Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mibe szólnak bele anyósodék?

Mibe szólnak bele anyósodék?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 10:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már semmibe szerencsére,de volt anyósom előszeretettel játszotta az otthonunkban a lakberendezőt.Mindig jobban tudta,mit hogyan kéne felújítani,mi hogyan mutatna jól,mit hova tegyünk.Illetve főzni és sütni is jobban tudott nálam.
2012. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig abba, hogy éppen a barátnőm vagyis a lányuk mit főz, hogyan főz, mi nincs úgy elmosogatva ahogyan azt szerintük kellene, miért nem takarít minden nap. Miért lógnak udvaron a ruhák órák hosszát főleg ha jó az idő. Miért nincs úgy gondozva a kertünk ahogyan azt kellene, meg persze abba hogyan néz ki kívülről a házunk és belül meg miért szép. A külső munkálatokhoz még pénz kéne mert még nincs rá elegendő én is megtudnám csinálni, de segítséggel meg persze abba kötekednek velem hogy miért dolgozok gyárakba raktárosként miért nem irodában dolgozok. Azt persze nem tudják hogy mennyire siralmas itt a munkanélküliség és sokan már annak örülnek ha keresnek havi 100 ezret gyárakban. Itt is csak gyári munkáról lehet szó mindegy milyen végzettsége van az illetőnek.
2012. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Semmiben sem engedem hogy beleszóljanak. Természetesen voltak próbálkozások, de amíg nem megyek hozzájuk kérni úgy érzem nincs joguk semmibe beleszólni. Legyen az én dolgom hogy mikor főzök, mit mosok és hogy rendezem a kertünket. A szüleim sokat segítettek nekünk mindenhogy de ők nem éreznek kényszert arra hogy beleavatkozzanak az életünkbe.
2012. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmibe sem. Kedves emberek, de ami a legfontosabb SAJÁT életük van, és nekünk is. Néha találkozunk, jókat beszélgetünk, ha segítség kell fordulhatunk egymáshoz, de alapvetően a saját dolgaikkal vannak elfoglalva.
2012. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Semmibe, illetve párom dolgaiba néha próbálnak, de olyankor ő helyre teszi őket, hogy nem az ő dolguk, és annyi.
2012. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
semmibe. nem is tolerálnám. tanácsot adhatnak, de beleszólni....nem.
2012. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Próbál sok mindenbe beleszólni,de nem engedem,udvariasan,de jól érezhetően mondom meg hogy mi házunk,mi döntéseink,én se mondogatom mit hogy csináljon (pedig lenne mit)
2012. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk amíg kicsi volt a gyerkőc, akkor szólt bele pár dologba, de amióta külön vagyunk, semmibe nem szól bele vagy legalábbis úgy intézik a férjemmel, hogy én nem tudok semmiről. Ezt csak azért írom, mert nem tudom, miről szoktak beszélni, van-e benne "beleszólás valamibe" vagy sem, de abszolút semmi ilyenről nincs tudomásom. :)
2012. máj. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer abba szóltak bele, hogy az szobanövény nem kaktusz, öntözzem már meg. Jogos volt, két hete haldoklott csóri növény :)


Viszont a szüleimmel volt néhány csörte, mert eleinte szokásuk volt KGB-t megszégyenítő házkutatást tartani, vagy anyám egyszerűen átrendezte a szekrényt, mondván úgy szebb/jobb. Többször összevitatkoztam velük, hogy hagyják már abba a lakás kritizálását és ne turkáljanak a személyes tárgyak között.

Aztán rájöttünk, hogy ezt csak velem merik megcsinálni, a férjemmel nagyon is udvariasak. Azóta ha bármiért szólnak, a férjem mindent magára vállal és egyből visszakoznak, hogy jajj, nem is úgy gondolták, jó ez így...

Végül szintén a férjem beszélt velük, hogy hagyják már ezt abba, mert két napig idegbeteg vagyok az érkezésük előtt, csíramentes a lakás és még így is belekötnek valamibe. Ez hatott, azóta nem csinálják.

2012. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mi most költözünk külön a párommal, eddig anyóséknál éltünk, és még élünk is.De remélem hamar kész lesz minden ahhoz,hogy költözni tudjunk.

A párom szüleié a ház ahová költözünk, és úgy érzem sokszor, hogy ők szeretnék berendezni, az ő igényeiknek feleljen meg, és nekünk.Anyósom nagy szervezkedő, és a függönyeinket is csak ugyan ő szeretné kiválasztani, mondjuk szerintem fizetni is ők akarnák.

Én nem szeretném,hogy kifizessék, de a párom nem engedi,hogy szóljak nekik,hogy ne ők fizessék, azt mondta a párom,hogy ők meg azt nem engedik,hogy mi vegyük.Muszáj olyat venni amilyet ők akarnak, csak azért mert ők fizetik?

2012. máj. 21. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!