Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Engedjem,...

Mit tanácsoltok? Engedjem, hogy "élje ki magát? "

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, én 23 éves vagyok, ő 25. Az esküvő témán gondolkodunk. Most azonban megfordult a fejemben valami és nem tudom hogy mit lépjek. Már egy ideje látom, hogy szívesen eljár a haverokkal inni, bulizni. Mindig együtt mentünk hétvége esténként, de én hamarabb megunom, és inkább mennék haza. Nem igénylem már a bulit és az ivászatot. Ő azonban általában még maradna egy-két sör erejéig. Eddig ő sem igényelte annyira a szórakozást, s azt hittem "megkomolyodtunk".

Tegnap este nem volt kedvem menni, és mondtam menjen nyugodtan nélkülem a haverokkal. Ma mikor meséli hogy mi volt akkor derült ki, hogy ő tulajdonképpen nagyon jól érezte magát, nyugodtan ihatta a sört, mert nem kellett feszélyezve érezze magát, hogy esetleg én nem örülök, ha mégegyet megiszik, és még bulizni is jobban tudott nélkülem. Nem magával a kiruccanással van gondom, mert nem ez az első hogy nélkülem megy el, hanem hogy ő ezt igényli... És nélkülem jobban megy :(


Nem tudom mit tegyek :( Ha megyek vele akkor vagy én nem érzem jól magam egy idő után s akkor inkább felajánlja hogy menjünk haza, vagy kínzom a jókedvet s akkor maradunk, de persze az sem az igazi. Ha elmegy egyedül akkor ő jól érzi magát, engem meg esz a fene, hogy ez a jókedv miért nem megy együtt bulizáskor is :(


Mit tegyek? El kellene beszélgessek vele, hogy azért egy olyan férfinak, aki jövő nyáron esetleg esküvőre készül nem a tini énje kellene uralkodjon rajta, vagy hagyjam így a dolgokat hátha kiéli magát s megunja? Viszont ez utóbbi esetben félek, hogy eltávolodunk :(


(Más lányról nincs szó, a bulizni járást csupán a szórakozás értelmében kell venni)


2012. máj. 27. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Én ugyan lány vagyok, de értem a pasidat (azt hiszem). Én se tudtam soha igazán jót bulizni, ha ott volt a pasim. Feszélyezve éreztem magam, főleg ha azt láttam, hogy ő már unja. Nem tudtam elengedni magam, nem tudtam úgy beszélgetni a barátaimmal, aggódtam, hogy mi lesz, ha egy másik pasi odajön táncolni. Nem pasizni akartam, egyszerűen csak szórakozni, és ebbe nekem belefér, hogy táncoljak egyet valaki mással is (na nem a simulós, szexet imitálós táncról van szó!). De ez nem a pasim ellen szólt, egyáltalán nem arról volt szó, hogy nem érzem jól magam vele. Mentünk sokszor együtt is, de nekem kellettek a "csajos esték" is.

Szóval szerintem ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket, ettől még nagyon szerethet téged.

