Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el apámnak?

Hogy mondjam el apámnak?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok tinikorom óta apám vállalkozásában dolgozom. Kis munkákra kell gondolni, kasszás, árufeltöltő, csemegepultos és nem állandóan, csak hétvégéken és ha valakit helyettesíteni kell.

Most viszont elkezdtem normális állásokat kutatni és be is hívtak egy céghez interjúra (irodai munka lenne). Neki még nem mondtam ezt el, majd akkor, ha fel is vesznek.

Már régebben is szó volt róla, hogy máshova mennék dolgozni, de akkor én lettem a hűtlen gyerek, aki másnak akar dolgozni, pedig ő mennyit segített azzal, hogy munkát adott. Ezt nem is vitatom, de most már szeretnék a magam lábára állni, szerintem nem nagy igény.


Ha esetleg felvesznek valahova, hogyan mondjam el neki, hogy ne húzza fel magát és ne "tagadjon ki"?


2012. máj. 21. 14:37
 1/8 anonim válasza:
61%
èn a helyedben màsnak nem dolgoznèk.szerencsès vagy,hogy csalàdi vàllalkozàban dolgozol,ès nem màs hulyesègeinek kell megfelelned.
2012. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek az elsővel!
2012. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
első: persze,szerencsé lenne,ha keresne vele annyit mint ott pl ahova jelentkezett most
2012. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
96%
Szerintem mondd meg neki, hogy az élet más területén is kiszeretnéd magad próbálni. Természetesen tedd hozzá, ha kell, akkor az otthoni üzletbe is besegítesz neki. És ez "nem hűtlenség", csak más munkák is érdekelnek. Remélem minden jól meg majd, sok sikert! :)
2012. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: lehet, csak többre tartom magam annál, minthogy egész életemben szalámit szeleteljek, ráadásul diplomásan. Plusz a munkabeosztás is förtelmes abban az üzletben, vagy ott vagyok hajnali 4-től, vagy ott vagyok éjfélig. És egyáltalán nem keresek jobban, mint bárki más, szóval még csak annyi előnyöm sincs ott.

Ráadásul nem akarok életem végéig apuci alkalmazottjaként dolgozni.

2012. máj. 21. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Tökéletesen érthető hogy felelősségteljesebb melóra vágysz, és ne is hagy véletlen se elúszni a diplomádba feccölt időd, mert ez lényegében az lenne. Azt egy jó darabig még úgyse kapod meg h bevesz társtulajnak, mert onnantól lenne érdekes a dolog, droidnak meg azért az apád is egy nagy fax hogy képes befogni, pláne tudván, hogy te komolyan megdolgoztál hogy rendesebb állásod is lehessen. Egy percig se agyalj rajta hogy továbblépj, én is naponta megalázom magam egy mocsok kulimelóval diplomásként mert más nincs, de legalább még xarul is keresek vele, am nem érdekelne, az első normálisabb melóra ki fogok lépni, mert ennek semmi értelme.

De ha jót akarsz akkor még a külföldön is elgondolkozol. Persze függ tőle hogy pontosan milyen szakot végeztél, vagy milyen szakmád van eredetileg.

2012. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és igen, ilyen familiában ahol ennyire nincs tekintettel az egyéni elképzeléseidre a fater pláne nem kéne leragadni, én szentül tartom magam ahhoz az alapelvhez hogy családon belül nincs üzletelés. Abból még jó nem született.
2012. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy van.Pontozzatok csak le,hajrá!
2012. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!