Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit gyerekkora óta...

Ha valakit gyerekkora óta terrorban tart az apja, annak hogy fog kifejlődni a személyisége? Lassan, vagy túl gyorsan?

Figyelt kérdés
Ha lassan érő típus,az mit jelent?Ha még mindig az apjával él,de már nagykorú és az apja nem veri,az lehet rá még rossz hatással?A szülők amúgy még együtt vannak.Hogy lehetne egy ilyen emberen segíteni,hogy jobban be tudjon illeszkedni a társadalomba?Mert elég esetlen,sosem találja a helyét és visszahúzódó.Innen gondolom,hogy ez valami személyiség dolog lehet,mert egyébként egyáltalán nem hülye.21 éves lányról van szó.
2012. jan. 30. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt, hogy gyermek. Befolyásolható, nincs önbizalama.
2012. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ki kellene szakadnia abból a környezetből.
2012. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát nagyon lassan fog kialakulni, sajnos, de apránként javul.
2012. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a szívás és sajna én is ezt tiprom a mai napig,csak én fiú vagyok és már annyira a betege vagyok,hogy nem tudok elmenni társaságba sehova.Nem dolgozok sehol,mert lebetegedtem az ilyen állapotok miatt.Sajnos nincs előttem gerinces,egyenes emberi példa,mert az apám egy puhatestű.Így a lánynak könnyebb a dolga.
2012. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha adhatik egy jó tanácsot , a magam gyermekkoromból okulva és be jött.Én ebben éltem. Majd 17 évesen ön szántamból föl kerestem a körzeti orvosom,akinek el mondtam gondom, ezek mint nektek. Ő , azt tanácsolta, hogy mennyek el egy pszichológushoz. Mi előtt valaki azt mondaná, köztudattal ellentétben, hogy oda a gyogyósok járnak. Tévedés. A pszichológusnál, föl tudod dolgozni a traumáid, amikor föl dolgoztad akkor jön az ön ismeret, meg találod az életben a helyed, kapcsolataidban. Fejlettebb országokban keményen fizetnek érte az emberek, ha nincs is ilyen gondjuk. De , vannak jó könyvek is. A lényeg, hogy ismerd meg önmagad, meditálj, képzeld el azt amire vágysz, úgy mint ha benne lennél. Ne rágódj élj. Amugy egész életed befolyásolja majd, minden döntésed, sőtt mindig boldogtalan leszel. Nem vagy beteg, csak. De az is segít, ha van olyan valaki aki meg halgat és el mondhatod neki őszintén a dolgaid. A pszichológusnál úgy működik, hogy le űlsz, nem kérdeznek és mondod. Majd azon veszed észre magad, hogy minden ki jön belőled, mármint szó. Erre leg jobb amugy egy jó türelmes barát is, mert amugy a pszichológus nem sokat beszél. Szóval a hétköznapi életben is meg tudod oldani. Kérdés van-e környezetedben olyan aki órán át hallgat, és te mondod, és nem kérdeznek. De, olykor rá kérdeznek racionális dolgokra, például, mit érzel apukád iránt.
2012. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
20:36 Hát az elég nehéz sajnos,pénz és lehetőségek híján...
2012. jan. 30. 22:17
 7/12 A kérdező kommentje:
21:09 Nincs egyedül,a többi rokonával jóban van,gondolom,az már csak jelent valamit és mi is itt vagyunk neki.A pszichológus tényleg nem hülyeség,csak ahhoz is szerencse kell,hogy jó pszichológushoz kerüljön,akivel összepasszolnak.Én is voltam és nekem nagyon jó pszichológusom volt.Csak hát ugye ez is pénz.De ha megpróbálja saját maga erősíteni az önbízalmát,akkor azt fenn tudja tartani a család lehúzó erejével szemben?
2012. jan. 30. 22:20
 8/12 A kérdező kommentje:
20:41 Vagy akárki: Mikorra kell kifejlődnie egy ember személyiségének?Mármint hány éves korra?
2012. jan. 30. 22:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia,ebben a cipőben jártam én is.Lassan fejlődött ki a személyiségem,kérdésedre a válasz.Mondhatni felnőtt koromban,jóval szülés után.Segíteni csak saját magán tud az ember.
2012. jan. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Hát,az még jóval odébb van...
2012. jan. 31. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!