Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetünk valamit hivatalosan,...

Tehetünk valamit hivatalosan, vagy csak időpazarlás lenne? Ezek után engedjem, hogy lássa az unokáját?

Figyelt kérdés

Anyósom tavaly kikönyörögte, hogy adjunk neki kölcsön a CHF-hitelét előtörleszteni. Tényleg sajnáltam, óvónő, keveset keres, így belementünk. 1,8M-t adtunk neki tavaly októberben. Úgy beszéltük meg, hogy havi 40-et ad vissza. Azóta semmit nem fizetett nekünk. Decemberben ugye ott volt a karácsony, megértettük. Januárban, februárban már kevésbé. Márciusban rokonoktól hallottuk vissza, hogy mi milyen szívtelenek vagyunk, hogy az ajándékba kapott pénzt visszakérnénk. Nem egyik napról a másikra adtuk neki, többször átbeszéltük, többek között a havi "törlesztő" miatt is. Biztos, hogy nem értett minket félre. Utoljára azt vágta a képünkbe, hogy ennél még az is jobb volt, amikor a banknak tartozott, még ők is emberibbek és türelmesebbek voltak.


Az összeget átutaltuk neki az én bankszámlámról, "Előtörlesztésre" megjegyzéssel. Szerződés nincs. Ha jogi lépéseket teszünk, van esélyünk?


A másik, hogy mindezek után elvárja, hogy az unoka miatt továbbra is látogassuk őt, menjünk át hétvégén had unokázzon.


Mi a véleményetek? Ti mit tennétek?


2012. ápr. 14. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A célra is használta fel, ez kiderült bármilyen módon?

A havi 40 törlesztése megoldható egyáltalán számára vagy veszélyezteti a megélhetését?

2012. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Aza gáz, ha nincs erről semmiféle hivatalos papírotok, tehát hogy xy-nak te, abcd kölcsönadtál 1,8 millió forintot ilyen-olyan feltételekkel, 2 tanúval aláírva, nem nagyon tudtok mit csinálni szerintem. Nem nagyon tudjátok bizonyítani, hogy mi történt.

Én megmondanám neki, mama, nem ajándékba adtuk a pénzt, tudja maga is nagyon jól. Ha a családját így mglopja, akkor ne is várjon ezután semmit, ilyen alja emberhez nem viszem a gyerekem.

2012. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

A törlesztésröl kérdezz meg egy ügyvédet, minden biróságon vagy ingyenes panasznap, ott tudnak felvilágositást adni.


Viszont azt nem értem, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy a gyereked a nagyszülövel lehetessen? A pénz a te/férjed és az anyós/após közti probléma, ettöl a gyerekenk még szüksége van a nagyszüleire.

2012. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Semmi egyéb papír nincsen a kölcsönről? Az átutalás már pozitív, hiszen annak letagadhatatlan nyoma van, hogy pénzt adtatok neki. Jogász ismerőssel beszéljetek szerintem. Ha neki sincs ötlete, akkor maximum az unokával tudjátok presszionálni a mamát... Ez a gyerek korától is függ. Ha még pici, akkor megpróbálhatjátok. De ha nagyobb, akkor már következnek kínosabb kérdések, hogy "miért nem megyünk a nagyihoz", meg esetleg a nagyi teletömi a fejét hülyeségekkel rólatok. Szóval ezzel vigyázzatok, kétélű fegyver.
2012. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
a párod mit szól ehez? szerintem neki kéne beszélni az anyjával
2012. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az utóbbi időben havi 50-70 között fizetett a bankjának, ezért állapodtunk meg a 40ben. Más hitele nincs tudtommal, meg tudna élni a maradékból.


Szerződést azért nem írtunk, mert megmondom őszintén nem volt pofám odaállni a férjem elé ezzel. Az én szüleimnek is adnék szerződés nélkül, ebből indultam ki.


Unoka: úgy gondolom, ha ő nem gondol az unokája jövőjére és meglopja őt, akkor utána ne akarjon babázgatni vele.


Ha szóba hozzuk, azonnal támad, hogy "ti még mindig itt tartotok" stb. Férjem már négyszemközt is beszélt vele - kint a kocsiban hallottam az anyja válaszát :-(

2012. ápr. 14. 16:31
 7/9 A kérdező kommentje:
A lányunk 7 hónapos.
2012. ápr. 14. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Sosem értem meg, hogy lehet pénzt, főleg ilyen összeget kölcsönadni mindenféle papír nélkül? Én azt mondom, már 5000-nél is papírt iratok, akárki is az az ember. Nemhogy közel 2 milliónál...


"Utoljára azt vágta a képünkbe, hogy ennél még az is jobb volt, amikor a banknak tartozott, még ők is emberibbek és türelmesebbek voltak."


Kicsit el van tévedve szerintem... Biztos még nem fenyegette őt a bank sosem... Azoknak gondolom ilyen pofátlan módon nem tartozott mindennemű visszatörlesztés nélkül, mert azok aztán nem jótékonysági szervezet, úgy elárvereztetnék a házát a feje felül, hogy csak pislogna...

Papírok híján és megfenyegetném! Vagy próbálnék egy utólagos papírt írni tanukkal, régi dátummal - amit ugyebár rohadt valószínű, hogy nem írna alá. De én a párom ráküldeném és addig el nem mennék onnan, míg elő nem törleszt és nem írunk róla papírt.

2012. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

én is azt csinálnám mint az egyik válaszoló, utólag papírt írni róla két tanúval, nem kell visszadátumozni, hanem elég azt, hogy ekkor adtátok kölcsön a pénzt erre a célra és, hogy havonta x összeggel törleszti vissza nektek

addig a nyakára járnék még nem írja alá

2012. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!