Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban normális, ha...

Párkapcsolatban normális, ha havonta 3napot a szüleinknél töltünk?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, hogy a párom igényli, hogy legyen külön töltött időnk, amikor egy hétig a barátaival nyaral, "és ha akarok mehetek vele", de ha én hívom nem jön velem, külföldre a barátnőmhöz (nem anyagi oka van rá, hogy nem jön). vagy havonta több napot a szüleinél tölt. Én nem így képzelem el 30 éves korban a komoly párkapcsolatot, ahol két fél együtt él.

2012. máj. 26. 19:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van, most, hogy veled él, többet már nem találkozhat a családjával. Szerintem csináld meg neki a garázst szobának, rácsokkal körülvéve, a szomszéd se lássa, erre vigyázz!
2012. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne lehetne külön programja? Nem sziámi ikrek vagytok. Mi 25 éve vegyunk együtt, de mindíg volt külön programunk, külön barátokkal.és igen, a szüleimhez is megyek a férjem nélkül.

Miért kéne neki veled menni a barátnődhöz? hogy aztán naphosszat titeket hallgasson?

Szerintem te összekevered az együttélést a másikba való csimpaszkodással.

2012. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
nem ehhez vagyok hozzászokva és nekem ez furcsa.
2012. máj. 26. 19:14
 4/28 A kérdező kommentje:
meg az is furcsa, hogy nem tarthatok kedvemre kutyát, mert az őt zavarná, de engem ne zavarjon, hogy külön programokra vágyik.
2012. máj. 26. 19:15
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

szerintem ez a normális.

Megfojtjátok egymást, ha állandóan együtt vagytok.MIndenkinek kellsaját hobbi, saját barátok. Ugyanúgy külön személyiség maradtok, csak épp együtt éltek. De ez nem azt jelenti, hogy ugyanazt az életet kell élnetek

2012. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%

Én meg tudlak érteni. A nyaralás miatt pláne. Az én barátom nem jár el nélkülem nyaralni egy hetekre. Persze, vannak programjai a haverokkal, nem is gáz. De hogy egy hétre elmenjen valahová, úgy hogy én nem megyek? Akkor mi lenne később? Én itthon ülnék a gyerekekkel, miközben ő szórakozik? Vagy vinné a gyerekeket én meg magányosan itthon? Ha egy pár vagyunk, nekem fontos, hogy együtt csináljuk az ilyen programokat és ne a haverjai legyenek első helyen, ne velük élje meg az ilyesmit.

Szüleihez ugyan nem járok vele, mert az anyja nem szimpatizál velem (kölcsönös, nem is hiányzik a társasága), de ott pl sosem alszik.

Ha pedig én megyek hosszabb időre valahová (pl vidékre a nagyszülőkhöz) és nem tartja itt a munkája, akkor jön velem. Mert végül is egy család vagyunk, szóval a családi dolgokat csináljuk családként. (Épp így én is megyek vele az ő rokonaihoz)

2012. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem az együtt élésben benne van az is, hogy ha nem is ugyanazt az életet élik, de teljesen más életet, mint az együtt élés előtt. Az ő élete és az én életem helyett van a mi életünk. Különben nem lennénk többek mint egyszerű albérlőtársak.
2012. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
15%

Lehet, h én vagyok a fura, de ha valakik együtt élnek, ők egy különálló egységet alkotnak (legalábbis szerintem). Nyilvánvaló, h meglátogatják a szülőket, de ha ez több napos program, és a másik félnek nincs más dolga (pl. munka stb), akkor ezt tegyék együtt! Nem tudom, de nálunk a családban mindig úgy volt, h együtt mentünk/ mentek a szüleim rokonokat, nagyszülőket látogatni, nem külön- külön mindenki a saját családjához.

Vagy egy másik példa: a párom volt barátnője (akivel sok évig voltak együtt, és 2 évet együtt is éltek) minden pénteken szedte a sátorfáját, és hazautazott a szüleihez a párom nélkül. Őt meg otthon hagyta takarítani, meg a háztartást rendezni. Na, szerintem ez nem éppen a normális kategória.

2012. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
ez az, 1-2 év együtt töltött idő után ő ezekre vágyik, akkor mi lesz később?
2012. máj. 26. 19:31
 10/28 anonim ***** válasza:
ma 19:28 vagyok. Még annyit, h az egyik előttem válaszolóval teljes mértékben egyetértek. Nem arról van szó, h a két embernek ne lehetnének külön programjai, h több napig, esetleg hétig tartson ez a külön program az fura. Persze hangsúlyozom, h a munka dolgok tejesen más kategóriát képeznek.
2012. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!