Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Hogyan lehet feldolgozni, ha látod egy közeli ismerősöd haláltusáját?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén sehogy.
2012. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
76%
Láttam az édesanyámét 20 napon keresztül. 55 éves volt... Aztán az édesapámét... Sehogy!!!!:-((
2012. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Idővel talán enyhülni fog a fájdalom,, meg halványodik ez az emlék,, de teljesen nem lehet feldolgozni!
2012. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én végignéztem a rákos nagymamám halálát. A teljes leépülést. Januárban halt meg, azóta már nem bőgök minden nap, de ha az illető közel állt hozzád, legyen az rokon vagy barát, soha nem fogod elfelejteni és maximálisan feldolgozni. Egyszerűen lehetetlen. Nekem még a mai napig fáj, ha visszaemlékezem az utolsó pillanatokra. És sokan azt mondják, hogy a szép dolgokra kell visszaemlékezni, így kevésbé fáj. De ez nem igaz. Ha eszembe jut a nevetése, a mosolya, a mélyről áradó szeretete, és az önzetlensége, és az, hogy milyen fiatal volt(60 éves), akkor nem hogy megnyugszom, de rám jön a sírógörcs, és szívem szerint mennék utána. Az élet igazságtalan és könyörtelen. Ami segít ideig-óráig elvonni a figyelmet, az a barátok és a hobbi. De ha egyedül vagy, akkor csak ezek a rossz gondolatok és emlékek fognak lebegni előtted. Nehéz, nagyon nehéz...
2012. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csakis az ido segithet hogy enyhuljon a fajdalmad. sok ev elmulasaval amikor mar nem faj annyira a szemely elvesztese, valoban csak a jo dolgok fognak benned megmaradni es emlekeztetni az illetore. akire emlekeznek az sosem hal meg, tovabb el benned es egyszer majd ugyis ismet talakoztok!
2012. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem is nem rég halt meg a nagymamám borzalmasan hiányzik és ahogy az idő telik a hiánya egyre jobban nő.És végignéztem ahogy a halálos ágyán sírt és szolt volna hozzám és nem tudod mert lélegeztető volt le vezetve a torkán szemit csak ki nyitni tudta de forgatni nem rettenetesen fáj erre gondolni ráadásul megmérgezték és így még rosszabb. A vele eltöltött szép időkre gondolok és, hogy mennyire szerettük egymást és persze a vallásom is sokat segít.
2012. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
beszelgess vele, az az ember aki haldoklik es tudja itt a veg, es beteg vagy idos, nem fel a halaltol. van aki meg akar halni mert nagy a fajdalma es nem akar igy tovabb elni. ezeknek az embereknek a halal megvaltas. csak nekunk rossz mert mi itt maradunk es hianyolni fogjuk a szemelyt. beszelgess vele, tudd meg hogy felkeszult a halalra es mond el neki mennyirfe szereted es hianyoni fog, es mindig gondolni fogsz ra, kerd meg ot almodban jojjon el hozzad es mondja meg neked monden rendben van es lesz es neki jo ott ahol van. valaki elvesztese csak nekunk faj, az elhunyt szemelynek nem. ha teheted legy ott az agya mellett amikor a vegso oraja van. tudnod kell azt hogy az utolso erzek amit az ember a halala orajan elveszit az a hallasa. (ha nem volt suket) amig meg nem hal addig o teged hallani fog ha beszelsz hozza!
2012. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Editte válasza:
100%

Hali:)


Ezért szeretek néha itt időzni, még ha csak ritkán is válaszolok valamire. Azért, mert mindig van Valaki, aki válaszol, ha nehéz és fájdalmas kérdések vannak. Látszik, hogy nagyon sok Ember ül a gép előtt és megpróbálja könnyíteni Emberi válaszokkal, sokszor a nagyon nehezet is!


A kérdésre: nagyon - nagyon nehéz, mert ott már csak a tiszta szeretet van, ami szó szerint szívszaggató érzés! Feldolgozni pedig sok-sok beszélgetéssel. Egyszerűen ki kell beszélni magunkból, olyan emberrel-emberekkel akikben szintén van szív, érzés, empátia, önzetlenség, emberség és türelem.

A család itt ugyanolyan sérült, tehát annyira nem nagy segítség, inkább jobb egy idegen, vagy egy kívülálló barát, de csak olyan, akiben megvannak a felsorolt tulajdonságok.

2012. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen, de fel lehet. Én gyerekként több embert is láttam haldoklani, iszonyú volt. Mindent fel lehet dolgozni, tapasztalat. Ha egyedül nem megy, egy jó pszichiáter csodákat tud tenni. (Persze, itt szó sincs dilibogyókról.)
2012. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!