Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Mennyire igénylitek,...

Hölgyek! Mennyire igénylitek, hogy a párotok/férjetek megvédjen benneteket? Ha igen, akkor milyen módon?

Figyelt kérdés
Tehát aki igennel válaszol, a védelemnek milyen formájára gondol?
2012. máj. 20. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Eddig egyszer fordult elő, hogy egy ócska ember belémkötött,szitkozódott és már úgy nézett ki, hogy meg is akar ütni.Az akkori párom meg sem mozdult, inkább csak szóval próbálta menteni a dolgot és tök kedves hangon mintha békíteni szeretne.Akkor nagyot csalódtam, hisz már én akartam megvédeni magam,kb megrugdostam volna azt a kötöszködős alakot.Elvártam volna a páromtól, hogy minimum pofáncsapja azt a hulladékot....
2012. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja már nem a párom :D amúgy ezt sosem tudtam elfelejteni,most is ha eszembe jut csalódást érzek!
2012. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerűen nem volt még olyan szituáció, amikor tényleges, aktív védelemre lett volna szükség, tizenakárhány év távlatából sem.

Olyan volt, hogy pl. terhes voltam, buszon utaztunk, és az öreglány fellök. Nem hagyta szó nélkül. Vagy valaki nem vette figyelembe, hogy a gyerekünk száll fel a buszra, és átgyalogol rajta. Simán helyretette. Szóban. Így is hatásos volt, és elegendő is.


Nem járunk olyan helyekre, nincs olyan ismeretségi körünk, ahol előfordulhatna bármilyen fenyegetés, vagy fizikai bántalmazás.

Így nekem bőven elég, ha némi férfias szigorral és határozott fellépéssel védelmez minket. Gondolom, ha arra kerülne sor, akár tettleg is a védelmünkre kelne.

Elvárásaim között szerepel, hogy ne tartozzon olyan körbe, ahol ez előfordulhat.



A vastagnyakú vadba.rmok nem jönnek be, akiknek a nőjére valaki ránéz, és megy neki, hogy "Mitnézelkitépemamájadmegetetemveledköööcccsöööggg!"

2012. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire. Meg tudom védeni magamat.
2012. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem volt különösebb eset, de ha kellett megvédett. A tettlegesség zavarna a párom részéről...egyszer miattam majdnem megverték (a volt exem öccse támadt rá) de ő nem ütött vissza. jobb is volt úgy.


Nem szeretem az erőszakot, megvetem az agressziót,úgyhogy max a szavak szintjén védjen meg...

2012. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt várom el, hogy ha a barátom látja, hogy már nem vagyok ura a helyzetnek, akkor segítsen. Ilyen még nem nagyon fordult elő, elég nagy szám van, ha felidegesítenek, akkor meg főleg, és ha valakivel összevitatkozom, abba nem szól bele. Ha esetleg valaki rám támadna az utcán, akkor biztosan megvédene, és ez az, amit el is várok.
2012. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt elvárom, hogy a párom bemutasson a barátainak és vele egyenrangú félként kezeljen mindenféle társaságban. Ha a haverjai megpróbálnak szívatni, hülyét csinálni belőlem, akkor kérje meg őket, hogy sürgősen fejezzék be. Ha együtt vagyunk valahol és belémköt valaki, még szép, hogy meg kell védenie. Elvégre én vagyok a hölgy. Szerintem ezeket joggal várom el.
2012. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hogyan kezeljen magával egyenrangú félként, mikor te nem tudod kinyitni sem a szádat, hogy megvédd magad?
2012. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki tudom nyitni a számat, de az ő dolga, hogy előbb nyissa ki a száját, ha egy ilyen helyzet adódik. Ez illemszabály.
2012. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én barátom mindig azt mondta: az első pofon az enyém, ha nem használ, ő jön!

És ez nem feltétlen a szó szoros értelmében értette, de akár úgy is!

Szerintem ez így normális... ne akarja átvállalni a gondjaimat , de álljon mögöttem mikor már egyedül nem megy!

2012. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!