Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek hogy temetésre...

Kötelezhetnek hogy temetésre fekete kabátot vegyek fel, és tényleg el kell menjek?

Figyelt kérdés

Meghalt az osztálytársam apukája és mindenkinek el kell mennie a temetésre. Már ez is nagyon cinkes nekem,mert én bejárós vagyok és a temetés a városban lesz,du 4 helyett este 7 lesz majd mire hazaérek,na mindegy. Anyukám is ideges már most miatta h ilyen késön érek haza,mert annál tovább kell majd mennie a gáznak a fürdőben,nem tud spórolni stb... és segíteni se tudok semmiben,meg mire tanulok meg másnapra stb... és még be kell adnia kószorúba 500Ft-t is. Ezért is ideges anyukám mert az már egy kg kenyér stb... ilyeneket mond. De az osztályfőnök azt mondta ha nem megyünk el akkor kijárja nekünk azt h igazgatói intőt kapjunk,meg akkor tök trógerek leszünk h ennyit nem teszünk meg az osztálytársunkért. Meg azt is mondta h ha nem fekete kabát lesz rajtunk akkor osztályfőnökit kapunk. Ha nincs akkor kérni kell valaki mástól. Én nem tudom kitől kérjek,és csak neon zöld télikabátom van... Nem tudom mit csináljak,osztálytársaimmal egyikkel se vagyok jóban mert mindig csesztetnek mindenért,egyikkel se beszélek soha. Barátaim sincsenek. Mondtam az osztályfőnöknek h nekem nincs fekete kabátom és kérni se tudok se

nkitől,azt mondta akkor haza fog zavarni a temetőből és az milyen égő,és borítékolhatom az osztályfőnökit.

Anyukámnak nem merek szólni ez miatt,mert már igy is nagyon ideges és akor bemenne a suliba és igy is mindig mindenki rajtam röhög,ha be megy ez miatt balhézni akkor meg még inkább


2012. febr. 13. 16:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád csak nyugodtan menjen be a suliba!! Az osztályfőnököd nem normális!! Az szép meg jó, hogy így gondol a tanítványára és tényleg szép dolog az, hogy egész osztály nevében koszorú stb..osztálytársadnak is biztos jól esik. Az viszont abszurd, hogy téged bármire is kötelez. Egyrészt ismerhetné az anyagi helyzeteteket és abba az 500 forintba még ő se halna bele, ha az osztálypénzből tenné bele. Mi is támogattuk az osztálytársunkat, amikor nem tudta kifizetni a szalagavatóra a ruhát. Azt a 6000 forintot az osztálypénzből fizettük ki.

Másrészt fekete kabátod ha nincs, akkor nincs. Tél van, melegen kell felöltözni. Én is mentem nemrég temetésre, fehér kabátom van, abban csaknem akartam menni, így végül a fekete vékony szövetkabátomban mentem, mert kocsival mentünk oda. Anyukám még ígyis lebutázott, hogy nyugodtan felvehettem volna, nem baj, hogy fehér. Ne fázzak meg.

Ha amiatt hazazavarna, mert nincs rjatad feket kabát, akkor a tanárod elmehet a francba. Ha emiatt osztályfőnökit kapsz, nuygodtan mondd el anyukádnak, és hidd el elrendezi a dolgot. Én biztosan ezt tenném.

2012. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

A fiú akinek meghalt az apukája egyébként annyira utál hogy az nem igaz. Mikor megtudtuk hogy mi történt odamentem hozzá szünetben és mondtam neki h nagyon sajnálom ami történt,és ha segíthetek vmiben szóljon. Erre hozzám vágta az angol könyvet meg a kóláját is oda dobta elém ami ugy szét posszant h tök beterített,aztán röhögve bele is lökött a maradék lébe és egy csináld meg a házim k.urva mondattal ott hagyott.


