Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalás, ebből következően...

Megcsalás, ebből következően hazugság és bizalomvesztés után még visszajöhetnek valaha az érzelmek a kiábrándultság után?

Figyelt kérdés
7 éves kapcsolat, gyerekek, a hazug fél bűnbánó, de több eset is kiderült. Én vagyok a becsapott fél, nem akarom, hogy a család szétessen, de a szerelem, bizalom a nullán. Változhat ez valaha?
2012. máj. 18. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
szerintem ennek így már nincsen értelme :(
2012. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáteszek, hogy a megcsalás csókok és netes szex témájú chatelések különböző nőkkel. Legalábbis ennyit tudok.
2012. máj. 18. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Először magadban kell tisztázni, hogy akarsz-e komolyan harcolni a családotokért. Mert ha igen, akkor nagy erőfeszítések, rengeteg beszélgetés és -megmondom őszintén- sok szenvedés árán ki lehet evickélni a gödörből.
2012. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A hazug fél bűnbánó, de csak azért, mert lebukott. Ha több eset is kiderült és ez az ember nyugodtan melléd feküdt minden este, akkor erőlködhetsz bárhogy, az egyetlen érzés amit ki fog váltani belőled a hányinger lesz. Sajnos tapasztalat.
2012. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Megértem, hogy nagyon nehéz, de a labda most a te oldaladon van: tudatosan kell - ha akarsz újat kezdeni! - megbocsátani, szeretni és bízni benne. Neki meg kell értenie, hogy ez neked nehezen megy, viszont neked le kell győznöd a rossz érzéseidet - szerintem csak így fog menni. Nagyon drukkolok nektek, sok sikert!
2012. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A családomért, gyerekek lelki békéjéért akarok küzdeni, a férjemből egyelőre kiábrándultam. 5 hónapja derültek ki a dolgai, azóta a tenyerén hord, de az én érzéseim nem változtak, nem érzek már szeretetet, tiszteletet, bizalmat.
2012. máj. 18. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem. Bár a harag és a gyűlölet is érzelmek. Ennyi maradna a megcsalás után.
2012. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

5. vagyok. Megértem, de szerintem ez ennél is bonyolultabb. Lehet, hogy a gyermekeid elől tudod titkolni a dolgot, de a folyamatos terheltséged elég nehéz, és nem is biztos, hogy jó. A másik dolog pedig, hogy a saját boldogságodról se feledkezz meg! Megértem, hogy egy világ dőlt össze benned, de kérlek, saját és a családod boldogsága érdekében, hogy hidd el, hogy ha akarod, tudtok újat kezdeni. Azt írod, hogy azóta férjed a tenyerén hordoz. Azt gondolom, tényleg az egyik legnagyobb bűn, amit az ember elkövethet, ha a házasságában hűtlen, de ha a férjed is hajlandó újat kezdeni, akkor ne legyél a gátja. Tudom, hogy kemény, amit mondok, de szeretettel mondom: ha ezt nem tudod megtenni, szinte jobb, ha elváltok, mert folyamatos terheltségben, boldogtalanságban éltek: te is, a gyermekeid és a férjed is. Ha lerendeztétek, ha a férjed valóban téged szeret, ha valóban ki tudta mondani, hogy megbánta, amit tett, és megbeszéltétek, akkor fogadd el a kinyújtott kezet, és engedd, hogy a benned keletkezett sebek lassan bár, de begyógyuljanak.


33FF (házas, mi is most vagyunk 7 évesek)


Ui.: A 4. hozzászóláshoz: egyáltalán nem biztos, hogy a megbánást csak a lebukás okozta. Egy tapasztalatból nem lehet általánosítani.

2012. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az már elég nagy gond, hogy te ki tudod jelenteni, hogy nem szereted. Engem is megcsaltak, és megbocsájtottam, mert szerettem (gyerek nem volt). Csak ugye más a megbocsájtás, és más az, hogy sosem tudtam elfelejteni a dolgot. Mindig bennem volt, ezzel keltem, ezzel feküdtem, sokat hisztiztem és féltékenykedtem. Én nem tudtam túllépni a dolgon, pedig nagyon akartam. Egy évig voltunk még együtt, és tűzbe tenném a kezem a mai napig, hogy nem tette meg újra. Ettől függetlenül ráment a kapcsolatunk a dologra, mert nem volt már ugyanolyan. Én nem tudtam folytatni, ezért kiléptem a dologból. De egy biztos, én mindig, amikor kiderült, és amikor szakítottunk, akkor is nagyon szerettem. Csak a tisztelet, a bizalom tűnt el a kapcsolatunkból, és így kínlódás volt az egész. Tehát, ha rosszul is hangzik, én soha többé nem maradnék együtt olyannal, aki megcsalt, mert nem tudok felejteni. Akár van gyerek, akár nincs, én nem tudok így élni. Van, aki meg tud bocsájtani, nekem nem megy.
2012. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!