Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok az...

Ti hogyan reagálnátok az adott esetben? Próbálom röviden vázolni. Adva vagyok én és a párom egy 9 hónapos babával. Egy faluban élünk az ő szüleivel, nagyanyjával, húgával, de külön házban.

Figyelt kérdés
Az anyósom olyan amilyen, elég rossz természet, a faluban senki nem szereti tesz is ezért, én sem nagyon csípem. Ő sem engem, de tulajdonképpen ő a lányán kivül nem is nagyon szeret senkit, ezt nem is titkolja. A férje és a párom dolgozik családi vállalkozásban, ő és a lánya nem dolgoznak, a lány 30 éves, még mindig "iskolás", ezért neki nem is kell dolgozni.Nagyjából ennyi amit tudni kell első lépésben róluk. Én 35 éves vagyok, első babák, szeretjük egymást, boldogok vagyunk. Na és ami a bibi az egészben. Amikor átmegyünk hozzájuk, akkor folyamatosan jönnek a megjegyzések anyósomtól, és az anyjától. De nem direkt nekem hanem a párom húgához intézik, de a következő formában: Jajj kisbaba (még mindig így hívják) milyen csinos vagy, milyen szép a hajad, mennyit fogytál (amúgy dagi), hogy ragyogsz, stb. Ami engem nem érdekelne, mert nem vagyok egy irigy, féltékeny tipus, de most már kezd zavarni, hisz rájöttem, hogy ezt ellenem csinálják. Ugyanis ők nap 24 órájában látják a lányuka, tehát ráérnének dicsérni akkor is amikor én nem vagyok ott. De nem, ők akkor dícsérik, és főként akkor amikor én a legslankosabban vagyok, mert rohannom kell a gyerek után, valóban én nem tudom magam mindig kisminkelni, vagy nem tudok naponta hajat mosni, és anyával berakatni, hogy szép legyen, nekem nincs időm napjában 3szor átlakkozni a körmömet. És eddig ezt nem éreztem "fogyatékosságnak", de mostanában mégis elkezdtem ezzel foglalkozni. Zavar, mert kevesebbnek érzem magam a társaságukban. És nem tényleg nem írigykedem a szép királylányra, mert nincs miért, hisz egy percet nem cserélnék el az ő unalmas életére az enyémből, mert egy unalmas, felszínes, igazi vidéki lány. Csak nem tudom kezelni ezt a helyzetet. Más mit csinálna? Nem menne oda többet? Vagy mit lehet tenni?
2012. ápr. 27. 07:57
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Azt tudni kell még, hogy nem vagyok egy csúnya buta liba, értelmes, diplomás, csinos nő vagyok.
2012. ápr. 27. 07:58
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Saját magadnak gyártasz problémát. Ez csakis téged zavar, erősen kétlem, hogy az egész család azon munkálkodna, hogy akkusztikailag megfelelő pozícióban téged kibeszéljenek.


A saját hozzáállásod kellene megváltoztatni.

2012. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Ha anyósék véleményén múlik az önértékelésed, akkor mégsem gondolod magad csinosnak.
2012. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Semmit, ne törődj vele. Párom apja állandóan arról beszél a fiának mikor ott vagyok, hogy ilyen jó mellű, szexi csajt látott. Miden korombeli lány ismerősüket dícséri mikor ottvagyok. Tudni kell hogy én nem hordok magas sarkút, nem öltözöm úgy ahogy szerintük nőies lenne. Nagy mellem sincs, hiába vagyok 21 éves 70/B- s a melltartóm. Eleinte nagyon kínos volt, és zavaró, főleg mivel barátom belemegy vele ezekbe a beszéletésekbe mellekről meg nemtudom. De rájöttem hogy azért csinálja ezt mert egy rohadé k, és nem fogom hagyni hogy megalázzon saját magam előtt ilyenekkel, mivel szép vagyok egyébként, és attól hogy nem úgy nézek ki mint egy agyondíszített próbababa, nincs velem semmi baj. Megmondtam páromnak hogy mondja meg neki hogy tartogassa ezeket akkorra mikor nem vagyok ott. Végülis te se a szüleinek akarsz tetszeni. Ha alapvetően csinos és ápolt vagy, és te is tudod hogy csak meg akarnak bántani ne vedd fel.
2012. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Túldimenzionálod a semmit.
2012. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
mit csinálnék? konkrétan leszarnám hogy mit dicsérik a másikat... egyik fülemen be a másikon ki.... vagy amit még jobban élveznék: beszállnék énis.... "oh de szépen csillog a hajad, befestetted?Milyen sampont használsz?"
2012. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%

Egyik füleden be,a másikon ki. Hadd mondják.

