Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan mondjam...

Gerimájszter kérdése:

Mit tegyek? Hogyan mondjam meg apámnak hogy az új barátnője nem szimpatikus?

Figyelt kérdés
A szüleink 2 éve váltak el, azóta apámnak már volt egy kapcsolata. Most jár egy 22 éves csajjal,aki egy kedvtelen nőszemély,világfájdalmai vannak, csöndben szenved amikor itt van. Nem érzi jól magát gyerekek körében. Ami nem lenne baj mert már 16 vagyok, nincs szükségem új anyára, de az öcsém még csak 13 neki kellene egy kis apai támasz, beszélgetések, apás programok, amik kicsit felkészítik a kamaszkorra, ami vár rá. Régen még működött volna a dolog, apuval mindent meg lehetett beszélni, de mostanában nem foglalkozik velünk. Egyszer megpróbáltunk vele beszélni erről, de mind3an elbeszéltünk egymás mellett. Nem érti meg hogy a barátnője nem ide való a mi családunkba, persze vannak szükségletei, de tudom ha nem lehet itt a csaj, akkor ő fog elmenni hozzá eléggé valószínű hogy nem csak egy alkalommal... Szóval nem tudom hogy mit csináljak, nem tudom apámmal megbeszélni. Lehet hogy a csajjal kellene?
2012. máj. 11. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? Lány, esetleg fiú vagy?
2012. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukád mit szól hozzá? Nem tudna beszélni apáddal, hogy legyen egy kicsit többet veletek? Szerintem a nővel még ne beszélj, mert esetleg úgy hozná ki a dolgot, hogy letámadtad és ellenséges vagy vele.
2012. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A barátnőnek is furcsa lehet, gondolom ő sem érzi igazán ideálisnak a helyzetet. Ha nem új anyának, hanem barátnőnek tekintenéd, lehet feloldódna.

Édesapád nyilván szem előtt tartja a ti érdekeiteket (ha jól veszem ki a szavaidból, akkor nála laktok), de ő is fiatal még, ezt viszont nektek kell megérteni.

Ezt nem megbeszélni kellene a "csajjal", hanem egyszerűen beszélgetni vele.

2012. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első! Írta,hogy 16 éves.
2012. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ne mondd meg. Ha nem tesz neked keresztbe, nem bánt, akkor legyél udvarias és kész. Végülis nem mindenki szereti a gyerekeket, ti neki idegenek vagytok, biztos nehéz a közös hangot megtalálni. Majd összecsiszolódtok. Vagy nem. Végülis ő nem az anyád, csak apád barátnője.

Öcséddel plusz apáddal közös program segít csak, ahol nincs ott a csaj. Akkor talán beszélgetnének. De tudod más családban sincs meg az ideális apa-fia beszélgetés...sajnos. És nem egy barátnő tehet róla.

2012. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyedben:

felhívnám a papát telefonon, és megmondanám neki, hogy úgy látom, úgy érzékelem, hogy öcsinél eljött az az idő, amikor mint férfi a férfival kellene beszélgetnie bizonyos dolgokról. Jobban oda kellene rá figyelnie, hiszen vannak dolgok, amiket nem a lánytesótól kell egy kamaszodó fiúnak megtudnia, és inkább a papától, mint idegentől.

Ha ennyit elmondtál neki a telefonba, azután rakd le!

A többi majd kialakul!

2012. máj. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!