Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi fontosabb a házasság...

Nektek mi fontosabb a házasságban: hogy jól nézzen ki a társatok, vagy élvezetes legyen a személyisége?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést, mert én 3 éve vagyok férjnél és pont tegnap beszélgettünk erről egyik barátnőmmel. Régebben mindig csak olyanokkal álltam szóba, akik külsőleg 10/10-esek, nagyon kritikus voltam, ha már valakin volt egy kis szépséghiba, rögtön nem vonzott. Aztán megismertem a férjemet, egy szőkés, kék szemű (mindig a déli típusú pasik tetszettek), kicsit mackós típust, de a humorával és a személyiségével rögtön lenyűgözött. Sosem szerettem a nagy bulizós, nagydumás, kicsit fárasztó pasikat, de valahogy ő mégsem "sok" soha. Veletek már történt olyan, hogy ragaszkodtatok a kinézethet, de mégis valaki kompenzálta ezt a "hiányát" a személyiségével?
2012. máj. 15. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Számomra mindig is fontos volt.Eleve nem is járnék olyannal aki nem tetszik külsőleg.A külső igenis fontos.A szexuális vonzalom fontos és olyan embereknél akik nem vonzódnak egymáshoz külsőleg ott komoly gondok lehetnek később.

Én és a férjem is így gondoljuk.Hiúságban nagyon hasonlítunk egymásra.

2012. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Fontos a külső, hazudik, aki azt mondja nem, de nekem sosem az volt az első. és most sem az. Szerintem a személyiség többet ér
2012. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

A szexuális vonzalom nem elsősorban a külsőtől függ. Nyilván van összefüggés, de a szexuális vonzalom a szerelemmel együtt jár. A kémia működése meg szintén nem attól függ, hogy a férfi 10/10-es vagy sem.


"Nem azért szeretem, mert szép, hanem azért szép, mert szeretem."


Aki nem jön be külsőleg, annak a 'belsejével' is van valami gond, amiért nem tetszik. A vonzalom bonyolultabb dolog annál, hogy csak a külső értékelésével meg lehessen határozni, hogy vonzó-e valaki a számunkra.


Egyébként az ilyen 'ideák' csak arra jók, hogy ha kérdeznek erről, lehessen mit válaszolni. Egyébként semmi értelme a párunk külsején morfondírozni. Vele vagyunk. Jó esetben nem a külseje miatt, hanem pont azért, mert vele akarunk majd lenni akkor is, mikor már pohárban altatja a műfogsorát. :)

2012. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő fontos, kinézet és személyiség is. Aki azt mondja, nem fontos a külső az hazudik, nem a személyiségét látod meg először, hanem a külsejét, és ez alapján döntesz utána, hogy megismered-e, vagy nem. Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol a srác nagyon helyes volt, tényleg 10/10 külsőre, viszont nem tudtunk elbeszélgetni, nem jöttünk ki jól, vége is lett. Volt olyan exem, aki külsőre nem jött be, csak épp ismertem már, és szerettem a személyiségét. Ez sem működött, nem vonzódtam hozzá szexuálisan, épp emiatt... Végre megtaláltam a 10/10-et mindenféle szempontból 2 hét múlva születik a babánk! :-)


24/N / 38 hkm :-)

2012. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet ilyen egyszerűen megmondani. A feleségemet "egyben" szeretem, beleértve a külső és belső tulajdonságait, szépnek, okosnak, kedvesnek, egy szóval szeretnivalónak találom, plusz a tudat, hogy ő a gyerekem anyja, felbecsülhetetlen.

Én például sosem gondoltam, hogy néger nővel házasodok össze (Magyarországon egyértelműen fehér lányokban gondolkodtam), aztán az egyetemen megismertem egy kenyai fekete lányt, aki tanulni jött ide. És megfogott, beleszerettem. Nem tudom megmondani, hogy mi, a külseje, a belsője, minden, ő maga.

Így utólag, a saját bevallása szerint, ő még a repülőn ülve is úgy tervezte, hogy miután Magyarországon lediplomázott hazamegy Afrikába és ott megy férjhez, nem gondolkodott magyar férfiakban, aztán jöttem... :-)

Összetett dolgok ezek, szerintem még a pszichoemberek sem feltétlen értik, csak úgy csinálnak.


Sok Boldogságot Nektek!

2012. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a személyisége számomra fontosabb...
2012. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
a pénztárcája a legfontossabb
2012. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
A 7. válaszoló egy cinikus férfi? :) Majdcsak megunjátok ezt a lóvé-témát...
2012. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam a külső egy első szűrő. Megüti a lécet vagy nem. Ha megüti, akkor lehet egyáltalán ismerkedni ilyen céllal. Együttélésnél már nem a külső számít, hanem a személyiség, de a megismerkedés feltétele a vonzó kinézet.
2012. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok, nekem erre a "10/10-es igény szintre" mindíg az az első kérdésem, hogy ha a Párotok hazafele tartva a kocsival balesetet szenved, kissé összetöri az arcberendezését, maradandóan - na nem vészes csak átesik a 6,5ös kategóriába - akkor megáll az élet??? Fel nem tudom fogni, hogy lehet valakit nyugodt szívvel viszontszeretni akinél beugró a 10/10!!!Szerintem az ilyen ember hamar koccol, ha kezd minőségi változás beállni az "Árúban" ami az idő függvényében sajnos előfordul!Üdv
2014. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!