Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apa mellett...

Alkoholista apa mellett lassan fejlődik ki az ember személyisége?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ebből kikeveredni egy olyasvalakinek,aki sokat sérült pszichésen,de van esze,ezért tudna boldogulni az életben?Viszont még 21 évesen sem elég önálló,lelkileg kell neki a támasz.

Egyáltalán milyen egy független,önálló,erős egyéniség,aki megállja a helyét a mai világban támasz nélkül?Létezik egyáltalán olyan,vagy ez is csak egy hülye elvárás,amit lehetetlen teljesíteni?Mert én azt veszem észre,hogy egyedül az emberek bekattannak.De a rossz környezetben is.

Na,ilyenkor mi legyen?



2012. febr. 24. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lassan fejlődik ki, hanem másmilyen lesz, és utána ezen nagyon nehéz változtatni. Az nem hiszem, hogy baj, ha kell a támasz, talán így könnyebben tud változni. A lényeg az lenne, hogy szabaduljon a mérgező környezetből, akkor el tudna indulni a gyógyulás útján.
2012. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csúnya szó, de torz családban torz személységek alakulnak ki. Százszor nehezebb meghatározni, ki vagy, mi vagy. Rájönni, hogy mi az oka, hogy valaki tönkre teszi magát a szereteted ellenére. És borzasztóan nehéz nem olyan családot alkotni magad köré, ahol a már tanult példákat valósítod meg újra.
2012. febr. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól írja az első. Olyan nincs, hogy lassan, mert ez nem verseny, hogy ki mennyi idő alatt éri el a 100 %-ot, mivel a személyiségfejlődésben nincs olyan, hogy 100 %-ra kifejlődött. egész életben fejlődik, 70-80 évesen sem állandó.

Elhiszem, hogy rossz, de ha már az illető felismerte, hogy gond van, azzal elérte a legnagyobb lépést. Innentől kezdve már csak rajta áll a dolog. Nehogy abba a hibába essen, hogy ezután egész életében az apját okolja.....

2012. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én az önállósodásra gondoltam.Még ennek ellenére is nagyon nehéz elszakadni a családtól,ráadásul a külvilágban nincs senki.Mások meg lazán kimennek egyedül külföldre.Ilyenkor olyan lúzernek érzem magam.
2012. febr. 25. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Valami kisebb dologgal kellene kezdeni. Egyedül külföldre az nem feltétlenül okos dolog.

Az meg normális, ha az embernek hiányzik a családja, még akkor is, ha ilyen, mert nem ismert másikat. És mindenki vágyik arra, hogy szeressék.


Nem vagy lúzer.


Kezdetnek mondjuk albérlet, barátokkal? Vagy akár egyedül is.

2012. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kedvességed:)Nincsenek barátaim,a kapcsolataim egyenlők a 0-val.Nagy ritkán keres néhány régi ismerős,szökőévben egyszer és ez kimerül ennyiben.Párom sincs.Egyedül nem mennék albérletbe,alig tudnám fizetni és amúgy is rossz lenne egyedül,szerintem még rosszabb is,mint itthon.Akkor még ez a maradék kapcsolatom is ellehetetlenülne,ami eddig volt,még ha nem is a legjobb.Egyedül meg nem bírnám.Másokon is csak nézek,hogy ezt hogy bírják ki.
2012. febr. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!