Én mindig megcsinálom mások leckéit vagy hagyom hogy lemásolják az enyém,mert mindig csesztetnek az osztályban :/

2012. febr. 13. 17:05
 3/48 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk én azt sem értem, hogy az osztálytársad családja szeretné, hogy az egész osztály ott legyen? A temetés egy családi/baráti esemény, nem osztálykirándulás.


Egyébként szerintem ezt nem teheti meg. Szinte biztos vagyok benne, hogy ilyet nem csinálhat.

2012. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, nem akarok tapintatlan lenni, de mégis ki volt az osztálytársad apukája?

Az én apukám is általánosban, év közben halt meg. Nemhogy elhívtak volna mindenkit a temetésre, az osztályfőnök nekem el sem hitte, az anyámnak kellett bemennie ordibálni, hogy mégis miért megyek minden nap zokogva haza...


Ha már elrángat, nem kötelezhet a fekete ruhára ha nincs. Esetleg szerezzen neked valahonnan.

A koszorúba pedig csak akkor kell beleadnotok, ha nem a megélhetésetek függ attól az 500ft-tól.


Egyébként anyukádnak igaza van ha bemegy. Annyit tehetsz az ügy érdekében, hogy megkéred, ne tanítási időben vegye elő az osztályfőnöködet.

2012. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
nem merem már megmondani ezt anyukámnak mert igy is tök ideges az egész miatt... És félek hogy megint piszkálni fognak az osztálytársaim is.
2012. febr. 13. 17:07
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt az ideje, hogy a sarkadra állj. Senkinek ne csináld meg a háziját!! Ezentúl azt se engedd, hogy lemásolják! Téged csesztetnek? Tegyék..bírd ki azt a pár évet amíg ott vagy suliban, aztán mehetsz utadra. Ne legyél mások csicskája! Tanulj szorgosan, hogy sokkal jobb helyre kerülj mint ezek. Anyukád pedig menjen be az igazgatóhoz és szépen normálisan magyarázza el neki a dolgot, hogy a drága osztályfőnököd mégis mire akar kötelezni.


első voltam

2012. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
98%
Lépj már túl ezen. Piszkálnak az osztálytársak? Túléled.. Annak ellenére, hogy megcsinálod a házijukat, továbbra is csesztetnek?? Akkor meg ne csináld nekik. Bármit csinálsz, piszkálnak, legalább nekik ne tegyél jót.
2012. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként pedig ne menj el.

Kétlem, hogy attól még hogy az apa az osztályfőnököd egyik fő nyalizósa volt (már bocsánat, de tapasztalat), az igazgató is lenne akkora orbitális marha, hogy ezért intőt adjon.

És ha ad is? Ugyan, egy beírás az ellenőrzőbe, nem ölnek meg sehol érte.

2012. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

9.es vagyok.. még nagyon sok év van vissza a suliból... így is anynira utálok bejárni hogy az nem igaz :/ félek ha anya bemegy akkor csak még rosszabb lesz majd.

Gondoltam arra is hogy hirtelen lebetegszek,de azt mondta az osztályfönök h nem fog elfogadni senkitől orvosi igazolást.

És ha meg ki iratom magam akkor és nem fogadja el az orvosi igazolást akor lehet már elvennék a csp-t is

2012. febr. 13. 17:12
 10/48 anonim ***** válasza:
92%

csak a kozeli hozzatartozoknak kell feketeben lenniuk!

es ilyenert nem kaphatsz osztalyfonokit vagy igazgatoit! ilyen nincs es nem is lesz soha!

szerintem nem is ismered nagyon az elhunytat,akkor miert kotelez valaki,hogy ott legyel?


ha tenyleg annyira zuros a helyzet,akkor menj el a zold kabatodban,fekete nadragban es a karodra koss fekete szallagot!

szerintem ugy is messze lesztek a koporsotol es senki nem szolhat neked,hogy nem adod meg a tiszteletet!!!

2012. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!