Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan raknátok ki otthonról...

Golden Gate kérdése:

Hogyan raknátok ki otthonról 24 éves naplopó fiatokat, miközben még mindig szeretitek?

Figyelt kérdés
Immáron harmadjára lopott meg minket (szülőket) a fiunk (a számlákra félre tett pénzünkből), és – bár mér nappalis diáknak számít, de az órákra sem nagyon járt be, ezért nem is vehetett részt a vizsgán, vagyis megint egy tanévet ellébecolt. Mindent megpróbáltunk már, hogy jó útra tereljük, de semmi eredménye a dolgoknak: most hetente kétszer 6 órát elvállalt diákmunkaként, de őt már ez is kifárasztja… Közben az itthoni pénzünket lopja el, hogy saját luxus kiadásait fedezze. Több munkát állítólag nem talál, illetve nem vállalja el, mert fillérekért nem dolgozik, mondja ő, miközben az apja napi 12 órákat lehúz, hogy a kiadásokat fedezni tudjuk. Mit tennétek? Már nem bírom tovább, arra gondoltam, hogy hagyja el a lakásunkat, így nem kell tovább állandóan félnem, hogy mikor lop meg a saját fiam!!! Ugyanakkor még mindig őt féltem, mi lesz vele, hová megy, mit eszik, stb, ha kitesszük. Jár valaki hasonló cipőben?

2012. jún. 4. 17:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Csernusnak van fent valahol előadása (vagy válasz) hasonló témában, az ő tanácsa az volt hogy a fiút el kell ereszteni.
2012. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem fog éhen halni. :) Egyébként bevonulhatna katonának, ott megtanulná, hogyan gondoskodjon magáról, hogyan legyen férfi. Szállása is lenne és enni is kapna. Szóval, ha kiteszed is van hová mennie, max nem fog továbbra sem élni a lehetőségeivel és csövezni fog az utcán. De ez már nem a te problémád kellene, hogy legyen.
2012. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
igen,anyám. csak anyi a különbség h a bátyám már 42. amig pátyolgatod,ez lesz. ne adj neki enni,vedd el a számítógépét,tv-jét. és azt amit a lopott pénzből vett. ha nem tetszik neki,mehet isten hírével. esetleg-ha elég kemény vagy megtenni és meg is tudod oldani- bérlej neki ki egy garzont,első hónapot fizesd ki,cuccát vitesd oda,meg őt is. kénytelen lesz megoldani a helyzetet. közben mond meg neki h szereted,de ezt nem tűröd tovább.
2012. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
És még annyit, hogy ha annyira félted, akkor inkább most faragtatsz belőle férfit, semmint még évekig pátyolgatod... A legjobb amit tehetsz, hogy kirakod a szűrét. Talán még nem késtél el vele.
2012. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

Aki a 24(!) éves tolvaj(!) picifiát így félti attól, hogy éhenhal, annak nem most kellene gondolkozni, hogy mit tegyen. Szerintem te is tudod, hogy ezt már nagyon rég elrontottátok, őt már jó útra terelni lehetetlen.

Adhatsz neki ultimátumot, de ha úgyis megsajnálod, semmi értelme. Míg más gyereke ennyi idősen lediplomázott, megállapodott, dolgozik, addig a tiáétek még mindig az életeteket keseríti. Ha ettől nem érzel magadban elég haragot és erőt, hogy kitedd, akkor semmi nem fog változni. Nektek kell határozottnak lenni. Nem fog éhenhalni, ne félj. Max egy csirkafogó lesz belőle, aki, ha szerencséje van, a börtönben kap enni, inni, kényelmes ágya lesz, télen nem fázik.

2012. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
2 hetet adnék neki, hogy összeszedje magát. Ha nem, mehet Isten hírével, ahová akar, vagy ahová tud menni. Összepakolnám a cuccait, hogy lássa, komolyan gondolom, ha letelt a két hét, és nem látok rajta semmi féle változást a küszöbre tenném a cuccait, és lecseréltetném a zárat.
2012. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
Sosem késő változtatni. HA az őszinte beszélgetés nem segít, akkor állítsd választás elé! Vagy összeszedi magát, tanul, dolgozik...stb, vagy mehet világgá. Itt nem a lehetőség hiányzik a tanuláshoz, munkához, hanem a szándék. Nem is akar változtatni, neki így kényelmes. Ezt csak radikálisan lehet megoldani.
2012. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

Nem raknám ki, bérelnék neki egy lakást aztán odaköltöztetném.


