Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből gazdálkodtok...

Mennyi pénzből gazdálkodtok havonta és hogy oldjátok meg, hogy mindenre legyen elég pénz? Mit vesztek és mit nem?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzből éltek havonta?Hogy lehet megoldani,hogy mindenre elég legyen és még maradjon is pár eze ft a hónap végére?Miket főztök?

Párom 120-at kap én 72 ezret,3 gyermek van,2 óvodás és egyikük még itthon.Akárhogy számolom nem jön ki olcsóbbra semmi.Párom mindig mondja,hogy húsos kaja kell,mert a fizikai munkát csak azzal bírja ( ezt meg is értem!),de nem tudok minden nap húst főzni,akkor meg a rezsire nem futná.Így is albérletbe élünk amiben csak a bérleti díj 30 ezer ft.

Már elmenni sem tudunk sehova,külön sem nemhogy együtt,mert anyagilag nem fér bele.

Ki hogy oldja meg a havi kiadásokat stb?

Köszi előre is a válaszokat.



2012. máj. 29. 11:58
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Beszélni könnyebb már bocsánat,még mindig nem az ész osztásra vagyok kíváncsi meg ne haragudjatok,hanem arra ki mit kezd a hónapban a bevételével,hogy sikerül beosztani,mire költ, mire nem stb...


Adókedvezményre:

igen,utánanéztünk,a párom munkahelyén kérni akarta,nem engedték,ez van!Nem tudok mit kezdeni vele!

Persze,a csp marad a nevemen,nem indokolnám az okát!

2012. máj. 29. 12:48
 22/45 A kérdező kommentje:

Megoldásképp tippek érdekeltek semmi több!

Megoldás?Ezekben?Hol?

Könnyű mondani menj dolgozni a párod fogja magát és 12 óra melo után dolgozzon még többet (tenné,de hol és hogyan ha ez is bőven sok fizikailag?)

Bölcsöde,ok,betenném ha engednék,de nem engedik,szerintetek nem kérdeztem az utóbbi időben többször is?Mennék én dolgozni is,de hova?Nincs a környékünkön semmi ahova családos anyát felvesznek?

Mindegy,hagyjuk,ha a kérdésemre választ nem ír senki,akkor felesleges itt vitatkozni!

Aki pedig olyat írt ami válasz volt a kérdésemre köszönöm szépen!

2012. máj. 29. 12:51
 23/45 anonim ***** válasza:
66%
aki kérdezte h hol lehet 30ért albérletet találni... mi tatabányán élünk itt nagyrészt 30ért lehet másfél, 2 szobás lakást bérelni. bútorozottat teszem hozzá. mienk városközpontban, teljesen bútorozott, mindennel felszerelt, felújított másfél szobás lakás 30ezer.
2012. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
49%
ha csak azt számolom, h mi ketten keresünk 160at, albérletben élünk, ugyanúgy 30at fizetünk, de egyáltalán nincs gyerekünk és így nem jövünk ki a pénzből, akkor csodállak :)) mondjuk mi szorjuk a pénzt, de el se tudnám képzelni mi lenne, ha akár 1 gyerekem is lenne...
2012. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
53%

Gyerektartás miért nincs? Az jár(na). Nem tudjátok kiharcolni az apától?

Hát igazából tippeket olyat tudok adni, hogy ha a férjed szereti a belsőséget (máj, pacal, vese, szív), akkor többször vegyél azt, az is hús, de olcsóbb, mint a szín hús. Farhátból leves, fasírt, csirkeszárny rántva. Azért ezek nem annyira drágák, mintha csirkemellből, karajból készítenél ételeket. Azt elhiszem, hogy igényelné a húst, végülis aki fizikai munkát végez, annak tészta, krumpli nem igazán laktató és tápláló. Persze hétvégén lehet akkor olcsóbb kaja. Lehet rakott krumpli, amibe lecsókolbászt vágsz, lehet paprikás krumpli virslivel, lecsókolbásszal.

