Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak bele anyósék...

Miért szólnak bele anyósék mindenbe?

Figyelt kérdés

Ott lakunk a párommal a szülei házában, most csináljuk a külön házat.

A párom szüleié a ház ahová külön költözünk majd, de anyós mindenbe beleszól, még a takarításba is,hogy mit hogy kell csinálni.

Eléggé bosszant.


2012. máj. 1. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
tanulj meg takaritani es akkor nem fognak beleszolni
2012. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha már most bosszant, mit gondolsz hogy fogod kibírni ezt hosszú-hosszú évekig?


Tudod van az a mondás amivel nagyon egyetértek:

Úgy költözz külön hogy se anyósodék, se a szüleid papucsban ne tudjanak átmenni!


Jobb egy kis tisztes távolságot tartani ahol tényleg a magad ura lehetsz.

2012. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az övé a ház, persze hogy beleszól. Ha nem tetszik költözzetek a te szüleidhez.
2012. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

"A párom szüleié a ház ahová külön költözünk majd, de anyós mindenbe beleszól"


Ebben a mondatban a "de" értemét nem értem. Az övé a ház, persze, hogy beleszól!

2012. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudok takarítani.

És attól, hogy övé a ház, nem kellene beleszólnia,hogy hogyan söpörjek fel,elvégre ehhez nem kell nagy tudás.

2012. máj. 1. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha ennyire büszke és magabiztos vagy, akkor miért nem te biztosítasz fedelet a fejetek fölé? Nem kötelező elfogadni anyósék házát, vissza is lehet utasítani és albérletbe menni. Akkor majd úgy takarítasz, ahogy akarsz. Egyébként meg garantálom, hogy egyre durvább lesz a helyzet és lényegesen több időt fog tölteni anyós pajtás nálatok mint amiben most reménykedsz.
2012. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Az én anyósom is ilyen...

Mi épp most készülünk albérletbe menni,mert mondtam páromnak,hogy ezt már nem bírom tovább...=/

De sajnos ilyenek az anyósok(tisztelet a kivételnek)...

2012. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Egyszer mondd el neki, hogy hálás vagy azért, hogy náluk lakhattok, amíg elkészül a ház, de legyen kedves, és ne éljen ezzel vissza. Jó szülő nem tesz ilyet. Törődjön szépen a maga dolgával. Felnőtt meber vagy, tudsz takaítani, főzni, mosni stb, nem? Tanácsot adhat, amit te köszönettel meghallgatsz (ha akarsz), és majd megfontolod, hogy mit teszel magad. De beleszólni kéretlenül valakinek a dolgába kőkemény agressziót jelent.


Megmagyarázom:


Azon az alapon, hogy övé a ház, tehát ti kiszolgáltatottak vagytok neki, birtokolni akar a ház mellett titeket is, és ugráltatni, kontroll alatt tartani, mint egy kétévest. Fontos akar lenni, valamint nem enged leválni, önállóvá lenni. Ugyanis azt szokták kontroll alatt tartani, aki alárendelt, aki függő - leygen az a szülőnek a gyereke, vagy a főnöknek a beosztottja. Amíg neked bárki is beleszólhat a dolgodba, és úgy bánhta veled, mint egy kisovissal, vagy egy alsó tagozatos gyerekkel, HOLOTT te felnőtt ember vagy!, addig az a cselekedet veled szemben agresszió. te nem kérted, ő mégis megteszi. Ez agreszió.


Állíts le a mamát és állj a sarkadra!

2012. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem agresszió. Az anyós házában élnek, és a jövőben is az ő házukban szándékoznak, akkor jogosan szól bele abba amibe akar. Ha nem tetszik el kell költözni, önállósodni kell. Az én házam az én váram.
2012. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

jó persze az övéké a ház..és?

attól lehetne normális módon beszólogatás nélkül éldegélni.

ha adta a házat rendes tőle.de engem hol érdekelne hogy ki hogy söpröget benne,meg mit hova tesznek.ha adok valakinek odaadom és kész.nem szólogatok be

2012. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!