Ha együtt akarsz (félig) lakni másokkal akkor meg kell tanulnod "megsüketülni".Foglalkozz addig a gyerekkel,játsz vele,beszélj hozzá

2012. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Kérdező! Nagyon alacsony az önértékelésed, a következőt teheted magadért: ha az anyósodhoz mész, nézz ki úgy, mint aki az első randiára megy. Ne menj leharcoltan, zsíros hajjal, ápolatlanul, lógó göncben. Azért érzed magad rosszul, mert nagyon jól tudod, hogy 100-szor szebben tudsz kinézni, mint ahogy épp akkor sikerült. Adj magadra, még akkor is, ha macerásnak tűnik az elfoglaltságaid miatt. A férjed is díjazni fogja, hidd el! És a te önbizalmad is nőni fog, amitől úgy fogod érezni, hogy képes vagy megváltani a világot.
2012. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem, hogy én leszek a hibás, és az önértékelésemben lesz a hiba megtalálva, de nem így van. Valaki írta, hogy "akkusztikailag megfeleő pozicióban" engem kibeszéljenek, igazából eléggé beletrafáltál, ugyanis ők nem csak engem, de mindenkit a faluban kibeszélnek, nekik mindenki ringyó aki egy kicsit szebben van felöltözve, vagy 4 forinttal többet költ a boltban mint az anyósom:-) Én számtalanszor hallottam ahogy engem kibeszélnek, és még többször éreztem ezt. De engem nem is ez érdekel, hisz pont leszärom, beszéljenek, nyilván nincs más dolguk, a sekélyes életükben ez a fénypont, hogy mást szidhatnak. Én már ezt is elfogadtam, hogy ilyen családdal vagyok kapcsolatban. Ami engem zavar az az én ócsárlásom burkoltan, a másik javára. Pl, tegnap melegítőben és egy pacskerban szaladtam át hozzájuk gyerekkel, a hajam lófarokban, a lány aki kint volt a kapuban virágágyást locsolni tűsarkúban(!) tipeg utánam befelé, erre a nagyanyja kiugrik bokor alól, először nem is láttam, és nekikezdi jajj, kisbaba, milyen jólnevelt, és igényes vagy, hogy te még a virágot is ilyen csinosan locsolod. Én elkezdtem nevetni, mert ez a helyzet már annyira egyértelmű volt, hogy komolyan röhögnöm kellett. Nyilván egy kicsit megvagyok tépázva, nem olyan rég szültem, itt van a gyerek, néha még a fogmosást is 3 felvonásban végzem, de ez sok helyen így megy, mégis ők úgy csinálnak, mintha én egy trampli mangalica lennék aki állandóan zsíros hajjal, röfögve közlekedik. És ezzel rongálnak már 3 éve, ugyanis amikor még csak jártunk a párommal, és nem volt babánk, dolgoztam, akkor is ugyanzt csinálták, csak akkor nem találtak a lövedékek, igen lehet, hogy velem is van a baj, lehet, hogy meg van tépázva jelenleg az önbizalmam, és azért érnek utól ezek a beszólások, lehet....de engem inkább az érdekelne, hogy más mit csinálna. Ugyanazt mit én? Elengedem a fülem mellett, de utána képes vagyok napokig rágódni rajta. Pedig tudom milyenek, 3 évvel ezelőtt is ilyenek voltak. Van egy nagyon nagyon szép lány a faluban, de tényleg szép...én amikor először megláttam meg is jegyeztem milyen szép lányka, tényleg helyes, erre az anyósom az anyjával kánonba szidták, krva, ribi, nézzem meg a haját, nem is egyformán van levágva, a körmei bénán vannak kilakkozva, BUTA!, az anyja krva, az apja is, nincs a füvük rendszeresen vágva. Ezzel csak ábrázolni szeretném, hogy nekik mindegy ki az csak szidhassák, és bizonygathassák, hogy ők jobbak szebbek okosabbak. A férjem már rájuk szólt minap amikor a szomszédot kezdték el szidni, (mert ugatni mert a kutyája, és ez zavarta őket,) hogy betegek.
2012. ápr. 27. 09:01
 10/34 A kérdező kommentje:
8:54-es, köszi. Igen...valóban jó volna, de ez nem mindig kivitelezhető. Ugyanis itthon nyilván nem a legjobb ruhámban, talpig sminkben szaladgálok a gyerek és a szarÖs pelenka között. A férjem jön, hogy szaladjunk már át az anyjáékhoz, ekkor én veszem a papucsom és átszaladunk, 9 percre. Szóval nincs arra energiám, hogy én 9 percért átöltözzek, megcsináljam a hajamat...stb. De igen...rátapintottál a lényegre.
2012. ápr. 27. 09:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!