 4 éve Ausztriába melózik
2012. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Combi27 ***** válasza:

most nézem, nem küldte el a rendszer az egész kommentet...

szóval öcslm 4 lve Ausztriában melózik, mint minősített hegesztő.Oda adózik, onnan kapja a családi pótlékot, és onna megy majd nyugdíjba is..Normális melóhelye van, péntek délután itthon van (300km-ről), és hétfő hajnalba megy vissza.Kiskánya 8 éves volt mikor kiment, elöször Tirolban melózott hónapokig, ami ugya 600km, csak oda, majd Bécs környékére került.Hogy megéri e? Nincs túlóra, pénteken délben leteszik a melót, jön haza..Fizetése nettó 2300-3000 euro, jár neki szabi, 13-14 havi fizetés.Számoljatok utána megéri e...4 év után vett egy házat (KP-ra!!), hogy ne kelljen annyit autóznia, de még két év mire végez a lánya a suliban, abbig nem költöznek, felújítják..ha még 10 évet lehúz akkor már jár neki a nyugdíj attól függetlenül hogy utána mondjuk Magyarországon melózik, és innen megy majd nyugdíjba..Csak összehasonlításképp: munkatársa 2

2012. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Combi27 ***** válasza:

munkatársa 20 év magyar , és 20 év osztrák munkaviszony után kap nyugdíjat..itthonról 35 ezret, kintről 1600 eurot...

Ezt nézzétek, és ne stresszeljetek..gyerek simán megszokja..ha nagyobb lesz akkor meg a jólétet fogja megszokni...

2012. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!