Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szeretlek, hogy nem...

Annyira szeretlek, hogy nem tudok Neked megbocsátani. Létezik egyáltalán ez?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, egy kapcsolatnak talán három fázisa van. Az első, mikor még nem szereted a másikat annyira, hogy az amit tesz ellened, vagy a károdra, úgy fájna, hogy ne tudnád megbocsátani. A második, mikor már szereted annyira a másikat, hogy annál amit tett a szereteted erősebb és így legyőzi a benned lévő fájdalmat vagy haragot. A harmadik pedig mikor már annyira szereted a párodat, hogy képtelen vagy lenyelni, elfogadni azt amit vétkezett, hiszen annyira fáj éppen tőle, hogy nem tudsz túllendülni rajta. De létezik egyáltalán ez? Van olyan, már azért nem tudunk megbocsátani, mert annyira szeretünk?

2012. máj. 22. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

A megbocsájtásban soha nem a másikat nézzük. Ott az ego kerül előtérben, mert te vagy az akit bántottak. Tehát az én a lényeg.

Én pont ezért azt gondolom, hogy az általad felvázolt 3. típusú szeretet nem létezik. Ha én annyira szeretek valakit, akkor megbocsájtom neki, akármit is csinált.

Szerintem az a legnehezebb, amikor megbocsájtasz, de odaállsz a másik elé és közlöd vele, hogy ennek ellenére mégis vége van a kapcsolatnak.

Nagy emberi erőfeszítést kíván.

2012. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
igen, szerintem sem a személye a fontos, akinek megbocsájtunk. Mivel jár, ha megbocsájtok? visszaél a helyzettel? elvesztem a tekintélyem? Tudok e túllépni a büszkeségemen? Megleckéztessem, hogy velem nem lehet ujjat húzni? Esetleg várni várni várni, és csak később megbocsájtani, hogy érezze a haragom súlyát? Ez mind a sértett helyzetétől függ, nem attól ki a hibás.
2012. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem tudsz neki megbocsájtani akkor már nem szereted.
2012. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi éppen azért bocsátottunk meg egymásnak, mert annyira szeretjük egymást. Nem vagyunk régóta együtt, 5 hónapja. Mindketten feszültek voltunk a munkánk miatt, elég sokat veszekedtünk, és ő kimondta, hogy vége. Amikor elmondtuk az anyukájának, akkor ő annyit kért, hogy gondoljuk át, mert nagyon szeret engem. Párom elment dolgozni (külföldön van a munkahelye), és tegnap megkeresett, hogy ő átgondolta, és szeretné, ha újra együtt lennénk. Félredobta a büszkeségét, pedig nagyon erősen benne van ez a tulajdonság, és bocsánatot kért, szerelmet vallott. Én könnyeztem a beszélgetés alatt végig, teljesen ledöbbentem a tettén.


Szerintem, ha igazán szereted a másikat, akkor meg tudsz neki bocsátani. Persze nem mindent, megcsalást én nem tudnék soha.

2012. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem teljesen értitek azt, amit írtam. A megcsalás egy tökéletes példa. Az első esetben amit fent írtam, ha valaki szájon csókolná a párunkat egyetlen egy alkalommal, legyintenénk, vállat rántanánk, arra gondolnánk, hogy előfordulhat az ilyesmi, nem dicsérjük meg a másikat, esetleg bizalmatlanabbak lennénk, de nem rendítene meg minket annyira, hogy ne tudjunk megbocsátani. A második, amikor már fájna, szíven találna, hogy azt akit szeretünk megcsókolta valaki más, vagy az akit szeretünk megcsókolt valaki mást, lehet, hogy nem azonnal, de megbocsátanánk mert a szeretetünk erősebb a rossznál és a harmadik, amikor már annyira szeretjük a másikat, hogy képtelenek vagyunk elfelejteni, hogy valaki más is hozzá ért a szájához, hogy valaki mást is csókolt, hogy valaki más is csókolta, hogy annyira szeretjük, hogy elemészt minket a düh, a féltékenység, a tehetetlenség és a fájdalom és egyszerűen képtelenek vagyunk megbocsátani. Még egyszer megkérdezem, létezik ilyen?
2012. máj. 22. 18:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Csakis ilyen létezik. Ha igazán szeretsz valakit, képtelen vagy együtt élni vele (pl. megcsalás), és tudod, hogy sohasem tudod elfelejteni azt a fájdalmat, amit okozott neked.

Ellenben ha nem szereted annyira, vagy inkább érdekeltséged van abban hogy együtt maradj vele (pl. gyerekek, vagyon, párfüggőség) akkor úgyis "megbocsátod, mert nem számít, mert "más" számít. az, hogy megmaradjon a vagyon, a biztonság, vagy a gyerekek ne sérüljenek.


Igazából, aki igazán szeret valakit, és pl. megcsalják vagy valami nagyon fájó dolgot vét az egyik fél a másik ellen, akkor megbocsátja neki azt a másik fél, de a kapcsolatból ki fog lépni. Mert ha nagyon szeretsz, a szíved a fájdalmat nem tudja feldolgozni.

30N

2012. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A harmadik esetben nem szereted, csak függsz tőle.

Ha a megcsalást hozzuk példának, akkor egyik esetben sem bocsájtanám meg, maximum az első esetben nem érdekelne és kirúgnám, a második esetben fájna és kirúgnám a harmadik esetben pedig a megcsalás csak egy plusz probléma a kapcsolatfüggés mellé.

2012. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Hozzáteszem, aki tényleg, igazán szereti a párját, az simán megbocsájt bármit bármikor. Egyszerű döntés kérdése, nem attól függ, hogy épp mennyire szereti a másikat. (A "valamennyire szeretés" meg megint másik téma. 7. voltam)
2012. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen, létezik. Ha egyszer szereted, már hogyne fájna, hogy mást illet az ajkaival? Persze, hogy fáj.
2012. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

a fájdalom amit a másik vét ellenünk, az tulajdonképpen felismerése annak, hogy a másik nem úgy érez irántunk, ahogy mi őiránta.

ezért van első esetben tulajdonképpen vállrándítás, másik esetben egosértés, harmadik esetben szakítás. hacsak nem kapcsolatfüggő akit megbántottak.

2012. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!