Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rég nem beszélek anyámmal,...

Rég nem beszélek anyámmal, nem is láttam. Ma írt a születésnapomra. Itt bőgök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb egy éve végleg összevesztünk, eljöttem és azóta nem láttam és nem is beszéltem vele. Pokol volt mellette az élet és amikor még 21 évesen is hazudozással, zsarolással és mindenki ellenem fordításával akarta irányítani az életemet becsaptam az ajtót, elköltöztem a lakásából(nem együtt éltünk, csak az ő lakásában laktam). Mindig segítettem neki, mindig őt védtem, ám ő milliomodszor is az emberbe rúg, amíg van hatalma.

A nagynéném szerint sokszor mondja, hogy hiányzok neki, persze amikor én neveltem a tesóimat, mert ő az aktuális pasi után futott, akkor nem jutott eszébe.

Azóta nem kerestük egymást, jól megvagyok nélküle. Ma van a szülinapom és reggel egy levél várt. Milyen volt, amikor születtem és egy szomorú dalt is küldött. Persze itt bőgök, mint egy gyerek és nem tudom mit tegyek. Válaszoljak? Tegyek úgy, mintha 21 év szenvedés vele semmi lenne? Csak újrakezdődne minden, de a családom szerint túl rövid az élet a haraghoz. Igazából nem haragszok, nem gyűlölöm, de vagy én ölöm meg magam tőle vagy tartom a távolságot.

Mi a helyes?


2012. máj. 28. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akar valamit. Igaz, én nem hiszek az embereknek.
2012. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Köszönd meg szépen a levelet, és békülj ki vele. Még is csak az édesanyád. Ha azt veszed észre, hogy érdekből közeledett feléd, akkor ülj le vele, és beszéld meg ezt vele, nyugodt körülmények között.
2012. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éve nem láttam anyámat,és nem tartom vele a kapcsolatot.Ha nekem írna,akkor sem érdekelne a dolog.Többet ártott nekem,hogy egy levéllel minden helyre jöjjön.

Én mindig azt mondom,hogy nem 20-30-40 éves gyereket kell észrevenni,hanem azt a gyereket aki megszületett,kicsi volt,és szüksége lett volna az anyjára.Ha akkor nem voltam jó neki,akkor felnőttként már ne legyek jó.


De a döntés a tied.Ha úgy érzed megér egy esélyt akkor reagálj,menj,és beszélgessetek.Ha nem éri meg,akkor ne foglalkozz vele..ennyi.

2012. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 lulukaa4 válasza:
20%
Figyelj..Egy anya mindig anya marad..!Akor is ő az édesanyád, ő gondolt rád, levelet irt...Te is megteheted ezt..Biztos ,hogy hiányzol neki mert mégis csak a lánya vagy..Akármien is anyukád..:S Szeresd...:)
2012. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Anya csak egy van! És addig örülj amíg van (akármilyen is), mert lesz amikor már ő nem lesz neked. Ne feledd hogy egyikünk sem tökéletes. Édesanyádnak is lehetnek hibái, uram bocsá' nagyok is de ez nem ok arra hogy örökre eldobd magadtól. Ha természtete szerinted megkívánja, akkor egy kicsit alkalmazkodj, egy kicsit legyél vele engedékenyebb amikor néha vele vagy és meglátogatod. Engem is ütött anyám gyerekként mint a répát és olyan dolgokat fogott rám, amiben ártatlan voltam, de tényleg túl rövid az élet a haraghoz. Nem lakok már otthon de minden héten kétszer háromszor beszélünk. Egyszer majd neked is lesz gyermeked. Mit szeretnél? Ha elfogad a bogaraiddal eggyütt (mert hidd el hogy egy idő után lesznek) vagy csak az önérzetét tartsa előnyben és faképnél hagy?


38F

2012. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lulukaa4 válasza:
Hát igen Aki elhagyja a kisgyerekét és utána 20 30 évesen keres meg és a bocsánatodat kéri..Az pf....:SAbban igaza van az egyiik kommentelőnek..De az más dolog mint ez..az egy nagyon rossz dolog..:Sh már 20 éve nem látta az édesannyát:SS
2012. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Már nem tud mit elvenni tőlem. Amíg nála laktam, addig azzal fenyegetett, hogy mehetek majd a híd alá, elvett mindent, csak bosszúból. Aztán lakbért követelt, még fizettem is volna a párommal és egy barátommal, de kevesellette. Most ugyanannyiért lakik benne egy idegen. Eladta az autót, mondtuk a párommal, hogy megvesszük és részletekben kifizetjük neki, végül egy idegennek adta, mert kicsit többet ajánlott. Hazudozott a családomnak rólam, k@rva vagyok, stb.

Ám már független vagyok, nincs mivel zsarolnia. Egyedül van, elhagyta mindenki, mert elüldöz mindenkit maga mellől.

2012. máj. 28. 12:12
 8/15 A kérdező kommentje:

Szóval idegenekért mindent megtesz, de a gyerekeiért semmit. Fiatalon szült és engem hibáztat az életéért gyerekkorom óta. Egyedül nőttem fel, a tesóim óvónői és tanítónői nem is ismerték anyámat, mert én jártam szülőire, anyáknapjára, én intéztem mindent. Neveltem az öcsém, ha éppen az sem érdekelte mit csinálunk.

Érdekes, hogy mégsem gyűlölöm. Olyan nehéz.

Köszönöm szépen a válaszokat, eddig mindet hasznosnak éreztem.

2012. máj. 28. 12:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyud nem is ember,,nehogy te kérj bocsánatot..nem te vagy a hibás hanem anyud,anyádnak a dolga lett volna nevelkedni és nem neked..és engem nem érdekel,h anya csak 1 van..milyen ember ha nem bír anyaként viselkedni..hányingerem van ilyen szülőtől.és apud hol van?
2012. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem köszönd meg a levelet, és hagyd annyiban. Lehetsz udvarias, de az nem feltétlen azt jelenti, hogy egymás nyakába kell borulni. Ha nem működik hát nem működik..
2012. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!