Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan fiatal lányról (20-21 éves), aki bánatában egyből az alkoholhoz fordul?

Figyelt kérdés
Unokanővérem ilyen. Bármi baja van, akárcsak beszólnak neki egyből leissza magát a sárga földig. Utána meg csodálkozik, hogy haragudnak rá az emberek amiért olyankor ,,őszintén beszél". Sokszor keveredik bajba. Amúgy a fiújával lakik, aki teljesen megérti és próbálja óvni is de úgy tűnik nem jön össze neki :(

2012. jún. 6. 09:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen fiatalon még simán helyre lehetne billenteni. Egy határozott partner kellene mellé.
2012. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy szánalmas. Alapból nincs az a _VALÓDI_ ok, ami magyarázatként szolgálthat arra, hogy valaki ilyen szinten nyúl az alkoholhoz. Értelmes, felnőtt ember tudja a mértékes, a szalonspicc nem égbekiáltó bűn, na de minden piszlicsáré dolog miatt bepiálni, másokat megsérteni és aztán meg avval takarózni, hogy ő berúgótt... Az egyszerűen szánalmas.
2012. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Jol képen kéne törölni és beutaltatni egy elvonoba!
2012. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
A halak jegyében született?
2012. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem is szánalmas, főleg mivel tényleg apróságokat is a szívére vesz. A szülei is ki vannak borulva mert nem ezt a példát mutatták neki, és vajon hol rontották el a nevelését.
2012. jún. 6. 09:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberre lenne szüksége. Egy-egy komoly lelki tragédia (szeretett személy elvesztése szakítás vagy halál útján például) szinte minden embernél előhoz egy pár napos "alkesz" ént, viszont ez nem rögzül állandó cselekvésként.


Ha ő apróbb dolgok miatt is az alkoholba menekül és nem csak nagyon ritkán, kiugróan fájdalmas dolgok miatt, akkor még idejekorán segíteni kellene neki, máskülönben 10-15 év múlva a mája végez vele.

2012. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

09:25 Nem Halak. Az sokat számítana?


Félünk ha felhoznák neki az elvonó témáját, akkor inkább kárt tenne magában

2012. jún. 6. 09:42
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
A halak jegyében születettek nyúlnak legelőbb alkoholhoz, és droghoz, ha valami problémájuk van.
2012. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy "alkesz" korszakom, igaz, én egyedül, magamban csináltam, így megsérteni sem tudtam vele senkit.

Mondjuk én nem pár beszólás miatt csináltam ezt, de a lényeg ugyanaz.


Ritka rossz egy kemény másnaposság, úgy ráadásul, hogy semmi nem változott. Minden marad a régi szrban, csak még rosszul is érzi magát.


Sajnos sok esetben csak dacot vált ki az "áldozatból", ha segíteni próbálsz. Magának kell döntenie, felépülnie, kezelnie a problémáit.

2012. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

ma 09:47


Halak vagyok én is.:)

2012. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!