Közölném vele, hogy 4 hónapra van befizetve a lakbér és most kap 15 ezer ft-ot kajára, és ennyi, ha elbassza, az utcára fog kerülni! Mielőbb kezdjen el dolgozni!

2012. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Mintha a bátyámról olvastam volna.Ő 29 éves,sulit nem fejezte be,normális munkahelye még az életben nem volt,és mégis mindenki körülötte ugrál(ez alatt inkább a sajnáltatást értem),hiába mondom,hogy ez a legrosszabb,amit tehetnek.Nagyinál lakott sokáig,nagyi egy nap arra toppant be a saját lakásába,hogy hiányzik pár dolog,mint pár órával később kiderült,hogy 600 Euróját is ellopott a bátyám.Ez után bevallotta,hogy már előtte is lopkodta a pénzét.Mama kitette a szűrét,legalábbis abból a lakásból,ahol ő lakik,viszont kapott kulcsot egy üresen álló házhoz(persze a nagyié,és ez is egy óriási hiba volt).Nos,mindent eladott,ami csak mozdítható volt az udvarban,és erős a gyanúm,hogy nem egy szomszédot is meglopott.Nem képes csinálni semmit,füvet sem nyírja le,nincs nála egy tiszta edény és még sorolhatnám.A helyedben én kitenném őt,egy ejnye-bejnyétől sosem fog megváltozni.Tudja meg mi az az élet.Nem kell féltened,nem lesz semmi baja,felnőtt ember,lehet,hogy legalább majd így viszi valamire.
2012. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem azért mondom de 24 évesen csak naplopó és semmit nem csinál az mit akar a későbbi életben? tudom hogy manapság nehéz munkát találni és tisztában vagyok azzal is hogy sok fiatal miért tanul még 20 év felett. Én nekem a szüleim mondták hogy legkésőbb 22 éves koromba menjek el dolgozni mindegy mit de dolgozzak hogy lássák azt hogy tudok gondoskodni önmagamról. Akkor még könnyebb volt bejutni a fősulikba is de engem nem érdekelt a dolog tanultam szakmát miután leérettségiztem és amikor megkaptam a papírt mentem dolgozni. Szüleim nekem mondták hogy maradhatok de akkor dolgozzak és a fizum felét adjam be a közös kasszába a többivel meg csináljam azt amit jónak látok. Nekem sosem volt rossz kapcsolatom a szüleimmel nem loptam tőlük, de ők azt akarták hogy 20 éves koromba már legyek kicsit talpra esettebb mert később ha már ők nem lesznek akkor is tudjak boldogulni. Most vagyok 26 éves 3 éve költöztem el otthonról albérletbe rá 1 évvel később jött a barátnőm is. El éldegélünk mit itt és boldogok vagyunk. Az a baj hogy a te fiadban az nincs meg, nem önálló, nem képes talpra állni. Persze ha kidobnátok egy darabig sírna hogy jajj most mi legyen, de legalább megtanulná azt hogy ha maradni akar akkor viselkedjen úgy és húzza meg magát, és akkor talán minden filléres munkát elfog vállalni hogy eltudja tartani magát ha nem akar az utcán csövezni. Én most kihasználnám ezt a 3 hónapos nyarat és mondanám neki hogyha nyáron nem talál munkát, nem rendezi azt a számlát amit tőletek lopott akkor szeptemberbe mehet ahová akar. Nyáron több munkát lehet találni azért mivel ilyenkor az építőipar is jobban megy az idő miatt meg a gyárakban is tapasztalatom szerint ilyenkor indul be az élet igazán. Ha nem akarod hogy 40 évesen is a ti nyakatokon éljen akkor mondjátok meg neki hogy kezdjen el dolgozni és kezdjen el gondoskodni magáról plusz segítsen be nektek a szabad idejében és törlessze azt amit lopott tőletek.
2012. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!