Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha feljelent az anyám a...

Ha feljelent az anyám a bíróságon akkor jogos-e a követelése, és kötelezhetnek-e fizetésre?

Figyelt kérdés
3 évig laktunk a családommal a szüleimnél, de egyre csak romlott a viszony. A lakásukra hitelt vettek fel (2006), 4 milliót, ebből lett felújítva a lakás, ami egyébként borzalmasan lepusztult állapotban volt. A hitel felvevője a volt férjem. Időközben elváltunk, (2007-ben) Anno anyámék csak úgy voltak hajlandóak felvenni a felújításra a kölcsönt, ha majd felesbe fizessük. Ez így is történt, míg el nem váltunk és én el nem költöztem. Minekután ez megtörtént, magyarul már 2 éve, én nem vagyok hajlandó fizetni a törlesztőt, hiszen minden abba a lakásba van, amire a pénz elment, magam részéről egy szatyor ruhával távoztam az ingatlanból. Most bíróságra adott, de már két élve fenyeget, hogy fizessek. Se papír se semmi erről az egészről. Regényt tudnék írni, hogy hogyan keserítette meg az egész életem, s az ott tartózkodásom is, főként miatta hullott szét a családom is. Rágalmaz és folyamatosan valótlant állít. Mit tudok tenni? Hova forduljak? Ráadásul kijelentett az ingatlanból is, így most még bejelentett lakcímem sincs.
2009. aug. 21. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz igaza a bíróságon, ne aggódj. A felvett milliókat ő élvezi a felújított lakásban, ahonnan téged még ki is jelentett. Örülhetne, hogy annak idején a pároddal felvettétek neki a hatalmas kölcsönt. Indíts ellene viszontkeresetet és kérd vissza azt a pénzt, amit veletek felvetetett, hiszen a hasznát /mert egyikőtök sem lakik már ott!/ rég nem élvezitek. Gondolom annak a nyoma, hogy ti vettétek fel a pénzt és mire, követhető. Édesanyád lógó órral fogja tudomásul venni, hogy Ő TARTOZIK nektek és fizetnie kell!!!
2009. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Ne hagyd magadat zsarolni és megfélemlíteni!!! Pereld be minél hamarabb!
2009. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nevelőanyám... Köszönöm a válaszodat. Igen nyomon követhető, hisz ott se gáz semmi nem volt, mikor odamentünk, szépen meg lett csinálva, csak éppen letagadja. A pénzt neki a két kezébe számolták le az OTP.-be. Én nem kérek tőle semmit, csak , hogy hagyjon békén. Attól is tartok, hogy most albérletbe lakom a gyerekekkel, ezt ma tudtam meg, hogy kijelentett, és akkor hogy értesülök majd bármiről, ha nincs lakcímem? Ő mindent visszaküldözget, hogy a címzett ismeretlen helyen tartózkodik.
2009. aug. 21. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetes, hogy vannak ilyen anyák! Ne félj, inkább vedd fel a kesztyűt és küzd a gyerekeidért, önmagadért. Azt hiszem az se jogszerű, hogy kijelentett az ingatlanból. A polgármesteri hivatalban talán tudnak valamit mondani erre is, hiszen minden magyar állampolgárnak kell lennie egy állandó lakcímének. Enélkül halmozottan hátrányba kerülhetsz a gyerekeiddel együtt.
2009. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben fognék egy ügyvédet, bekopognék hozzá, aztán megkérném az ügyvédet, hogy akkor mesélje el szépen, hogy a nevelőanyádnak mennyi esélye lenne a bíróságon pert nyerni. ha be tudod bizonyítani, hogy te az abból a kölcsönből felújított lakásból semmit se használsz, akkor pattoghat. ráadásul ha a kölcsönszerződésen a te neved nem jelenik meg, akkor főleg. és mondd meg neki, hogy ha veszít nagyon megszívja, mert a perköltséget is ő fizeti(ha jól tudom). aztán ha nem hagy békén mond meg neki, hogy feljelented zaklatásért. ne hagyd magad, egyáltalán nincs igaza. állj a sarkadra magadért és a gyerekeidért.
2009. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen..magam is így gondolkodtam, csak kell a megerősítés, nem akartam kinevettetni magam, olyan meggyőzően előadta magát, hogy mindenhogy én húzom a rövidebbet ha nem fizetek, hogy megijedtem, pedig én egyáltalán nem becsapásból nem fizetek már neki, hanem mert nincs mire. Egész életemben egy villát nem adtak nekem(nekünk), tele volt velük a gyámhivatal mikor gyerek voltam. Most meg még követelőzik, hogy becsaptam, mert akkor ő fel sem veteti ezt a jelzálogot, ha mi elválunk. Na köszönöm, ez a maga igénye kell, hogy legyen, hogy ne egy lerobbant viskóban lakjon, és nem csaptam be, mert ha ott élnék fizetnék, de nem élek ott.

Igen! Az ő szava van az enyémmel szemben, viszont vannak tanúim, ha azt elfogadják. Akkor hétfőn bemegyek az önkormányzathoz, hogy jogilag hogyan jelenthetett ki, illetve akkor keresnem kell egy olcsó ügyvédet. De én nem értem csak az ő szavai állításai miatt kell majd mászkálnom a bíróságra, tiszta szégyen.

2009. aug. 21. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért ennyire nem kerek és ennyire nem tiszta ügy. A kijelentés abszolút jogos, tulajdonosként megteheti. Innen a te kötelességed, hogy LEGALÁBB tartózkodási helyet létesíts. Ha ezt sem teszed meg, hirdetménnyel fognak a tárgyalásra idézni, a fizetési meghagyást kiállítani stb. Ez pedig neked lesz hátrány!


