Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy ezt máig...

Normális az, hogy ezt máig nem tudtam feldolgozni?

Figyelt kérdés
14 voltam mikor Anyukám meghalt, de ezt máig nem tudtam feldolgozni. Őt szerettem a világon a legjobban, mert a világ legjobb anyukája volt, és bármit elmondhattam neki, mert hiába volt karrierje mindig volt rám ideje, hogy megbeszéljük mi van velem vagy vele. Azóta is úgy teszek mintha semmi baj nem lenne, de ez nem igaz. Senkivel sem merem ezt megbeszélni, mert már 5 éve volt, de őt szerettem a világon a legjobban, és azt, hogy már nincs itt, nem tudom elfogadni. Mindig próbáltam erős maradni, hogy ne tegyem ezt még rosszabbá a családom számára, de ez annyi idősen szinte lehetetlen volt, és emiatt elvesztettem a gyerekkorom. Borzalmas volt annyi idősen felnőni, senkivel sem beszélni erről, pedig akkor kellett volna. Azóta félek valakit igazán szeretni, mert rettegek, hogy bármi történik vele. Viszont ezt nem lehet így folytatni.. Bárki, akivel hasonló történt, mit tett, amivel ezt feldolgozta? Én tényleg tovább akarok lépni (már amennyire lehet), mert tudom, hogy Anyukám is ezt akarná.
2012. máj. 22. 03:41
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem. A lehető legrosszabbkor vesztetted őt el.

Én két félárvával vagyok, ők szerencsésebbek: a fiú alig, a lány egyáltalán nem emlékszik az édesanyjára (3 és 1,5 évesek voltak a halálakor)

2012. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 voltam, mikor anya meghalt. Mivel beteg volt, engem az a gondolat vigasztal, hogy legalább már nem szenved. Szeretettel, jó szívvel gondolok rá, ha eszembe jut, hiányzik is, de ettől még nem félek az emberi kapcsolatoktól. Az egyetlen dolog, amivel nem tudok mit kezdeni: nem tudok hozzá kimenni a temetőbe.

Nehéz lehetett neked olyen fiatalon elveszíteni, de jó dolog, hogy beláttad, tovább kell lépned. Beszélni róla, kibeszélni a fájdalmat kell és jó is, de nem mindig, minden áron. Nem mindenkinek egyforma a gyásza, ezért én nem is olvasgattam annak idején, hogy hogyan kell ezt feldolgozni, mert ezt csak te érzed (akkor csak én éreztem). Én egész hamar túl lettem az elvesztésén, míg a hugomnak két év kellett, hogy kiejtse anya nevét, vagy egyáltalán megemlítse. Apámnak ez a folyamat nyolc éve tart.

Beszélned kell azokkal, akik ismerték, akik szerették (annak idején a hugom elküldött a francba, ha megemlítettem, bezárkózott, nem volt hajlandó anyáról beszélgetni, aztán "megtört", ma már sokszor ő hozza fel témaként). Ha nagyon nem tudod feldolgozni, nem szégyen szakemberhez fordulni, és talán itt, ezen a fórumon is kapsz hasznos válaszokat. Törekedj arra, hogy észrevedd, tele van a világ csodálatos dolgokkal, olyanokkal, amiket anyukád nélkül is szépnek láthatsz!

2012. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem anyukám 14 éve halt meg mikor én 6 éves voltam. Azóta nagyon sok minden kimaradt az életemből amikor jól jött volna, hogy ott van velem. Én sem tudom feldolgozni mai napig hiányzik de én apukámmal meg sem tudom ezeket a dolgokat beszélni. Beszéld ki magadból a fájdalmat, sírj ha jól esik :) Én is sokat sírtam egy időben. Egyik barátnőmre úgy tekintettem mintha az anyukám lenne de ez neki sok volt és beláttam, hogy ez nem jó így.

Szakemberhez érdemes fordulni hátha tud segíteni. Én nem mentem el de lehet jobban jártam volna most meg szerintem már késő. 20/L

2012. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A közvetlen közelemben 2 haláleset is volt, hozzám 2 nagyon közel álló emberről van szó. Azóta senkinek nem beszéltem róla, nagyon mardos a dolog, szenvedek rendesen. Lehet, hogy bizarr egy kicsit, de rátaláltam egy lelkészre, akivel tudok beszélgetni mindenről. Még nem tudtam megnyílni neki rendesen, de ennek ellenére mégis sokat segít.


18l

2012. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!