Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek-e az apámmal...

Kötelezhetnek-e az apámmal való kapcsolattartásra? Bővebben lent

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nappali tagozaton tanulok, apám fizeti a gyerektartást, de tavaly nagyon megromlott vele a kapcsolatom, félek tőle...

Beperelt, hogy nem akarja fizetni a gyerektartást, mert nem látogatom, nem tartom vele a kapcsolatot. Kötelezhet-e a bíróság az apámmal való kapcsolattartásra? Egy év múlva befejezem a sulit, csak erre az utolsó évre kellene fizetnie.



2012. máj. 15. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, ez egyéni döntés.
2012. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tartod vele a kapcsolatot,akkor a pénze se kelljen!
2012. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló, az előzményeket nem tudod...

Írtam, hogy félek tőle.

2012. máj. 15. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha félsz tőle és nem akarod tartani vele a kapcsolatot, akkor nem tartod. A pénz szerintem amúgy is jár nektek, vagyis anyudnak, bár én nem tudnám elfogadni tőle, ha ő sem kell nekem. Egyszerűen úgy fair, erre akart a második is kilyukadni.
2012. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel már elmúltál 18, vagyis nagykorú vagy, kérheti, hogy megszüntessék a gyermektartásdíjat -ami ilyenkor már amúgyis rokontartás- érdemtelenség miatt.
2012. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Pontosan azért perelt be,mert nem akar fizetni.Pedig ha tartod ha nem fizetnie kell,amíg tanulsz.Hidd el,nem a kapcsolattartás hiánya bántja,hanem a kötelezettség ténye.
2012. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg nappalis vagy és nincs olyan kereseted, hogy eltartsd magad, addig kötelező fizetnie.
2012. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pontosan igaza van a 6. hozzászólónak, Az, hogy nem látogatom, csak ürügy, hogy ne kelljen fizetnie. Már 15 éves koromban dolgozni akart küldeni, mert ő nem akart besegíteni semmiben. Egyébként sosem fizetett rendesen, tavaly ősszel bepereltem, mert hónapokig nem kaptam gyerektartást. Erre ez volt a válasza, hogy jó, akkor ő is beperel...

Köszönöm a kommenteket.

2012. máj. 16. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:

nagykorú vagy!

csak ha rászorulttá válik akkor követelhet szülőtartást, láthatási jog nincs nagykorúak esetében, a gyerektartást nem értem, de ha jogilag jár, akkor fizetnie kell

2013. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!