Édesanyád egy ígéret miatt akar perelni. Persze ez nem egyszerű dolog, de te anno ígéretet tettél arra, hogy azt az ingatlant közösen újítjátok fel, és a felét te fogod fizetni.

Igazából azért érdekes ez a dolog, mert az a hitel a mai napig a volt párod nevén fut, amit jelenleg édesanyád fizet? Mert így igencsak korlátozott a perképessége...


A lényeg: fizetési meghagyást kérhet ellened, ehhez joga van. Ezt neked a megküldést követő 15 napon belül meg kell támadnod, egyébként végrehajthatóvá válik. Ezért fontos, hogy legyen legalább egy tartózkodási helyed, ahol ÉRTESÍTHETNEK! [Fizetési meghagyást amúgy nem állítanak ki ismeretlen lakcímű személy ellen, akkor mindenképp ügygondnokkal lesz per. Amúgy a fizetési meghagyást benyújtót hívja fel a bíróság, hogy közölje a kötelezett elérhetőségét, mert ez az Ő érdeke.]

Ha megtámadtad a fizetési meghagyást, akkor peresedik az ügy. Ekkor el kell menni a tárgyalásra, és ott előadni azt amit itt is leírtál.


Bár nem igazán értem, hogy mi lesz a fizetési meghagyáson a követelés oka és magyarázata...

Egy követelés nem csak papíron jöhet létre, tehát ez nem "kötelező", hogy legyen róla papír. Mert tanúkkal, egyéb iratokkal stb. is bizonyítható - ha van jogos követelés.


Itt viszont nincs. Ugyanis édesanyád helyett a volt férjed az, aki kockázatot vállalt, ez már segítése volt a mamának. Jelenleg ő élvezi a hitel nyújtotta "előnyök" hasznait, viszont ezzel együtt vállalja a kötelezettségeit is.


Neked félnivalód az elmondottak alapján csak annyi, hogy ha nincs lakcímed, tartózkodási helyed, akkor a bíróság nem fog megtalálni...

2009. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm a hozzáértő válaszokat. legfőképp az utolsót.(nagyon szakszerű volt)Adok le új lakcímet, bár továbbra sem értem, hogy a francba tudott kijelenteni. Apám (édes)és Anyám (nevelő) van a lakás tulajdonjoga. Én mióta megszülettem oda vagyok bejelentve, pedig sokszor elköltöztem tőlük.29 éves vagyok, ő csak úgy lakcím nélkülivé tehet, és még csak egy papírt sem kaptam róla. Azt mondja már egy éve kijelentett, de csak ma közölte ezt velem. A lakcímkártyámat eddig még mindenhol elfogadták. Remélem az is jó, ha ideiglenesre jelentkezünk ide be, mert szerintem máshogy nem lehet egy albérletbe.


Egyébként nehezíti a történetet, hogy két különböző városban is élünk, kb.70 km-egymástól. Egyéb esetben már benn lennék a helyi bíróságon.


A volt férjem vette fel nekik a hitelt, mert ők meg sem kapták volna. A törlesztő 40 ezer ft, s a kettejük nyugdíja több, mint 170 ezer ft. Ráadásul velük él az "édes gyermekük" a hugom, aki a közös gyerekük, aki 24 éves és szintén jól keres. Egyszerűen nem is értem miért szívják a vérem. A volt férjemet nem érdekli, ő hárít mindent, a telefont nem veszi fel nekik, őt nem érdekli, hisz a ház a fedezet, ha nem fizetik, majd nem lesz hol lakniuk. Anyám azt is mondta, hogy arról meg ne is álmodjak, hogy valamit megöröklök apám után, mert minden a hugomé lesz emiatt, hogy "becsaptam".

Egyébként elnézést, ha körülményes vagyok, de az egész élethelyzetem az.

2009. aug. 21. 17:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint már mondtam, tulajdonjogánál fogva megteheti azt, hogy megszünteti a lakcímed. Elviekben te vagy a "hunyó" ezzel kapcsolatosan, mert hivatalosan azt a helyet kell, hogy tartalmazza a lakcímkártyád (legalább tartózkodási hely gyanánt), ahol életvitelszerűen élsz. Ezt a kötelességet te nem teljesítetted, így az ebből származó hátrányokat nem tudod áthárítani.

A lakcímkártyád elfogadták, hiszen azt nem ellenőrizték. Azonban ettől még nem jogszerűen használtad.

De ez más kérdés, következménye nem lesz rád nézve, ettől nem kell tartani.


Ismét csak megerősítem magam: Nem kell tartanod attól, hogy fizetésre fognak kötelezni, erre szinte nulla az esély (csak azért szinte, mert jövőre vonatkozóan tényt megállapítani nem igazán célszerű).

A volt férjed kicsit lazán veszi a dolgokat. Való igaz, hogy ha nem fizetik a ház ugrik, de ez nem törvényszerű. Mert tilthatják a bérét is, illetve a KHR rendszerbe is felkerülhet, mint rossz adós... Tehát azért neki is van kockázata.

Sőt az örökséged is megkapod, hacsak nem "trükköznek" még élőként vele.

2009. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Újra az első vagyok. Az édesapád örökségéből sem zárhatnak ki, hiszen nem tettél semmi OLYANT ellene, ami miatt ez bekövetkezhetne. Ha pedig NEM említ meg a végrendeletében, akkor is jár a küteles rész /a rendes örökség fele/. Csak fenyegetnek téged, vicsorognak rád, mint a fogatlan oroszlánok. Ne ijedj meg és ne hagyd magad gyötörni!
2009. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!