Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban normális, ha...

Párkapcsolatban normális, ha havonta 3napot a szüleinknél töltünk?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, hogy a párom igényli, hogy legyen külön töltött időnk, amikor egy hétig a barátaival nyaral, "és ha akarok mehetek vele", de ha én hívom nem jön velem, külföldre a barátnőmhöz (nem anyagi oka van rá, hogy nem jön). vagy havonta több napot a szüleinél tölt. Én nem így képzelem el 30 éves korban a komoly párkapcsolatot, ahol két fél együtt él.

2012. máj. 26. 19:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én nem tartom önzőnek a kérdezőt.

Neki arra van igénye, hogy a párjával közösen töltsék az idejük nagy részét. Főleg ha mindketten dolgoznak. Mi elég sokat dolgozunk a párommal, sajnos ellentétes műszakban. Van hogy annyit látjuk egymást, amíg az egyikünk elindul munkába és elköszön, vagy amikor késő este hazaér, de a másikunk már megy aludni. Szerintem teljesen joggal várom el (szerencsére ő is így van ezzel) hogy ha szabadidőnk van, azt töltsük együtt. Mert mindkettőnknek a másik az az ember, akivel a legjobban érzi magát. Mi együtt töltődünk fel, egymás társasága a nyugis a munkahelyi feszített tempó után.

Nem hiszem hogy önzőség lenne a kérdező részéről, ha ő is erre vágyik. Ahogy a párjától sem önzés, hogy ő meg menne. Az önzés talán annyi, de mindkettő részéről, hogy a másik igényeit nem veszik figyelembe. Illetve ha figyelembe is vennék, hogy alkalmazkodjanak, ha az nekik rossz?

A kérdezőtől azt várni, hogy törődjön bele, és vágjon jó képet ahhoz, hogy a párja nélküle jár el, amikor neki ez rossz, nem lehet. Ez olyan mintha azt mondanánk a párjának, hogy üljön otthon, mikor az meg neki rossz.

Nem attól jó egy kapcsolat, hogy együtt csinálják a dolgokat, nem is attól, ha külön. Nincs rossz vagy jó megoldás. Akkor jó, ha mindkettőnek jó!

2012. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nőként válaszolok,ennél többet töltök a szüleimnél. Nekem hiányoznak, hatalmas szeretettel fogadnak, az én világképemben így normális. Mivel mindenki más, ezért festek eléd egy másfajta kapcsolatot. A lényeg azon van, hogy azonos beállítottságú, igényű emberek találkozzanak. A páromnak és nekem is hatalmas a szabadság iránti igényünk. Elképzelni sem tudom, hogy 27 napot kényszerszerűen úgy töltsek valakivel, hogy sajnál 3 napot a családomtól, megfulladnék ebben. A külön töltött idő pedig fontos, legalábbis, hogy tudjam mikor kényelmesen elintézni női dolgaimat, vagy akár arcpakolással rohangálni a lakásban. Úgy látom a környezetemben,aki próbálja bekorlátozni a másikat, elveszti. Így persze nehéz, hogy nem tudod vele megbeszélni, a tettei árulják el az igényeit.
2012. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Te magad is rosszulérzed magad, mert "lekorlátozod" magad és nem csinálsz dolgokat amiket szeretnél.

Igen, vannak dolgok amiket te szeretsz és a párod nem. És olyanok is vannak amiket ő szeret és te nem.

A megoldás nem az, hogy ilyenkor az egyik szenved (vagy ő is jön veled a barátnőkhöz és halálra unja magátm vagy te nem mész és te szenvedsz) hanem az, hogy te elmélsz egyedül. És utána boldogan lehettek együtt. Nem mint most, úgy hogy neked rossz érzésed van.

2012. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Az utazás részét nem kell túlspilázni. Igen, normális hogy az ember időnként külön van a párjától.

Mi is mindig elmegyünk külön nyaralni, ő a haverokkal, én a barátnőimmel. Már vagy tíz éve így csináljuk, most komolyan mondjunk le róla csak azért, mert összeköltöztünk? 5 éve vagyunk együtt és teljesen jól működik a dolog. Persze aztán elmegyünk együtt is.


Eleinte nekem is fura volt. De aztán beszélgettem hosszú házasságban élő öregekkel - és érdekes módon mindenki egyetértett abban, hogy a hosszú házasság egyik titka pontosan az, hogy az emberek ne legyenek sülve-főve együtt.

2012. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Mi is havi 3-4 napot a szülőknél töltünk,de együtt (havi 1 hétvége párom szüleinél,havi 1 nap az enyémeknél-én nem szeretnék többet az enyéimnél),plussz 2-3 havonta egy hosszu hétvége a nagyszüleimnél.Azt is együtt.

Nyralni se tudom elképzelni hogy külön mennénk.

Szerencsére párom sem akar külön menni,pedig felajánlottam még az első éven,hogy menjen,de nem megy :)

Én megértelek,nekem is rosszul esne,bár én "kicsit" hisztisebben fogadnám.

2012. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Hosszú házasságban élő öregek: Az én nagyszüleim majdnem 50évig voltak házasok és mindig együtt jártak családlátogatásra (egy család voltak, a másik családja számukra is család lett), nyaralni sem mentek külön.

Az általam ismert két dédnagymamám is mindig a férjével ment ilyen helyekre. Együtt éltek, míg a halál közbe nem szólt.

Szóval nem hinném, hogy a hosszú házasság titka az, hogy külön-külön kóricálunk a világban.

2012. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
utolsó kettőnek: Szerintem is így van! Az én nagyszüleim is mindig együtt mennek mindenhova, hiszen összetartoznak, több mint 50 éve... És rosszul esik, mikor a partner, akivel megosztod az életed nem így gondolja.
2012. máj. 29. 14:17
 28/28 anonim ***** válasza:

10:42 vagyok.

Igen,mi is ezt láttuk példaként,én nagyszüleim idén 60 éve házasok,sosem voltak külön nyaralni,se családlátogatni,párom szülei 35 éve házasok,máig együtt mennek mindenhova,még akkor is ha egyiknek épp nincs annyira kedve,majd megjön közben.És még elég sok több évtizedes házasságban ezt láttam.

Anyámék járták a külön utukat,mert az a divat,el is váltak (mégse barátnőzni ment a szülőfaluba,hanem pasihoz).


Én pártolom a régi felfogást,ha már elköteleztem magam,akkor egy család,ne viselkedjünk ugy mint a tinik.

2012. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!