Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy egy másik gimibe szeretnék járni? Távolabb, ahol kolisnak kell lennem?

Figyelt kérdés

A mostani gimit azért nem szeretem, mert az osztálytársaimmal nem jövök ki.. A tanulás jól megy, majdnem hogy kitűnő vagyok. Ez a gimi a közeli városban van, minden reggel busszal megyek be, az út kb 25 perc. Az "új" gimi, amit kinéztem, az messze van (80 km), és ott koliban kell laknom. Ez nekem megfelelne, mert akkor nem kéne reggelente buszoznom, amit már nagyon-nagyon meguntam, hanem minden vasárnap és pénteken a vonattal elmenni.

Ezeket már így megnéztem, a kolit, a vasútmenetrendet, stb.. már csak a szüleimnek kéne elmondanom. Már gondolkodtam, hogy először szólok anyukámnak, és majd ő elmondja apukámnak, és majd így döntenek.. Csak attól félek, hogy nem fogják engedni a koli miatt. Habár anyukám tavaly 8.-ban egyszer megkérdezte, hogy szeretnék-e kolis lenni, de akkor nem szerettem volna, meg nem is tűnt olyan komolynak. És mivel érveljek? Hogy nem jövök ki az osztálytársakkal?

Szülők! Ti engednétek a lányotoknak?

(Nyáron már betöltöm a 16-ot)


2012. máj. 21. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sztem ne variálj, mondd meg nekik az igazat. ha rögtön nemet mondanak, az még nem jelenti azt, h ha egyet alszanak rá, akkor is nemet mondanak. én félteném a lányomat nagyon, nem tudom, hogy megengedném -e végül. ez függ attól is, hogy mennyire megbízható a lányom (ő még csak 10 lesz, ezért nem tudok erről nyilatkozni :))
2012. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azon gondolkodom, hogy lehet, hogy megengednék a kolit, mert mondjuk szeptemberben elengednek majd egy 8 napos kirándulásra külföldre, persze a barátnőmmel. De ebbe a városba fog járni az egyik most 8.-os közeli lányismerősöm, (általánosban 1 évvel alattam járt, mondhatni jóban vagyunk) és így nem lennék teljesen egyedül pl a vonaton, meg a koliban, suliban összebarátkoznék pár lánnyal..:)
2012. máj. 21. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj, nekik az a fontos, hogy jól érezd magad. Ha nem érzed jól magad az osztályban, kifáraszt az utazás, meg fogják érteni. Amúgyis az ilyen kolikban azért szigorú házirend van, hiszen 13-18 éves korosztály van ott. Ne izgulj, csak őszintén beszéljétek meg.
2012. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én anno azzal érveltem, hogy az aktuális iskolámban nem elég magas a színvonal. Mondjuk szerencsém volt, pont utána történt egy ominózus eset, amikor majdnem egy teljes irodalomórán azon vitatkoztunk a tanárnővel, hogy a szívélyes szót hogy kell írni - ragaszkodott hozzá, hogy j-vel. Ezen anyukám is teljesen kiakadt, mert hát azért egy magyartanártól csak elvárná az ember, hogy tudjon helyesen írni, és maga vitt el a másik iskolába felvételizni. (gimiből mentem szakközépbe, a szakma miatt kellett a felvételi, ha gimiből gimibe mész, akkor nem lesz, csak beszélni kell az igazgatóval, hogy vegyenek fel. jó tanulókat mindig felvesznek :) )
2012. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem anyukád kérdezett rá erre, csak épp az ő szemszögéből?!
2012. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor majd megpróbálom megkérdezni:)

utolsó: nem valószínű, mivel anyukám még nem is tud róla..

2012. máj. 21. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Elmondom, hogyan közöld velük: odamész hozzájuk, napszaknak megfelelően köszönsz nekik, majd a következőket mondod nekik: "Kedves édesanyám, édesapám! Át szeretnék menni egy másik gimnáziumba, mert nem jövök ki az osztálytársaimmal! Már kinéztem magamnak egy másik középfokú oktatási intézményt, ami 80 km-re van attól az objektumtól, ahol mi tartózkodunk -, emiatt be is kéne költöznöm az említett oktatási intézmény kollégiumába, ami azért jó, mert nem kéne reggelente busszal közlekednem, hanem csak a vasárnapi és a pénteki napokon kéne vonattal közlekednem."
2012. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Annyival el kell intézni, hogy eléjük állsz és nyíltan megmondod mit és miért szeretnél.

De én a helyedben átgondolnám a dolgot. Én sem jöttem ki jól az osztálytársaimmal középiskolában mégsem csináltam ekkora cécót belőle. Annyi az egész, hogy nem kell foglalkozni velük. Ha beszólnak vagy hasonló el kell intézni egy vállrándítással, vagy visszaszólni nekik. Én tipikusan az a fajta vagyok aki sajnos nagyon sokáig hallgat és tűr, éveken keresztül. De ha visszaszólsz szépen vagy csúnyán akkor azzal hatásosan eléred a célodat.

Másrészt gondolkozz el egy más jellegű dolgon is. Az oké, hogy te kinézted a dolgokat magadnak és már megvan a forgatókönyv, de nem mindegy, hogy ez mennyibe kerül. Elég sok cécó és pluszköltség van az ügyintézésben, és a kollégium is plusz költség, és biztos lehetsz abban, hogy nem kicsi. Kicsit gondolj a szüleidre, és gondold át, hogy álltok-e olyan anyagi helyzetben, hogy ezeket a plusz költségeket tudják-e fizetni, és ha tudják akkor nem lesz-e aránytalanul sok.

Egy középiskolát nem kellene ilyen nagy dobra verni.

2012. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!