Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most rengeteg minden áll...

Most rengeteg minden áll előttem adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Nos szóval az a helyzet anyuék kimennek külfölfre dolgozni én és a tesóm ketten maradunk itthon én 17 vagyok a tesóm 18 van 1 kertünk amin van egy jó lakható ház is meg van 1 lakás amiben lakunk szerintetek mire figyeljünk mire vigyázzunk milyen lesz??? mindenkit felpontozok adjatok tanácsokat

2012. máj. 28. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne verjétek nagy dobra. Vigyázzatok hogy mindig be legyen este zárva az ajtó, legyen otthon kaja, be legyenek fizetve a számlák, ha elmentek ajtó bezár, stb ezek ilyen alap dolgok, amit szerintem nem kell mondani. Amúgy ezért nem fogsz felpontozni, de én nagyon félnék :S Remélem a tesód a bátyád és akkorára van kigyúrva mint egy 2 ajtós szekrény :S Szerintem amúgy ellesztek:) Egyik ismerősöm szülei is elmentek külföldre, bár ő már akkor elmúlt 18 jócskán. Mindig a mamájánál aludt eleinte meg barátnőknél stb mert eleinte rossz volt neki egyedül. De tud főzni, füvet levágja, rendet tart stb. Szóval elvan. Megszokta. Hát, sok sikert:)
2012. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Telefon mindig legyen nálatok, hogy tudjatok segítséget kérni, vagy a szüleiteket szeretnétek tájékoztatni valami fontosabbról. Telefonszámokat írjatok fel, beszéljétek meg a szülőkkel, hogy pl ha elromlik a mosógép, kit hívjatok, vagy ha véletlen kizárjátok magatokat a lakásból, vagy ha orvoshoz kell menni, stb. Kajával kapcsolatban érdemes egy kis jegyzetfüzetet tenni a konyhába, ha valami fogyóban van, írjátok fel, hogy legközelebb azt venni kell.

Gyógyszereket tartsatok otthon, fájdalom-lázcsillapító, görcsoldó, vitaminok, ragtapasz, sebfertőtlenítő.

Kérdezzétek meg, mikor mit kell befizetni, van-e valami kiadás, amiről nem tudtok, de fontos.

És szerintem valami közeli baráttal, rokonnal mindenképp tartsátok a kapcsolatot legalább heti szinten!

2012. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyi!Nem lesz semmi baj, gondolj bele amikor valaki elkerül suliba(egyetem, főiskola)akkor is teljesen magára van utalva, csak jobban egyedül van mint az ujja, mert idegen helyre kkerül.Egy csomó minden élesben fog kiderülni, de önállóságra fog nevelni az biztos.Nem szerencsés, hogy pont érettsi előtt mennek ki, de gondolom nem jó kedvükben teszik.A sulira figyelj oda továbbra is, ne szaladj el a nagy szabadságban.

Osszátok be a takarítás, figyeljetek azokra amiket előttem írtak.Legyen mindig otthon olyan tartós élelmiszer, amit ha minden elfogy, vagy nem mentetek boltba, gyorsan bevethető.Nagyon figyeljetek oda, hogy legalább napi egyszer meleget egyetek, tönkre mehet a gyomrotok ha nem.Egymásra vagytok utalva, legyetek egymással türelmesek, az első egy-két hónap feszült lehet.És anyukátok jelöljön ki egy felnőtt rokont, ismerőst, szomszédot, akit megkér,hogy néha látogasson meg titeket, nem kell hogy gyámkodjon, de fordulhassatok házzá, ha szükség hozná.Minden rendben lesz meglátod!!!!

2012. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
na elmentek :( nagyon fura volt hazajönni a suliból rengeteg minden áll előttünk nemsokára megyek bevásárolni a fölöttünk levő lakásba bebolondult a nő és begyujtotta az ágyneműt meg a függönyöket ugyhogy a szívbajjött rám :(((
2012. máj. 29. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!