Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mitévő legyek?...

Mit gondoltok, mitévő legyek? Komoly gondok.

Figyelt kérdés

Több éve párkapcsolatban élek, többnyire boldogan. De manapság egyre gyakrabban előtör bennem, hogy túl korán vágtam bele a kapcsolatba, és ez most tudatosult bennem. Nagyon szeretem a barátnőmet, kedves, aranyos, intelligens, és mindezek mellett nagyon szép is, tehát hívhatnám akár számomra a tökéletes nőnek is, de mégsem teszem. Annyi mindent elfeledtetett velem ez a kapcsolat, vak voltam, csak élveztem az egészet. A barátnőm mostanában egyre sűrűbben van nálam, kvázi itt lakik, és ez nekem kellemetlen, talán férfiak megértik, de szükségem van egy kis "levegőre". Ezt már többször megbeszéltem a barátnőmmel is, tiszteletben is tartotta.. úgy egy hónapig. Hiába mondom el neki, megharagszik rám, de én így akkor sem érzem jól magam, szó szerint a fejemre nőtt. A másik problémám, a lányok. Valami oknál fogva elkezdtem érdekelni őket, pedig tudják, hogy kapcsolatom van. Természetesen hű vagyok, visszautasítok mindenkit, de valahol motoszkál bennem az az érzés, hogy igenis jó lenne ezekkel a lányokkal ismerkedni. Illetve rá kellett jönnöm, annak ellenére, hogy mennyire szeretem, valójában nem az esetem. Külsőleg talán, de a tulajdonságait illetően totálisan nem. Mindezeket egybevetve nem tudom, mit tegyek. Ha eszembe jut, mennyire megszerettem őt, nehéz ezeken gondolkodni, de sajnos ami tény, az tény. Tudom, én voltam a hülye hogy korán belevágtam, de akkor is, olyan nehéz döntés ez.. Ti mit gondoltok? Most felejtsük el a ".. de ha szereted mellette maradsz.." közhelyeket, arra vagyok kíváncsi, ti ilyenkor mit tennétek? Ha írtok, kérlek írjátok oda, hogy F(iú) vagy L(ány). Köszönöm.

20F


2012. máj. 22. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te még túl fiatal vagy egy véresen komoly kapcsolathoz. Ez olvasható ki a szavaidból is.


Aki érett a kapcsolatra, az elfogadja, hogy a barátnő/feleség bizony mindig ott van. A saját feleségedet nem küldheted el a közös lakásotokból. :)


A lányok pedig mindig ott lesznek. Mindig. Felnőtt férfi korodban is. Azt már neked kell eldöntened, hogy mennyire gondolod komolyan a hűséget, de következményei mindig vannak a helytelen cselekedeteknek.


Egy biztos: neked kell meghoznod a döntést. És annak következetesnek kell lennie. Ha azt mondod szegény lánynak, hogy legyen vége, akkor vedd is komolyan, és ne keresd őt. Ne hívd fel, ne találkozzatok, ne akarj "pótszexet" tőle. És ne keresd meg 3 hónapon belül, hogy meggondoltad magad.

A döntés már csak rajtad múlik.

2012. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Csak 4 év után nehéz döntést hozni. Tipikus szív vs agy.
2012. máj. 22. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

20 évesen 4 éves kapcsolatban? Egyszerű, nem élted ki magad. Ha vele maradsz, előbb utóbb megcsalod. Egyre erősebb lesz ez az érzés, és szerintem már kicsit ki is szerettél belőle.

N

2012. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet.

Én 5 éve vagyok együtt a barátommal, és mostanában kezdem azt érezni, hogy ez kicsit sok nekem. Persze, annyira nem komolyan, de azért aggaszt. A kis hülyeségei is jobban zavarnak, mint teszem azt fél éve.

Szeretem, imádom, nem vagyunk egymás fejére nőve, van szabad terünk, csak mostanában kicsit bekattantam. Mondjuk én ezt arra fogom, hogy a baráti társaságunkban az elmúlt 2 hónapban 4, több éves kapcsolat ment tönkre.

Én mostanában próbálom kicsit feldobni a kapcsolatunkat (nem nagy dolgokra kell gondolni, csak pl. gyakrabban megyünk cukrászdába, vagy rávettem, hogy ő jöjjön gyakrabban stb.).

Úgy érzem pár napja, hogy ez segít, talán kibillent majd ebből a "sok a Bélából" helyzetből. :)

Remélem jó döntést hozol!

20/l

2012. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az eseted, más tulajdonságokkal rendelkező lányra vágysz, ez mindent elmond.

Hiába szereted, mindenkit meg lehet szeretni ennyi idő után, ha nem szemét velünk, hanem kedves, aranyos, csinos is.

Meg fogja érteni, ne aggódj. Mindenki változik még ilyen fiatalon, az is lehet, hogy ő is érez ilyet, és ha nem lépnéd meg a döntést, hogy továbblépsz, lehet, hogy ő megtenné fél év, egy év múlva.

Mások lesznek idővel az igényeink, mint tizenévesen. És lehet, hogy 30 évesen is más tulajdonságokkal rendelkező nőre vágysz majd, mint amilyet most gondolsz ideálisnak.

Szóval egyértelmű a válaszom. Ne maradj vele.

2012. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, lány vagyok. :)
2012. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább most vess véget neki mint később, mert akkor még rosszabb lesz. Mert ha már ilyen gondolatok motoszkálnak a fejedben akkor ez csak rosszabb lesz. Neki is jobb most mintha megcsalás kerekedne ki belőle, vagy 6-7 év után lenne vége. 20 évesen még ő is könnyebben kiheveri(hülyén hangzik) de mint 22-23 évesen amikor már elkezdi tervezgetni a közös jövőtöket.

De ha egyszer kitáncolsz a kapcsolatból ne hitegesd tovább, ne menj vissza amikor elég volt a buli vagy épp nincs más nő, ne tedd tönkre, hagy lépjen ő is túl rajta és váljatok el békében.

2012. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, elolvastam, többször is, muszáj lesz átértékelnem néhány dolgot.

Egyébként nem csalnám, tudom jól, mennyire fájna neki. Nehezíti a helyzetem az, hogy ő konkrétan eltervezte az egész jövőnket, az esküvőt, lakás, autó, és ez is zavar egy kicsit, hogy meg sem kérdez. Nagyon nehéz ez így nekem. Egyébként már feszegettem a témát ezzel kapcsolatban, többször is megemlítettem neki a jövőbéli konstrukcióimat, ami sokban ütközik a sajátjával, és rákérdezett már, ha így alakulna, elhagynám-e. Papírkutya voltam azt mondani, hogy igen, azt feleltem, hogy ezzel valaki vagy együtt él, vagy nem.

2012. máj. 22. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha más a jövőképetek ennyi idősen, akkor szerintem felesleges tovább rabolnotok egymás idejét. A lány azért mondogatja a saját dolgait, mert úgy van vele, hogy ha nem vitatkozol, végül biztosan az övé lesz az utolsó szó, szóval minden úgy lesz, ahogy ő akarja (esküvő, gyerek).


Ha nem érzed jól magad a gondolattól, hogy nálad lakik a lány, akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Inkább most szakíts vele, mint hogy üldögéljetek még a langyos vízben egy ideig.


Egy kalappal, nem vagy könnyű helyzetben. :(


31L

2012. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!