Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig fér bele,...

Hány éves korig fér bele, hogy valaki nappali tagozaton tanuljon és a szüleivel éljen?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, szeretnék még elvégezni 2 egyetemet, az egyiket most fogom kezdeni ősszel. Minden nyáron kimegyek dolgozni külföldre és év közben is dolgozok, tehát nem kérek itthonról pénzt, a számláimat, könyveimet egyéb dolgaimat fizetem én, de a rezsibe nem adok bele, mert egy ft megtakarításom sem lenne. A szüleim ezt nem sérelmezik, ők örülnek, hogy tanulni akarok.

Persze tudom ez egyéni dolog, mindenki döntse el magában, ha engem nem szekálnak akkor így jó, de a ti véleményetekre is kíváncsi lennék, hogy vajon külső szemlélőként ez mennyire durva? Elvégre még 25-27 éves koromig nem fogom ellátni magam teljesen, és csak ezek után fogok a saját lábamra állni.

Köszi ha válaszoltok!



2012. jún. 3. 10:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Addig tanulj amíg teheted, diákmunkásként pedig inkább van esélyed, mint ha kikerülsz a munkapiacra. Ha lehurrogó válaszokkal pedig ne foglalkozz.
2012. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

"Elvégre még 25-27 éves koromig nem fogom ellátni magam teljesen, és csak ezek után fogok a saját lábamra állni."


Nem is kell elsietned, mert egyrészt az élet nem futóverseny, másrészt előreláthatóan 70-72 éves korodig fogsz dolgozni, tehát dolgozni még lesz időd bőven.

2012. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét.

Én 29 éves vagyok, de idén jelentkeztem egy elég nehéz szakra, úgy éreztem, most vagyok rá teljesen felkészülve, most tudom anyagilag is "bevállalni".


Fogsz kapni majd itt hideget-meleget, ne érdekeljen.

2012. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Csak dolgozni fogsz mert nyugdíj az nem lesz;)
2012. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Igen, előző suliban is volt 40 felett 2 nő is, nagyon kis szorgalmasak voltak:)
2012. jún. 3. 11:19
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hogy milyen szakon végeztél, és mi az a másik kettö amit szeretnél?
2012. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha ezt a NLC-n tetted volna fel, ott a "tökéletesanyák" társasága a 18 éves életkort mondta volna.
2012. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem rosszul állsz hozzá. Teljesen nem számít, ki mit szól hozzá. Baromira nem jutna még eszembe sem, hogy ezen "agyaljak". Jó tanulást, sok sikert!
2012. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, mivel tölti az illető a diákéveit. Ha jól tanul, nem lébecolja meg tologatja el a vizsgákat, közben pénzt is keres alkalmi melóval, vagy ha nem akkor legalább a háztartásban besegít, nyelvet tanul, akkor nem gáz.

De ha buliiból buliba esik, napközben kettőig alszik, majd bemegy napi két tanórára, az gáz.

Nekem volt ilyen, meg amolyan ismerősöm is. Egyik nyelvet tanult suli mellett, mindenben besegített otthon, másik meg ha nem ment be órára akkor az előző esti egyetemi partit aludta ki éppen délig....tehát személyfüggő, nem pedig korfüggő.

Én középutat választottam: levelezőn kezdtem, és mellette dolgoztam főmunkaidőben. Meglett a diplomám, és addigra már karrier szinten is elértem valamit, sőt, államvizsgára már kisfiam is megszületett :) Tudom hogy hosszú az élet, de nem a hossza számít, hanem hogy hasznosan töltsd, szerintem.

2012. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%
Mi tesóimmal 1. diplománkig maradhattunk otthon. Utána már magunknak kellett munka mellett megoldani. Szerintem így az igazságos, de lehet csak azért, mert ebbe szoktam bele. Én is így teszem a gyerekemmel, ha nagy lesz. Mert most is tanulok, gyerek, háztartás, család mellett is. Ha ősöknek ment, és nekem is megy, neki is menni fog.
2012. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!