24N

2012. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok összenőve, kell külön szórakozás is, hiszen teljesen másmilyen, ha nincs ott az ember párja. Attól még szeret :)
2012. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem a logikás, ha más lányokról teljesen nincs szó akkor miért tini énnek nevezed? a felnőttek nem szórakozhatnak? főleg hétvége előtt vagy hétvégén? persze , hogy jobban megy nélküled, hisz nem nézi azt hogy te mikor szólod le ha több sört iszik mint ami neked tetszik, ezzel nincs gond, erre a legjobb megoldás a kommunikáció, mert 5 év alatt világosan látszik, hogy nem ismer annyira, hogy neked probléma lenne e ha 4 helyett 5 sört iszik meg, meg kell mondani , hogy nem zavar mennyit iszik, csak ne a földön csúszva kelljen hazamennetek, ha meg tényleg zavar hogy mennyit iszik,de úgy hogy nem részegedik le annyira, akkor tényleg jobb ha külön mentek el, mert az nem szórakozás ha az egyik azt figyeli a másiknak mi tetszik és mi nem.
2012. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
A nem szórakozás megkomolyodás? :D Sose komolyodjak meg inkább :D A szórakozás kell, a külön szórakozás kell.
2012. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A gond az hogy én valóban nem szeretem ha iszik. Apám alkoholista és ebből következőleg rossz emlékeim vannak. Egy-két sörrel nincs gond. Annyit én is megiszok ha arról van szó, főleg meleg nyári napokon. De amikor a negyedik-ötödik jön szóba akkor bevallom nem örülök... Kezdem látni rajta, hogy megcsillantja az alkohol szele, s olyankor el is megy a kedvem. Pedig nem részegedik le, csak kommunikatívabb, többet mosolyog stb :P De engem a tudat zavar. Igyekszem ezt nem mutatni, főleg ha hétvégén bulizni megyünk. Ha mindennapos lenne ez a nagyivászat, akkor szólnék ellene, de hétvégente nem mondok semmit.
2012. máj. 27. 13:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Te se add fel az érdeklődésedet. Ha az életedet kizárólag a párod tölti ki, az idővel őt is nyomasztani fogja. Tartsd fönn te is a baráti kapcsolataidat, iratkozz be valami képzésre. Mindez érdekesebb, és izgalmasabb hitvestárssá tesz téged is.
2012. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Azt elfelejtettem leírni, hogy a boldog házasság titka a szerető alkalmazkodás.
2012. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt elfelejtettem leírni, hogy a boldog házasság titka a szerető alkalmazkodás."


Ezt sikerült úgy olvasnom, hogy "...a szerető alkalmazása" - köszönöm hidegfront :)



Kérdező, a férjem 40, felnevelt már egy gyereket tisztességgel, de ha néha elmegy a haverjaival bulizni, egyrészt nem emlékszik hogy jutott haza, másrészt olyanokat mesél, hogy egy 12 évesnek becsületére válna, amit összeökörködnek.

Nagyon tévútra vihet az a felfogás, hogy ha szórakozik és kiengedi a gőzt az bármilyen viszonyban is lenne a házassággal. Ha tiltod és morogsz érte, akkor jó eséllyel szétnyírja a kapcsolatot néhány év alatt.

2012. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Kedves kérdező, rohadt nagy különbség van az alkoholizmus és a buliban ivászat között. Elég ronda dolog tőled, hogy a fiatal !!!! párodat már elkezded alkoholistának képzelni, csak mert jól érzi magát és iszik egy keveset. Már ne is haragudj, de mikor éljen, ha nem most? Majd a gyerek mellett járjon el néha szórakozni, iszogatni? Amúgy egy normális felnőtt férfinak, aki evett előtte, 4-5 sör nem árt meg. Egyszerűen jobb kedve lesz, oldódik, könnyebben beszélget. EZ NEM BŰN! Mint aminek te beálíltod a kis fantáziádban. Nem lesz ettől alkoholista. Azt meg ne akard már megtiltani, hogy ő jól érezze magát. Majd ha soreban küldi le a töményet minden álló nap, na az probléma. A saját lelki problémáidat nem rá kéne kivetíteni, mert bajotok lesz még belőle.
2012. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy nem alkoholista. És azzal is, hogy 4-5 sörnél több kell ahhoz hogy azzá váljon. Viszont félek, hogyha ez mondjuk egyre gyakoribb lesz, akkor akár függőséggé is alakulhat. Azt viszont nem szeretném, hogy házasságunk ideje alatt minden nap legyen sörözés, és hétvégén pedig nagyobb adagban. Ez már nem fér össze a jövőképemmel. Amikor beszéltünk erről mondta, hogy ettől nem kell féljek, viszont amíg a "komolyabb korszakunk volt" (alias: elmentünk egy-másfél órára találkozni a haverokkal hétvége esténként.) addig sör nélkül, vagy kis mennyiségű sörrel is jól lehetett érezni magad. Most viszont már igényli, hogy hosszabb ideig maradjunk, többet igyon stb. :(
2012. máj. 27. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!