Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknevem, ha meg szeretném...

Vezetéknevem, ha meg szeretném változtatni, mire változtathatom?

Figyelt kérdés
Csak az anya, vagy más rokonéra, nagymama, dédi vagy bármire? Nem híresre, azt tudom hogy nem lehet.
2012. ápr. 15. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Igazából bármire. :D

De ha a gyerek kori nevedet kérdik akkor azt kell megadnod!

Én is nevet akarok majd változtatni szóval utána érdekelődtem. Nem olcsó mulatság... Már maga a név változtatás meg hogy minden okiratot személy stb újra kell csináltatni...

2012. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

nem vehetsz fel tomegnevet-szabo,kovacs,kiss

nem vehetsz fel tortenelmi nevet-kossuth,rakoczi,bathory

ha "csak" azert szeretnel valtoztani,mert olyanod van,akkor a meglevo vezetekneved elso betuje marad-tehat ha most f-el kezdodik,akkor tovabbra is,a keresztneved(neveid)tudod varialni,tehat ha most az anyakonyv szerint mondjuk fekete zsofia bela vagy,akkor lehetsz f zsofia,f.bela...

de ha talalsz eppeszu magyarazatot,hogy mondjuk magyaritani szeretned a neved nagyon nemetrol vagy szerbrol,akkor gyakorlatilag barmit atengednek...

koltseg van,illetek plusz szemelyi,lakcim-ado-tbkartya csere alapbol,bankszamla,szolgaltatoi szerzodesek(villany,gaz,satobbi)jogositvany...

a hivatalos paiproknal 5.000 forint koruli illetek van,a tobbinel ossze-vissza...

2012. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Komolyan csak azonos kezdőbetűjűre lehet változtatni? Ennek mi értelme van? Mekkora marhaság...
2012. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokba került, de köszönöm a válaszokat. Pedig volt egy ötletem, de az tömegné és arra akartam, ó hát kár hogy nem lehet :(
2012. ápr. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!