Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban normális, ha...

Párkapcsolatban normális, ha havonta 3napot a szüleinknél töltünk?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, hogy a párom igényli, hogy legyen külön töltött időnk, amikor egy hétig a barátaival nyaral, "és ha akarok mehetek vele", de ha én hívom nem jön velem, külföldre a barátnőmhöz (nem anyagi oka van rá, hogy nem jön). vagy havonta több napot a szüleinél tölt. Én nem így képzelem el 30 éves korban a komoly párkapcsolatot, ahol két fél együtt él.

2012. máj. 26. 19:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

ezeket a hétvégéket ő nyugisnak éli meg, amire vágyik (ez normális érzés?!) mert engem zavar, hogy ő ezt érzi!


azt jelenti,hogy mellettem, nem nyugis?!


ez zavar engem is, és nem munka miatt tölt több napot távol!

2012. máj. 26. 19:45
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

Na, látom jól lepontoztak.

Ezek szerint az a normális, ha együttélésben mindenki megy amerre lát, aztán esetleg vacsorázni összeülnek, ha úgy adódik, vagy még hetente 2-3 szex belefér. Esetleg még a rezsit felezni ok, de ennyi. Akkor mi valamit nagyon rosszul találtunk ki ezzel az elavult "összetartozunk" dologgal.

Ha tudtam volna, hogy ez ilyen egyszerű. Ezek szerint a kollégiumban is volt párkapcsolatom két lánnyal, mert szexen kívül kb velük is ezt csináltam. Néha főztünk is egymásnak, szóval ezek szerint komoly volt a dolog. Sőt, egyiküknek még a családjánál is voltam két napig. Csoda hogy össze nem házasodtunk!

2012. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha neki nélküled van a nyugis élet, ha akkor pihen ki téged, akkor régen rossz. Nem is feltétlenül azért, mert ő így látja, hanem mert te nem. Nem ugyanazt tartjátok normálisnak és ez hosszú távon még rosszabb lesz.

Neked a család egy egységet jelent, neki néhány egymástól (a kényelmi funkciókat leszámítva) független életközösséget, ahol mindenkinek megvan a maga élete és nem kapcsolódnak össze különösebben ezek az életek.

A párod remekül tudna együtt élni néhány korábbi válaszolóval. Te meg keress olyat, aki komolyan el tudná képzelni, hogy egy család legyetek (ebbe az is benne van hogy az ő családja a te családod is)

2012. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
ma 19:51-es ugyanazt írtad le, amit én éreztem és gondoltam! köszönöm.
2012. máj. 26. 19:55
 15/28 anonim ***** válasza:

19:47


Nem azért lettél lepontozva, mert az emberek szerint a párkapcsolat kimerül a szexben és a néha egymásnak főzésben, hanem azért, mert sokak szerint a párkapcsolatban sem szabad elveszteni önálló személyiségünket, nem szabad feloldódni egy kollektív masszában, és egy párja nélkül életképtelen ronccsá válni.


Egy komoly párkapcsolat nem arról szól, hogy a végletekig függünk a másiktól, hanem arról, hogy tökéletesen elfogadjuk, megértjük, sőt támogatjuk a másikat, annak sajátos igényeivel együtt. Egy egészséges személyiségnek szüksége van autonómiára és némi szuverenitásra.


Ez nem azt jelenti, hogy állandóan azt csinál amit akar, félrelép és magára hagyja a másikat. Hanem abban, hogy engedjük, hadd legyenek saját programjai és saját barátai. Egy jó párkapcsolatban úgyis 10-20-szor több időt tölt a párunk velünk, mint a többi barátjával vagy a szüleivel.


Tehát igen, szerintem egy hét a párunk nélkül belefér, hiszen veled sokszor annyit tölt el.

2012. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
meg igazság szerint hiányolom, hogy amit én szeretnék csinálni, azt ő sosem szeretné, vagy elkedvetlenedik tőle: strand, kirándulás, társasjáték, stb. Hiányoznak a közös, tartalmas programjaink. csak az van hazajövünk este holt fáradtan és kész.
2012. máj. 26. 20:01
 17/28 A kérdező kommentje:
az is zavar, hogy lekezelően beszél a barátaimról. Pedig nem is ismeri őket.
2012. máj. 26. 20:02
 18/28 anonim ***** válasza:

20:00-s hozzászólásom folytatása


Persze vannak olyan emberek, akiknek arra van igénye, hogy szimbiotikus kapcsolatban éljenek a párjukkal. Nekik ez talán jó, bár én ezt nehezen tudom elképzelni.


De a kérdező párja nyilván nem ilyen kapcsolatra vágyik. Ha ezt a kérdező nem érti meg és fogadja el, akkor a kapcsolat tönkre fog menni, mert a pasi joggal úgy fogja érezni, hogy korlátozni akarják a szabadságában. Talán először eleget tesz az elvárásoknak, de hosszú távon egyre frusztráltabbá válik és végül az egész kapcsolat megromlik a másik önzése miatt.

2012. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

20:01 és 20:02


Ez persze már más tészta, ezek szerint a barátod is önző, akárcsak te. Miért nem beszélsz vele erről?

2012. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
nem tudunk egyről a kettőre jutni a témában. ő nem szereti az effajta beszélgetéseket és csendben marad egész nap.
2012. máj. 26. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!