Nálunk (egyelőre) ilyen gond nincs szerencsére, nem igazán tudom, milyen egyik napról a másikra élni.

Mi sem élünk nagylábon, ne érts félre, de átlag középosztályként igen, mindketten dolgozunk, 1 gyerek van, van egy webáruházunk, amit másodállásban viszünk és az kiegészítésnek nagyon jó (a munka mondjuk nagyon sok vele).

2012. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
53%
én is tatabányán élek, de ennyiért 1 szobásat kapsz bútorozatlanul, vagy max 1,5 szobásat,de azt is szerintem csak kertvárosba...
2012. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
82%

Mi nagyjából így élünk.

Én sokszor 12 órázom,és így hazaviszek 150 ezer forintot.(alapjáratban csak 90 ezret) A férjem keres olyan 140 ezret.Ő túlórázni nem tud,mert 3 műszakban dolgozik.Sajnos a szakmájában nincs meló,így oda ment ahová felvették.

Mondjuk átlagosan 1 hónapban 200 ezer jön össze.

1 gyerek van(igaz ő már szakközépsulis)

Ha kifizetünk mindent akkor olyan 50-60 ezer marad egyéb dolgokra,mint kaja, szórakozás,öltözködés stb.

Ezekben próbálunk spórolni,hogy hónap végéig kihúzzuk,és ne kelljen kölcsön kérni.

Én például sokszor főzőm darált húsos ételeket.Van amikor májat eszünk.Van olyan nap amikor bizony nincs hús,hanem tészta van. Rántott húst például karácsonykor ettünk utoljára.Nyaralni nem járunk sehová,mert nincs miből.De kirándulni 1 napos túrákra elmegyünk.Az csak pár szendvics költségéből áll. Ruhát nem nagyon veszünk.Ha mégis kell akkor csakis turkálóból,piacról,kínaiból.Fel lehet így is öltözni csinosan.

Mindenből igyekszem a legolcsóbbat venni. Kezdve a legolcsóbb tescó-s wc papírtól a legolcsóbb mosóporig. Ezekkel rengeteget spórolok.Leszoktunk a cigiről,így semmi káros szenvedélyünk nincs.Nem kávézunk,nem iszunk,nem dohányzunk..Sokat spórolunk.Igaz félte tenni nem tudunk,de fizetésig elvagyunk,és nem kell kölcsönkérni senkitől.

2012. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
46%
Én csak azt nem értem ilyen meggondolatlanul albérletbe miért vallaltatok 3 gyereket?
2012. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
35%

297 a havi fix jövedelem emellett havi 100-200 közt a hálapénz változó. 2 lakast tartunk fenn.

Gyereket nem merek vállalni merrt nekem nincs munkám csak a férjemnek. És nem szeretnék ugy járni pl. Mint ti.

Spórolunk sokat így kb havi 200 ból kijövünk ebben benne van a benzin is autoval jar férjem.

A többit félretesszük.van 5 millionk most.

Főzni ált hétvégén főzök gulyaslevest ez 3 napra elég. Vagy tölttthust ez is kb 3 napra eleg. Férjem munkahelyen befizet ebedre én maradekot eszem pár napig néha este csinálok levest. Sokat eszunk este hideget felvagott kenyer.ma pl maradek gulyast eszem.

Pipereszerekre mososzerekre a 100 ftos boltbol költök hajfestesről leszoktam mar.

2012. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
90%

ma 12:08 vagyok.

Miért lettem lepontozva? Mert nem vagyunk milliomosok, mégis megtartottuk a babát? :o Azért mert a páromat elküldték a munkahelyéről, és csak a közmunkaprogram maradt végső megoldásnak? Ne haragudjatok, azért mert elvesztette az állását, nem fogom megölni a babámat! Ha meg nem tudjátok az előzményeket kérdezzétek meg, ne ítélkezzetek.

2012. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!