Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy csak azért mert használt ruhát adok a gyerekeimre, attól még csinosak?

Figyelt kérdés

2 ovis gyerekünk van.

Szépen, csinosan járatom őket. Mindig dicsérik őket, hogy csinosak.

A ruháikat cipőiket a teszveszen, turiban, babaruhabörzén szerzem be.

Anyám folyton azzal jön, hogy ő vesz nekik rendes szandit, új ruhákat, hogy legyen rendes cuccuk.

Én viszont sajnálok több ezret kiadni egyetlen pólóért, csak mert új, ráadásul még nem is márkás, hanem kínai:(. Szebbeket veszek turiba...

Sok veszekedésünk van emiatt, mert nem érti meg, hogy amit én veszek, nemcsak olcsó, de jó is.

Szerinted?


2012. ápr. 5. 22:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor fogtam a fejem, amikor megláttam a Nike kiscipőt 8990-ért, mert a Nike kapucnis felsőt (5 éves gyerekre) 12 ezerért.


Az a gyerek fel sem fogja, mi van rajta. Mi a jóistennek neki márkás cucc, meg új ruha. Semmi baja nem lesz a tiszta, kimosott, de használt ruhától. Szerintem semmi gáz nincs ezzel. Én biztos nem vennék több ezerért ruhát a gyerekemnek, amit 1 év múlva úgy is kinő.

2012. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell vele foglalkozni. Ő még régi felfogású, a turikkal szemben az az előítélet él benne, hogy ott mások levedlett koszos cuccait lehet csupán kapni (mint mondjuk régen), és ez összefügg számára az igénytelenséggel, meg a szegénységgel. Nekem is sokáig rossz véleményem volt a turikról, aztán megtudtam, hogy jó minőségű ruhákat is lehet találni, ráadásul potom pénzért.
2012. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Magyarázd el neki, hogy a turis cuccokon a használat nem látszik, és márkás nagyon jó minőségű darabok. Az csak a ráadás, hogy olcsó is. És a kínai anyaga szar, a színein is látszik, hogy kínais és az CIKI.
2012. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem kell vele megértetni.Már kinőttél abból a korból,hogy magyarázkodj,és megfelelj az anyukádnak.Enyém is bepróbálkozott egyszer,de leállítottam.Mindenki a saját háza táján seperjen!
2012. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
34%

" a kínai anyaga szar, a színein is látszik, hogy kínais és az CIKI."


Azért a ló túloldalára sem kell átesni! Én szoktam kínaiban vásárolni, mert arra telik. Cipőt, fehérneműt, és minden mást. A turi a mellékmegoldás. Inkább legyen pár normális kínai cuccom, mint csak turis... Nekem nem gáz.

2012. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Habár nekem nincs gyerekem, de magamnak turiban szoktam vásárolni.

Volt hogy a nagyimnak megmutattam hogy éppen mit vettem, azt mondta hogy szép, de mikor elmondtam hogy turiból van, teljesen kiakadt hogy miért turiból öltözöm (egy márkás felső volt) meg azok használ, más által levetett sz*rok. Azóta nem mondom meg neki hogy honnan van.


Amúgy meg nagyon sokan öltöztetik márkásba a gyereküket. Az egyik rokonunknak van egy fekete Converse cipője, vett egy ugyanolyat a férjének is, meg a 1,5 éves gyereknek is. Meg csak Converse, Nike és hasonló ruhákba öltözteti. Na mondjuk ha megteheti hát hajrá....

2012. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Te tudod, én inkább hordok turkálós normálisat, mint a hátamra legyen írva, hogy "ócó". Miért szerinted mi mást mondjon neki? Máshogy úgysem érti meg. És nyilván nem azért akarja megértetni vele, mert nem érzi felnőttnek magát, hanem azért, mert 1. bosszantó 2. az is bosszantó, ha anyuka fogja magát és hozza a kínais, rosszabb minőségű cuccokat ajándékba, amit nem szívesen ad rá a gyerekre, ahelyett, hogy akkor olyat hozna, aminek értelme is van.
2012. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha legközelebb kérdezi hol vetted a ruhát, mondd azt, hogy c&a vagy valami hasonló.. Ne kösd az orrára, hogy ott vetted.

Egyébként teljesen jó ez így. Mikor a cipőket havonta kell cserélni, akkor biztos nem fogok 20000ért nike cipőt venni..

2012. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%
A gyerek cipő nem is 20ezer. Főleg nem az a méret, amiből "havonta" kell új. Pl. nikeból a 37-ig számozott gyerek modellik is max 14-15 ezrek, nem hogy a törpikék cipői.
2012. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Szerintem itt főleg arról van szó, hogy csak az a jó, amit ő vesz nekik.

Ma pl megfogott a kínaiban egy szandit, hogy ezt megveszi a lányomnak ovis benti cipőnek, mert ami van neki (Sanrio Hello Kitty, szuper állapotban lévő szandija van) azt már ki kell dobni.


Folyton azt hajtogatja, hogy a Lidl-ben milyen szép pólókat lehet kapni (nevenincs, semmilyen pólók 3-4 ezrekért) ő vesz nekik, hogy legyen rendes ruhájuk...

Egész nap ez jár a fejemben, ezen lelkizek, hogy miért csinálja ezt. Miért nem tudja elfogadni, hogy ők az én gyerekeim és úgy járatok őket, ahogyan tudom és akarom.

2012. ápr. 5. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!