Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ciki szerintetek?

Ez ciki szerintetek?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, dolgozom és albérletben lakom, de anyám még mindig kisegít pénzzel (heti 10 000), fizukiegészítésként..nem keresek valami sokat (70-80 körül), és ezért, meg heti egyszer bejönnek kocsival és hoznak kaját is.. nem vagyok önállótlan, ne értsetek félre, de szerintetek is ciki, hogy ennyi mindennel támogatnak még?
2012. máj. 29. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, majd viszonzod ha ők szorulnak segítségre, nem csak anyagi értelemben.
2012. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
És mi lesz akkor ha már nem tudják oda adni ezt a pénzt,meg a kaját?
2012. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Inkább az a ciki,hogy a társadalom azt várja el,hogy mindenki független,önálló,erős legyen és felejtse el a családját,mert ha egymáshoz szólnak,akkor az már ciki.Tojd le mások véleményét.
2012. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
90%
Szerintem nem ciki! Inkább őrülnék neki! ( csak nem kell reklámozni senkinek) Tedd össze a két kezed hogy ilyenek a szüleid!
2012. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, nekem meghaltak sajnos és nem tudnak, de a legtöbb ismerőst támogatnak. Sokszor irigykedem, hogy van kire számÍtaniuk.
2012. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, számomra nagyon nehéz pénzt elfoagni a szüleimtől. Munkanélküli vagyok, szerencsére van egy kis megtakarításom, de hát arra nem elég, hogy önállóan éljek. És bizony nagyon nehéz nekem így.

A kajával másképp vagyok. Valahogy ezt természetesnek veszem. Mi a barátaimmal is úgy vagyunk, hogyha átmegyünk egymáshoz, akkor mindig megkínáljuk a másikat az aznapi betevőből. És általában élünk is vele. :D

De a 70-80 ezres fizuból én sem biztos, hogy vígan élnék...


24/n

2012. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem a nagyapám támogat, hónap végén bizony jól jön az a kis élelmiszer, amit rámerőszakol. Korábban én is cikinek tartottam elfogadni, de mára már beláttam, hogy mindent szeretetből ad, és amikor csak tehetem viszonzom neki.
2012. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minket is támogat a nagymamám. Szerintem őt ez élteti, hogy főz ránk. Olyan tipikus nagymama. Tudjátok elmentek hozzá és addig etet ameddig mozogni bírsz. Ez egyáltalán nem gáz. Örülj neki, hogy ilyenek a szüleid.


17/L

2012. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad kellemetlenül! Szeretetből adják! Meglehet lesz alkalmad meghálálni nekik. Nem feltétlenül anyagiakkal. Pl. ha idősebbek lesznek és ápolásra szorulnak... De ha nem nekik adod vissza, hanem megteszed ugyanezt saját leendő gyermekeddel, gyermekeiddel arra szüleid is büszkék lesznek!

Én negyven éves vagyok kettő kis csemetét nevelünk nejemmel. Fél éve munkanélküli vagyok. Még mi is elfogadjuk szüleim alkalmankénti segítségét. Ráfogják hol erre, hol arra, hogy miért adnak pénzt. Általában nem is nekünk adják, hanem azt mondják beleadnak az unokák nevelésébe, mert ajándékot nem vesznek, hiszen mi tudjuk, mi kell a csemetéknek. :-) Aranyos tőlük! Megsértődnének, ha nem fogadnánk el. Mikor még volt melóm, elég jól kerestem, akkor én segítettem őket. Ilyen a világ, segíteni kell a családon belül egymásnak. Minket úgy neveltek (nejem és az én családomban egyaránt), hogy ez legyen a természetes. A világ pedig nem csak most ilyen, mindig is ilyen volt!

Ami lényeg, nem szabad hálátlannak lenni! Ki kell mutatni, hogy a segítség örömödre van, és hálás vagy érte. Segíteni sokféleképp lehet, nem feltétlenül csak pénzel. Biztos megtalálod a módját, hogy viszonozd.

2012. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as: nekem is ilyen nagyim van,eléd teszi és tukmálja amig birsz enni,utána ő etet...és ugy felpakol kajával,hogy alig birjuk el.

(pénzt viszont nem fogadunk el,sőt,kompenzálásként befizetjük őket ilyen wellneses gyógykurákra párhavonta)

2012. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!