Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudnátok képzelni az...

El tudnátok képzelni az életeteket egy olyan emberrel, aki régen drogfüggő volt?

Figyelt kérdés

Mi most már 2,5 éve vagyunk együtt, teljesen elmúltak ezek a dolgai kb. 4 éve. A dohányzásról is leszokott. Eljegyzett és szeptemberben lesz az esküvőnk. A barátaim közül először sokan azt mondták, rossz döntést hoztam, hogy összejöttem vele, de aztán megismerték és rájöttek, hogy már tényleg teljesen kiegyensúlyozott és tiszta. Aki megtudja, az először megdöbben és az első gondolata, hogy "Bármikor visszaeshet egy ilyen ember", de aztán elfogadják. A barátainkkal nem félünk erről beszélgetni és a barátom is nyíltan vállalta ezt mindig, mert most már fel tud mutatni egy normális, harmonikus életet és a karrierje is felfelé ível. Én le tudtam birkózni a múltjával kapcsolatos előítéleteimet, érdekelne, hogy Ti képesek lennétek rá?

25/N


2012. jún. 3. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én is függő voltam de leszoktam ez a kérdés nem egésszrn világos ez attól is füg hogy milyen szert használt pl egy füves kevésbé valószínű hogy vissza esik mint pl egy herkás .... de tök mindegy mit használsz ha már kipróbáltad nincs vissza út én sem csinálom már rég de nincs olyan nap hogy ne gondolnék rá
2012. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez érdekes kérdés, nem volt még ilyenben részem, így nem tudom, h hogyan kezelném ezt a helyzetet.

Az tény, h ha egyszer vki függött vmitől, akkor az nem múlik el "nyom" nélkül. Ezt úgy értem, h lehet, h nem él a szerrel, de a gondolataiban, még ha magának sem vallja be, ott motoszkál. A párom csak dohányzott, olyan 2,5 éve szokott le teljesen, de mindig meséli, h nincs nap, h ne hiányozna neki. És ha a cigivel így van, a droggal méginkább így lehet.

Szóval én nagyon büszke lennék arra, h ilyen erős személyiség a párom, viszont ez a dolog titkon mindig nyomasztana egy kicsit, azt hiszem.

Sok boldogságot Nektek, és tényleg kívánom azt, h minden remekül alakuljon!

2012. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy híres régen leszokott drog függő mondta.

Egyik drogos sem szokott le a drogról,csak képes ellenállni. Az aki képes ellenállni,az nem nagyon fog visszaszokni.De a hajlam mindig benne lesz.

Én elfogadnám a múltjával együtt,de a félsz bennem lenne.Még úgyis hogy bíznék benne.Mert bennem van,hogy mi lesz ha házasságunk alatt valami tragédia lesz, amit igen nehéz feldolgozni.Akkor felfog tudni állni? Képes lesz újra kezdeni? Vagy újra a drogokban keresi a megoldást?

2012. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Én el tudnám képzelni.

Leszokott a drogról majd újra felépítette az életét. Aztán leszokott a cigiről is. Megjárta a poklot de megemberelte magát és kimászott belőle, ráadásul az előítéletek se törik le. "...most már fel tud mutatni egy normális, harmonikus életet és a karrierje is felfelé ível"

Az ő helyében a legtöbben még mindig füveznének-kokóznának stb. (nem tudom a barátod melyiket használta) ha még élnének egyáltalán. Akaraterőből jelesre vizsgázott és ez számít. Le a kalappal előtte.

2012. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk is ugyanez áll fenn. Két éve tiszta, mi még csak fél éve vagyunk együtt, de a családban nem nézik még jó szemmel....

Meg még van mellette egy két hülyesége, amit túl kell élnünk, de az is egyre jobban halad.


Szóval, példaként tekintek rátok, és erős maradok... :)

2012. jún. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak régen volt drogfüggő, most már nem az, és van elég önuralma ahhoz, hogy ne essen vissza, én igen, el tudnám képzelni vele az életemet.


A testvérem vőlegénye is drogos volt, nagyon keményen tolta, akkor még nem jártak a tesómmal, de a család még annak sem örült, hogy egyáltalán ismerik egymást. Aztán a srác beszívva autóbalesetet szenvedett (nem ő vezetett), haláleset is lett belőle, meg kórházban töltött hónapok, rendőrségi ügy... Elég nagy pofon volt ez neki az élettől, tanult is belőle, és leállt a szerről. Egyedül a tesóm volt az, aki végig kitartott mellette, bízott benne, hogy talpra tud állni, még akkor is, mikor mindenki más elfordult tőle. Ez volt hét éve, azóta a fiú teljesen tiszta, dolgozik, együtt élnek a tesómmal, és már tervezik az esküvőt.

2012. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem nem jött össze...
2012. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!