Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez nálunk? Hogyan...

Miért van ez nálunk? Hogyan lehetne változtatni rajta?

Figyelt kérdés

Anya és apa 30 éves házasok lesznek idén,és mára nagyon megromlott a kapcsolatuk.Nagyon sok szeretet jelét nem mutatnak egymás iránt,sőt,sokszor nagyon csúnyán beszélnek egymással,egyre sűrűbbek a veszekedések is,nagyon rossz hallgatni.Egyik se érzelgős típus,és sajnos minket is így neveltek,sokszor nem tudom kimutatni az érzéseim,pedig vannak,és ezt nő létemre nagyon szörnyűnek érzem:( Egy férfinak még nem is annyira gáz,de nekem.Sok "alap dolog" hiányzik a családunkban sajnos...


Másoknál is van hasonló helyzet,vagy csak mi vagyunk ilyenek?

18/L


2012. máj. 28. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Üdv a klubban.Én is nagyon nehezen mutattam ki sokáig az érzelmeimet.Most is nehéz,de csak idegenek előtt,bár ez nem is akkora baj.
2012. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Igen másoknál is van ilyen helyzet,és még ennél durvábbak is vannak.Ez Magyarország.Üdv a klubban :(:(
2012. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tetris ***** válasza:
65%

Üdvözlet a klubban!

Mi is 32 éve vagyunk házasok, és sajnos az eltelt évek alatt nagyon megromlott a kapcsolatunk. A férjem szinte már nincs is egyáltalán itthon, és szeretőt is tart. Gondolhatod, milyen itthon a légkör, amikor nagyritkán hazajön.

De neked attől, hogy a szüleid ennyire elfedik az érzelmeiket egymás előtt, még nem kell érzelmileg bezárulnod. Attól, hogy a szüleid ennyire megkeseredtek, és ennyit veszekednek, te még megmaradhatsz olyannak, amilyen vagy. Kedves, érzelemgazdag, lánynak.

Nem akkora nagy tragédia az, ha a családban olyasmit látsz, amivel nem tudsz egyetérteni. Hidd el, a negatív példa is példa. Mostantól tudni fogod, hogy milyennek nem szabad lennie két ember kapcsolatának. Te ettől már okosabb leszel. Az előjeleket is jobban fel fogod tudni mérni, és idóben tehetsz majd ellene, nehogy te is úgy járj, mint a szüleid egymással.

Te pedig legyél csak érzelgős. Mutasd csak ki bátran amit érzel, és nem kell elfojtanod azokat. Mert igenis érzelmes, sebezhető vagy, hiszen azért írtál ide, mert a lelkedet bántja az, ami otthon történik. Egy érzéketlen emberrel ez nem lenne így.

A szüleidet nem tudod megváltoztatni, de a magad számára leszűrheted a tanulságot az otthon látottakból.

Végül: tökéletes házasság nincs. Mindenhol vannak gondok.

Fel a fejjel kedves!!

2012. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van! Üdv a világunkban ;|


Nálunk is ez van, a szüleim sokszor a válást tervezgették. Én is sokszor sírtam. Egyszer átmentem a mamámhoz, és ő azt mondta hogy ez is egy példa. Először nem értettem, csak rábólintottam. Egy-két nap múlva értettem meg, hogy ezzel azt akarta mondani hogy ez egy példa arra hogy milyennek NEM kell lennem. Ha nem tudom elmondani amit akarok, ha nem tudom kimutatni az érzéseimet mindig arra gondolok amit a mamám mondott! És így tudom hogy milyennek nem szabad lennem.

Tedd te is ezt! ;) Nézd mindennek a pozitív oldalát!

2012. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van,a negatív példa is példa.Ebből is tanulsz,ez is megerősít kicsit.Sajnos ellene nem tehetsz,ezt a dolgot a szüleinek kell lerendeznie egymás között.Viszont megtanulhatod,milyen hibákat nem szabad elkövetned egy kapcsolatban.
2012. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,igazatok van,hogy ez az ami nem követendő,de mi van a dolognak azzal a részével,hogy a szülei nem érzelgős típusok és nem tudták szeretetüket kimutatni a gyermekük felé.Ez a gyermek nem tudja milyen igazán szeretni,hogy is tudná kimutatni,ha nem tudja mi is az?Sajnos láttam már ilyet.
2012. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!