Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal van elég komoly...

Anyámmal van elég komoly konfliktusom. Mi a teendő, hogy elkerüljem, hogyan tudom tálalni anyámnak ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Egy ideje az anyám elég furán viselkedik. Egyik pillanatban kedves és aranyos, a másikban pedig, mint derült égből villámcsapás: elkezd ordibálni. Nem nagyon tudom, hogy mi a kiváltó ok. Nem szoktam szemtelen lenni, vagy ilyesmi. Többször is előfordult, hogy valami dühkitörés féle dolga volt és elkezdte cibálni a hajam vagy addig ütött teljes erejéből, amíg nem kértem sírva, hogy hagyja abba, és hogyha sírok előfordul, hogy üt rajtam még. Természetesen ha vendégségben vagyunk,vagy van még ott valaki, akkor kedves és aranyos és olyan, mintha felhőtlen lenne köztünk a kapcsolat. Senkinek nem beszéltem még erről. Édesapám se tudja, mert a szüleim elváltak. Anyámról azt kell még tudni, hogy azon kívül, hogy elvált nincsen túl rossz élete (szerintem), de mindíg panaszkodik mindenféléről, meg nem bírja elviselni, ha nem ő van a figyelem középpontjában. Elég rossz a memóriája is. Gyakran szoktunk amiatt vitatkozni, de hiába nincs igaza, sosem enged, és mindíg én jövök ki rosszul belőle, akkor is, ha kiderül, hogy igazam volt. Szerintetek ő teljes mértékben tisztában van azzal, amit csinál? (Amikor rájön ez az egész fura dolog, akkor vörös lesz a feje, meg olyan hangon kiabál, ami egyszerűen már fáj, mert tudom, mi jön... és olyan, mintha neki jól esne, hogy ver...)Vajon hogyan fogadná, ha elmondanám neki, hogy nekem ez így nem jó, meg nem is nagyon értem, hogy miért csinálja? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.

2012. máj. 1. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez családon belüli erőszak! Ne hagyd! szólj apádnak, ha tudsz (jobb és el tud látni) költözz hozzá, de Anyukádat ezért fel is jelentheted!!!
2012. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem irtad, hogy mennyi idös vagy, illetve mennyi idös anyukád.


De a leirásod alapján valószinnek tartom, hogy a változó korba kerül, és a hormonszint ingadozások miatt ilyen.

Ha tényleg ez van, akkor lehet kapni olyan gyogyteákat, amik javitanak a hangulatingadozásokon.


Ha szerinted ez nem lehet, akkor kicsit többet kellene irnod a körülménykröl.

2012. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ezt elfelejtettem: én 15 éves vagyok, anyám 47.

Feljelenteni pedig semmiképp nem szeretném. Ha ez valami betegség, vagy ilyesmi, akkor rajtam kívül senki se segíthet neki.

2012. máj. 1. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
ha jó apuddal a kapcsolatod, akkor ha tudsz költözz hozzá
2012. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a kor tipikusan a változó kor kezdete.


Amikor jó hangulatban van, akkorra ird le neki, hogy mi az, ami zavar (a hangulatingadozások, ok nélküli kitörések), add oda neki és kérd meg, hogy gondolja át, és esetleg kérjen orvostól vagy gyógyszertárban segitséget.

2012. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha az én anyámról írtad volna!!! Minden részlet stimmel! Gyógyszereket nem szed? Az enyém gyógyszerfüggő. Eléggé kellemetlen múltja van, túlhajszolta magát, túl sokat dolgozott már fiatalon, meg ilyenek, megbetegedett, azóta gyógyszereken él, pl hangulatjavítókon is. Arra gondoltam, talán ez is az oka, hogy kb ötpercenként változik a hangulata. Egy ideje ijesztő módon tök jófej. Sokat tesz értem, bár már nem most kellene, hanem akkor kellett volna odafigyelnie rám, amikor még gyerek voltam, és nem pedig üvöltözni meg verni, de végülis mostanában tényleg nagyon kedves. De nem tudok megbízni benne. Folyton azt látom magam előtt, hogy megint őrjöngő állattá változik.. és ez rendszeresen elő is fordul - amikor már pont kezdenék megnyugodni. Épp most az előbb beszélt velem borzasztó hangnemben. Olyankor az arca is megváltozik, mintha megszállná valami. Pedig nem hinném, hogy okot adok erre. Pontosan úgy viselkedek vele, mint mindenki mással. Komolyan, parázok tőle. A megoldás az, hogy költözz el. Én sem lakom már a szülői házban, csak alkalmanként vagyok itt.
2012. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hát...remélem tudok segíteni:


Ugye, mondtad, hogy vendégségben aranyos stb. Használd ki!

Amikor mentek valahova....pl : étterembe, hívd félre, és mond meg mit gondolsz. De ha itt is tartja magát, kérdezd meg, mi baj van, mert itt van valami. Ha jó a kapcsolatod apukáddal egyenlőre költözz át.

2013. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!