Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek erős, és tudjak...

Hogyan legyek erős, és tudjak kiállni magamért?

Figyelt kérdés

Anyóséknál élünk a párommal. Még nem vagyunk házasok, 6 éve vagyunk együtt.

1 éve költöztem hozzájuk, de nagyon megbántam,eddigi életem során ez a legnagyobb őrültség amit elkövettem.

Anyós tudom,hogy nem kedvel,csak a viták elkerülése miatt, jó pofizik a szemembe, áskálódik a hátam mögött,kibeszél apósjelölttel.Mindent ő tud, senki nem tud semmit,csak ő.

Mindenbe bele akar szólni, ha a párommal beszélgetek valamiről, és ő akkor toppan be, rögtön kérdezi,hogy miről van szó.(holott van olyan ami egyáltalán nem tartozik rá).

Ma reggel volt egy dolog,ami nagyon kikészített.Készültem a munkába, erre bejön a szobába,hogy adjam neki oda azt a papírt amit kaptam emailbe,hogy tudja kitöltetni a dr. nővel(egy tanfolyamhoz orvosi alkalmassági igazolás).

Mellé teszi,hogy már el lett mondva nem 1x,hogy adjam oda,holott ezt a mailt, 2 nappal ezelőtt kaptam,és egy szót sem ejtett arról,hogy adjam neki oda. A párom előtt művelte mindezt.

Annyira kiborultam,hogy bezártam az ajtót és sírtam,és a páromnak estem,hogy sosem áll mellém,sosem véd meg,nem is mondta az anyja,hogy adjam oda neki a nyomtatványt.

Persze én hülye mint mindig,semmit nem mondtam az anyjának,mert úgy vagyok vele,hogy mivel én lakom ott náluk,nekem kell alkalmazkodni,és a viták elkerülése miatt nem szívesen kerülök vele összetűzésbe.

De annyira utálom, gyűlölöm tiszta szívemből.Mindig ez van!

Irányít,beleszól mindenbe!Nem vagyok elég erős ahhoz,hogy visszaszóljak neki!

Beleőrülök előbb-utóbb. Most akarunk különköltözni,a bútorozás maradt még hátra.

De úgy érzem sosem jön el.

Annyira megkeserítik az életem!23/N


2012. jún. 6. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos határozotság kérdése az egész! Merj szembeszálni vele! Alkalmazkodni tudni kell de van egy határ! Ne felejtsd el hogy éret nö vagy akire lassan de biztosan családi problémák fognak hárulni! Ha meg költöztök akkor már fél lábbal is kibirod azt a kisidöt! Tanácsokat lehet adni viszont minden rajtad mulik! (Poén: De mivel csajbol vagy tuti hogy kitudod nyitni a szádat.) Az anyos miatt meg ne agodj ha párod szeret akkor melléd áll ha nem akkor viszont elkéne gondolkodni hogy 10 év mulva is anyuka mondja majd meg hogy hogyan éljetek?
2012. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már a költözésnél tartotok,akkor engedd el a füled mellett,ne hagyd hogy ennyire kiborítson. Ha pedig már van hova, akkor a bútor nem lehet akadály!
2012. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos jól esett ezeket kimondani.

Nem hiszem, hogy bele fogsz őrülni, hiszen kimondtad.


Ha jól értem, nem sokára változás lesz, és a neked kívánatos irányba. Addig annyit tehetsz, hogy nem fojtod magadba mindezt. Ami nagyon káros tud lenni, az pont az elfojtás. Nem kell harcolnod anyósjelölttel, viszont meg lehet a saját életed, véleményed, érzelmeid. Erről ne mondj le soha!


Anyósnak nem kell, hogy mindig igaza legyen. Nem tartozol neki szófogadással sem. Egyet kell neki megadni: tiszteletet. Ennyi. Vagyis ha bejön beszélgetés közepén a szobába, akkor tisztelettel meg kell neki mondani, hogy "Anyuka, éppen olyasmiről beszéltünk, ami csak kettőnkre tartozik." Ha azt mondja, hogy már szólt valamiért, amiért szerinted nem, akkor azt mondhatod: "Sajnálom anyuka (xxx-néni, vagy ahogy szólítod), én nem hallottam, amikor szólt ezért, legközelebb tessék meggyőződni arról, hogy hallottam, megértettem, amit mondott, én meg igyekszem majd nem elfelejteni, ha nem tudom azonnal teljesíteni a kérést. Ha mégis elfelejteném, tessék nyugodtan szólni újra!" -ezek olyan megfogalmazások, amik teljesen arról szólnak, amiről, nincsenek benne hátsó szurkálások, ezért ha valaki ezzel szemben próbál meg olyan többsíkú kommunikációt, amiben vannak rejtett, nemritkán piszkálódó szándékú megjegyzések, akkor csak magából csinál hülyét. (Az meg mindenkinek szíve joga, hogyan tilthatnánk meg neki?) Ami fontos, az a következetesség. Tehát ha Téged bánt a viselkedése, akkor annak is lehet hangot adni: "Engem nagyon bánt, ha azt érzem, hogy ..." Ne arról szóljon az üzenet, hogy Ő mit tesz vagy gondol, mert abban Ő a kompetens, ezért rögtön bele tud kötni, hogy az nem is úgy van. Ha arról beszélsz, hogy mi van Benned, abban te vagy a kompetens, abba nem tud.


Példa:


Rossz: "Hagyd abba ezt a viselkedésedet, amivel lenézel engem!"

Jó: "Nagyon rosszul esik nekem, ahogy viselkedsz, mert azt érzem ki belőle, mintha lenéznél. Kérlek, hagyd abba!"

-ez látszólag nem nagy különbség, mégis a fentiek miatt az egyik legitimitását lehet vitatni, a másikét nem. ;)

2012. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt nem csak az anyósoddal van baj, hanem a pároddal is. Én tudom, hogy az ő anyukája és nem akar vele rosszban lenni, de viszont te meg az élettársa vagy már 6 éve! Érted is kikellene állnia! Nem kell itt vitatkozni meg hülyén viselkedni, csupán magyarázd el a párodnak először, hogy mik történnek, amikről ő lehet, hogy nem is tud.

Anyósodnak pedig vissza lehet szólni. Ő is egy ember.


Szerintem mondjuk az nem normális egy kapcsolatban, hogy együtt él az anyóssal meg apóssal meg nem tudom kivel még. 6 éve együtt vagytok. Ha nincs is pénz házat venni, de akkor bérelj egyet. Mert annak semmi értelme, hogy anyósod tönkre tegye az életeteket! Ha ezt a párod nem érti meg, akkor lehet jobb lenne ha Te máson is elgondolkodnál!!!!!!

2012. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!