Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből gazdálkodtok...

Mennyi pénzből gazdálkodtok havonta és hogy oldjátok meg, hogy mindenre legyen elég pénz? Mit vesztek és mit nem?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzből éltek havonta?Hogy lehet megoldani,hogy mindenre elég legyen és még maradjon is pár eze ft a hónap végére?Miket főztök?

Párom 120-at kap én 72 ezret,3 gyermek van,2 óvodás és egyikük még itthon.Akárhogy számolom nem jön ki olcsóbbra semmi.Párom mindig mondja,hogy húsos kaja kell,mert a fizikai munkát csak azzal bírja ( ezt meg is értem!),de nem tudok minden nap húst főzni,akkor meg a rezsire nem futná.Így is albérletbe élünk amiben csak a bérleti díj 30 ezer ft.

Már elmenni sem tudunk sehova,külön sem nemhogy együtt,mert anyagilag nem fér bele.

Ki hogy oldja meg a havi kiadásokat stb?

Köszi előre is a válaszokat.



2012. máj. 29. 11:58
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen 65000 ft a fizetésem kb, kapok 16000 ft cafeteriát, amiből az 5000 erzsébet utalványt elhasználtuk, a szép kártyán még mindig van a múlt havibol 4000 ft, sajnálom Burger kingre költeni mindig. Párom tanul, családit nem kapunk, pár napot tud dolgozni diákmunkásként, számolhatunk havi 15_20000 ftal, így mondjuk van havi 85_90000 ftunk + cafeteria, ebből a kaja kb 30000, számlák változó; kb átlag 30e ft az is mindennel. A maradékból levelezőn tanulok, vagy ha kell valami a lakáshoz, megvesszük, de félre is teszek mindig, mert jön a baba. Akkor elvileg 37000 ft lesz a gyes + a családi a páromnak a gyerekkel, nem tudom még, hogy fogunk megélni, gyerekkel nem próbáltam még.
2012. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod!

Nem vmi sok,és még azt modják az ember csak úgy rohangáljon két munkahely között.

Eleinte annyira nem vészes anyagilag a baba,bár rengeteg pelenka kell no meg ne adj isten gyógyszer.Ha nem szopik akkor a tápszer az ami még sokba van.

Sok boldogágot a babával,egyébként biztos minden jol jön majd ki,úgy is,hogy ő is ott van :)

2012. máj. 30. 12:34
 43/45 anonim ***** válasza:

"aki kérdezte h hol lehet 30ért albérletet találni... mi tatabányán élünk itt nagyrészt 30ért lehet másfél, 2 szobás lakást bérelni. bútorozottat teszem hozzá. mienk városközpontban, teljesen bútorozott, mindennel felszerelt, felújított másfél szobás lakás 30ezer."


Hát az más...de a fővárosban max olyan albérletet kapsz ennyiért, amiben nincs fűtés, azt is kertvárosi részek lepusztult részén. Tudom, mert laktam ilyenben, 32m2 volt, de ez is 5 évvel ezelőtt.

Szóval kitörölheti a fenekét a 30 ezres vidéki albérlettel valaki, ha ott nincs munka. Manapság főleg vidéken kizárólag ismeretség útján jut az ember még alantas munkákhoz is.

2012. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

utolsó!

No pont ezért nincs munkám még nekem sem.

Épp ezért mondtam,hogy nem az ész osztásra vagyok kíváncsi.Mivel mi sem a fővárosban lakunk,hanem "vidéki városban" így esélyem sincs 3 gyerek mellett jelenleg munkát kapni...Kevés eséllyel,de azért remélem ez változik mire a kislány betölti a 3 évet vagy felvesznek valahová úgy,hogy bejárok vonattal vagy busszal mondjuk Bpestre.Mondjuk az is innen egy óra vonattal,de hát ez engem nem is zavarna csak hát a gyerekek mellett másik oka,pont az,hogy nem vesznek fel mivel bejárnék.Helyiek is vannak bőven akik jelentkeznek és inkább azt veszik fel...amit mondjuk vhol meg is értek.

És ezt sajnos már tapasztalatból mondom,próbáltam így is,hogy bejárok én,állom az utat is,nem kell költség térités,de ez sem jött be,a fentebbi választ kaptam rá :(

2012. máj. 30. 13:23
 45/45 anonim ***** válasza:

nettó 260e ft havonta...


de nincs se magán életem semmire se időm, de még arra sincs hogy elköltsem ésszerűen...most gyűjtögetem...

nem fér bele még egy laza kapcsolat se, nem hogy gyerek.


szóval ez a másik véglet.

2012. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!