Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet belőlem jó anya, ha...

Lehet belőlem jó anya, ha sose voltam az a gyerekeket körülrajongó típus?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
A sajátod, akit te szülsz, teljesen más lesz.
2012. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
persze. a sajátjától az ember jobban viseli a hisztit. meg nem egy helyen írják hogy más babáját még normálisan tartani se tudta, de az övénél ráérzett.
2012. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, ha figyelmes vagy és szeretnél gyereket.
2012. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Persze. Nem kell minden gyereket szeretni ahhoz, hogy a sajátodat imádd. :)
2012. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne lehetne? Nem kell más gyerekéért rajonganod. Én is így voltam mindig is. A családon belül született gyerekeket szeretem, sőt a kedvem is megjött a gyerekszüléshez, de az idegeneket máig nem bírom elviselni. A szomszédok elől egyenesen bujkálok, mert gyomorgörcsöm van attól, ha a gyerekek át akarnak jönni, viszont ha a bátyám jön a kisfiával, annak kimondottan örülök. :-) Szerintem ez teljesen normális, mondhatnám ösztön.
2012. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én sem rajongok kifejezetten a gyerekekért, a 3 éves unokatesómat szeretem persze de úgy fél óránál tovább nem tudok vele lenni. Ettől függetlenül szeretnék majd saját gyereket, biztos vagyok benne, hogy akkor majd előjönnek az ösztönök és jó anya leszek:) Úgyhogy ne aggódj te sem. Tervezitek már a babát? Vagy már úton is van?:)
2012. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nincs összefüggésben a jó anyasággal. A jó anya szenzitív vagyis felismeri a gyerekének a szükségleteit és a megfelelő időben ki is elégíti azokat(pl etetés, felvevés). A jó anya szeretetet és figyelmet, valamint testi kapcsolatot(ölelgetés, puszilgatás, simogatást) biztosít gyerekének.Ezeke a legfontosabbak:)
2012. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt így ennyi alapján nem lehet megmondani, persze lehet, de ezt csak te tudod. Jön majd mindenki azzal, hogy jaj hát a saját gyerek más, a sajátját mindenki szereti... de gondolj azokra akik szülés után kidobják, megölik, vagy egész egyszerűen szolgának tartják a gyerekeiket, hogy legyen kibe rúgni. Na ők nem szerették meg a sajátjukat se. Persze nem azt mondom, hogy veled is ez lesz, csak azt, hogy ha reálisan nézzük a dolgot, arra is van esély hogy jó anya leszel, meg arra is, hogy a saját gyerekedet is elviselhetetlennek tartod majd. Azért írtam, mert így egy darab kérdésből nem lehet megjósolni, milyen anya lennél.
2012. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekkel együtt anya is születik olyan érzéseid lesznek amit addig el sem tudtál képzelni.

Most sem rajongom körbe más gyerekét de a sajátom imádom.

2012. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát persze! Én sem szerettem soha más gyerekét, 1-2 rokongyerektől eltekintve, borzasztóan idegesítettek, sőt gyakran még ma is irritálnak az idegen gyerekek. De a saját babámat imádom, imádok vele lenni. És alig várom, hogy legyen még egy. Nem ezen múlik a jó anyaság szerintem, hogy más gyerekeivel hogy viselkedsz.
2012. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!