Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám teljesen kiakadt hogy...

Anyám teljesen kiakadt hogy elfelejtettem az adóbevallást elintézni? :S

Figyelt kérdés

Diák vagyok még és teljesen kiment a fejemböl és anyámnak most szóltam kajak ki volt akadva hogy mért nem szóltam időben.

mi van ha 1 héttel később adom fel ?


2012. máj. 20. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Fizetsz. De ha holnap feladod, az még nem para. Írd meg most.
2012. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Holnap van a határidő. Én sem adtam még fel... Mindig az utolsó pillanatra hagyom. :(
2012. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%

Ma még feladhatod. Hajrá! Éjfélig nyitva vannak a posták emiatt, de legalábbis a nagyobbak biztosan.

Amúgy az is érdekes, hogy anyád meg miért nem emlékeztetett? Ja és nem kaptál borítékot annak idején? Ha diák vagy, egyáltalán minek adóbevallás? Dolgozol mellette? Mert különben nem kell.

2012. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

az a abk hogy én nyomtatványt se kaptam meg semmit sőt valakit keresnem kell hogy kitölse


van 1 hely ahonnan nem kaptam papirt pedig ott meloztam ésha azt nem vallom be ?:S

2012. máj. 20. 16:22
 5/20 A kérdező kommentje:
diák ként dolgozom anyu is elfelejtette na meg nyomtatványt idén nem kaptam
2012. máj. 20. 16:23
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha egy héttel később adod fel, elvileg megbüntethetnek. Én egyszer késtem egy napot a befizetéssel (a bevallást beadtam, csak a fizetendő adót adtam fel egy nappal a határidő után), nem kaptam büntetést, késedelmi kamatot kaphattam volna, de gondolom olyan kicsi volt az összeg, hogy azt nem lett volna érdemes kifizettetni. Viszont kaptam egy papírt, hogy mivel késtem, az 1%-os felajánlásom érvénytelen.
2012. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha azt nem vallod be, akkor nagyon hibbant vagy.

Nem kell semmi extra hozzáértés, nem kell emiatt senkit keresned. Szedd elő a papírt amit kaptál, töltsd le az abev programot, ha csak egy diákmunkád volt, azt kb. 10-15 perc kitölteni. Kinyomtatod, ALÁÍROD, feladod és kész.

Ellenkező esetben súlyos tízezreket kell fizetned. Kell az neked?

2012. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

AJJJAJJJJJJ, Amúgy én is ma csinálom APEH oldalán is fen van a nyomtatvány amit ki kell tölteni, kinyomtatni és feladni. Amúgy nem tudom lehet diákként nem kell.


Hát az adóbevalláshoz kell, hogy legyen egy papírod amin ez áll


"Nyilatkozat a személyi jövedelemadó munkáltató által történő megállapításához"


Ha ilyet nem kaptál, akkor szerintem neked nem kell. Persze én se tudom, ez hogy van.

2012. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"van 1 hely ahonnan nem kaptam papirt pedig ott meloztam ésha azt nem vallom be ?:S"

Feketén melóztál?Akkor mit vallanál be?

2012. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Igazán lehetne benned annyi felelősség tudat ha már dolgoztál, hogy tudod mik a kötelességeid. Még van időd holnap feladni, de ha nem teszed, fizetned kell, nem is keveset. Mindenki megtudja csinálni és nem is értem hogy ezt a dolgot hogy lehet elfelejteni hisz folyamatosan ez a téma a rádióban a tv-ben stb...
2012. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!