Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy ideje volna...

Jól látom, hogy ideje volna kirepülni a fészekből?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok, külföldi terveim vannak, viszont van egy csomó kusza gondolatom és kérdésem ezt illetően.

Mi lesz édesanyámmal aki egyedül marad itthon?

Milyen sűrűn kéne beszélnünk majd skypeon/telefonon? Ő valószínűleg azt szeretné majd, ha minden este, de hát na felnőttem, szerintem ez túl sűrű lenne, nem kell neki mindig minden nap mindent tudni rólam (mit csináltam, hol voltam) vagy rosszul gondolom? Én önállósodni szeretnék, elkezdeni a saját életem.

Nekem is nagyon fog hiányozni, de úgy vélem annak nincs értelme, hogy elpazaroljam a lehetőséget egy normális életre egy új helyen. Mit gondoltok erről?



2012. máj. 27. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Azt, hogy ezt édesanyáddal kellene megbeszélni.
2012. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
OK. Viszont mások véleményére vagyok kíváncsi, pl. más is így gondolkodik/vélekedik erről??
2012. máj. 27. 12:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz egy éve, hogy kollégiumba kerültem. Igaz én már csütörtökön haza szoktam jönni, de anyával minden este beszélünk msn-en és nagyon irritáló, hogy megkérdezi, hogy mit ettél, milyen napod volt, milyen óráid voltak, és nagyon tud idegesíteni. Úgyhogy ha minden nap nem is, de hetente 2x elég szerintem.
2012. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 18 vagyok, érettségi után megyek ki Skóciába egy szállodai munkára, van bennem félelem, mert egy ismerősömön kívül senkit nem ismerek majd, egyedül kell boldogulnom, de még mindig jobb, mint egy olyan szakon tengődni az egyetemen, ami nem tetszik. Csak később fogok továbbtanulni.

Én is itthon hagyom anyut, de úgy érzem, itt az idő leszakadni a szülőkről és önállósodni, nem akarom húzni a dolgokat. Azt mondja, hogy nem bírja majd ki nélkülem, de ha elmennék koleszba vagy albérletbe, akkor se látna mindennap.

Szerintem ne félj, mert ez az az életkor, amikor nagy dolgokat vihetsz véghez és megalapozhatod az életed. Bátornak kell lenni, de persze a józan ész határain belül.

2012. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Definiáljuk, hogy mit jelent a normális élet. Minél több lóvé?
2012. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én az USA-ban élek ,én magyar vagyok a feleségem pedig orosz.Minden nap beszélünk a szüleinkkel.


Nekem a szüleim hajtottak már régóta hogy menjek ki külföldre mert ott jobb lesz nekem , abban van a jövő.Egyáltalán nem ellenezték hanem inkább támogattak végig.


Először Angliában éltem és ott ismerkedtem meg a feleségemmel , mivel a végzettsége mind a kettőnknek nagyon keresett az USA-ban és több nyelven beszélünk ezért sikerült zöld kártyára szert tenni.Immár 8 éve élünk itt és felvettük az állampolgárságot is.

2012. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Szerinted ha véletlen minden nap beszélnél pár szót anyukáddal, akkor nem lenne normális életed? Bocs, de ez egyszerűen hülyeség.
2012. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem a kérdést. Mi köze az önállóságnak ahhoz, hogy minden nap beszélnél anyukáddal?


Én már 10 éve elköltöztem otthonról, mégis minden nap beszélek anyukámmal.

2012. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van aki nem érzi önállónak magát úgy, hogy mindennap beszámol a programokról történésekről, mintha otthon lenne,és kapná az "utasítások" (általában tanácsoknak nevezik a szülők) ezzel nincs semmi gond, heti 2-szer felhívod és el van intézve, de ezt vele kell megbeszéljed, hogy számodra mit jelent az önálló élet.
2012. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Normális élet alatt értem: boldogan élni, megfelelő életkörülmények és emberek között (társadalom) valamint megbecsült munkaerőként dolgozni egy versenyképes fizetésért.


Tavaly dolgoztam olaszban egy kis időt, és meg volt beszélve, hogy majd minden nap skype-olunk X időpontban. OK. Én minden nap meló után dög fáradtan még skypeoljak vele, meséljem el hogy mit kellett aznap a munkahelyemen csinálni, meg stb. Nekem teher volt, nem tudom hogy ez szemétség-e mert az anyámról van szó de igen, nekem teher volt. Meg 20-27 év közöttiek voltak a munkatársaim is, akik nem tartották ennyire rendszeresen a kapcsolatot az otthoniakkal, és úgymond szinte cikiztek ezzel hogy mi minden nap beszélünk. Hát mondom igen, mert anyu igényli annyira, én nem.


Nos?

2012. máj. 27. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!