Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet felülkerekedni az...

Hogy lehet felülkerekedni az erős fizikai vonzalmon?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, házas, egy gyerekkel. A szóban forgó férfi 40 éves szintén családos ember. Évek óta ismerjük egymást, sosem történt semmi sem, csak érezhetően vibrál a levegő közöttünk. Sokat futunk össze a lakhelyünkön, munkakapcsolat is volt már közöttünk, olyankor mindig felizzik az érzés, de nyilván nem teszünk lépéseket a beteljesülés érdekében. Sokszor úgy hiszem, hogy ez a baj, izgat az ismeretlen. Tudom, hogy nem helyes, de nem tudom, hogyan tudnám kiverni ezt a fejemből. Kérlek adjatok tippeket!
2011. okt. 25. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Vedd számításba, hogy mindketten házasok vagytok, Neked van gyereked is.

Ugyanakkor ha évek óta nem történt semmi köztetek, akkor én inkább nem foglalkoznék a pasival olyan gondolati szinten, ahogy írod.

2011. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amint làtszik a pasi sem foglalkozik veled. Jobb, ha tùl teszed magadat ezen az àlmodozàson.
2011. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Szex-el letudod küzdeni.
2011. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A hűség nem tulajdonság, hanem döntés. Ahogy döntesz megkönnyebbülsz.
2011. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolj rá annyit. Ha eszedbe jut, tereld el a gondolataid. Valamint azt is képzeld magad elé, hogy ha megtörténne, hogy éreznéd magad utána, hogy néznél a férjed szemébe és hogy csak addig lenne érdekes amíg meg nem kapod. Csak az újdonság varázsa vonz téged, de hidd el, ezt csak a beteljesülés pillanatáig éreznéd, utána pedig mély terhet.
2011. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Túl sok a szabad kapacitásod. Szexeljetek többet a férjeddel!
2011. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt ilyen (én is 30 körüli vagyok, 1 gyerekkel), éveken át tartott a "benne van a lehetőség" dolog. Jódarabig ez kellemes volt (hiszen nem mondtuk ki, nem is történt semmi), inspirált, jó érzés volt tudni, hogy más is lát(hat) bennem fantáziát, nem csak a férjem. Amolyan játék volt, kicsit visszahozta a régvolt fellángolás-érzéseket, a gyomorremegést (amiket a házasságomban már nem éreztem, természetes módon x év után), ha véletlen találkoztunk. De a mindennapi életemre semmilyen hatása nem volt, itthon eszembe sem jutott a pasi, és komolyabb dolgot soha nem is akartam volna tőle, max. "kisütni" a vibrálást.

Aztán egyszer beszéltünk róla, apró dolog történt is köztünk (le nem feküdtünk), utána fél évembe telt összekanalazni magam a bűntudatból. Pokoli volt, össze sem hasonlítható a korábbi feldobottság-érzéssel. Lefogytam 5 kg-t (pedig amúgy is sovány voltam), nem tudtam a munkámra koncentrálni, itthon ideges voltam és feszült, mindenki azt hitte, valami nagy betegségem van. (Volt is, ha az "agybajt" annak vesszük:) Akkor jöttem rá, mekkora hülye vagyok, hogy így felkavartam a saját lelkem azzal, hogy megtettem egy fél lépést, de mégsem jutottam előre, csak hátra. Az izgalom elmúlt a beszéddel, a kiteljesedéshez vezető utat lezártuk örökre ("nem lehet"), komolyan olyan érzés volt, mint egy szakítás. Elvesztettem egy plátói szerelmet, ami elfért a képzeletemben, üresség lett utána.


Igaza van, aki azt írja, akkor "sülne ki" a feszültség, ha lenne szex. A félmegoldást (mint nálam) nem javaslom, mert kikészít. Amíg jó érzésekkel tölt el a vonzalom és nem befolyásolja a férjed iránti dolgaidat, örülj ennek a titkos kis vonzódásnak. Tovább viszont ha tanácsolhatom, ne menj. (Hacsak nem nagyon-nagyon jó a feszültség-kezelésed és nem baromi vastag a bőröd).

2011. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
13:23 voltam. Most eszembe jutott, hogy voltam én is hasonló helyzetben, de nem éreztem, hogy le kéne valamit küzdenem, mert nem is akartam tovább menni, csak dédelgetni a feltüzelő érzést. Nem szabad ezt nagyon komolyan venni, lehet örülni annak ha másnak is tetszik az ember, de addig jó, amíg csak ábránd és annak is kell maradnia, úgyis megtörne a varázs az első szex után. Szerintem ez sok más nővel is megtörténik, legalább is én beszélgettem ilyenről más nőkkel, a válasz mindig ugyanaz. Szeretik ha tetszenek, felpörget, melegséggel tölt el, sőt egy megértő férj (mint pl az enyém :-) még büszke is rá, ha tetszem másnak. Végül is ki akar olyan feleséget, aki a kutyának sem kell. A lényeg, hogy ezeket az érzéseket próbáld meg kicsit hétköznapibban venni, ne kerekíts belőle semmi nagy dolgot, mert az az ami felőröl. Kicsit az az érzésem, nem is felül kerekedni akarsz, hanem elmondani valakinek. Itt anonim a legjobb módja: "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek". Én ezt érzem. Sok esetben az ilyen vonzalomnak az is lehet a háttere, hogy a nőnek hiányzik valami az életéből, ezért keresi az ilyen szituációkat, bár nem érzi, hogy ez tudatos választás. Ezt bizonyítja az is, hogy voltatok munkakapcsolatban. A munkakapcsolatban megkedvelni valakit a legbiztonságosabb módszer, mert nem kell szervezkedni egy találkozáshoz, hanem jön magától elkerülhetetlenül. Aki munkakapcsolatban érez vonzalmat valaki iránt, az általában elfoglalt és nincs lehetősége máshol ismerkedni. Tehát ez nem csoda, nem is egyedi, inkább hétköznapi. Remélem azzal, hogy hétköznapinak neveztem, kicsit átérzed, hogy valóban az, nincs benne semmi rendkívüli, ezért könnyebben el tudod majd felejteni.
2011. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lakóhelyváltozás!Ez a megoldás.Költözzetek máshova...
2011. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
16:13 jó ötlet, csak az a baj, hogy nem Amerikában élünk. Az amerikai filmekben a költözés olyan mint nekünk a zoknicsere, de nálunk ez valahogy nem így működik. Képzeld el ,hogy a kérdező benyögné otthon a férjének, hogy: Drágám! Nem gondoltál arra ,hogy el kellene máshová költöznünk? -Nem, dehogy, minek? Mégis miért? -Hát mert rá vagyok izgulva itt egy pasira és a GyK-n azt mondták a legjobb megoldás, hogy elköltözzünk. -Jaaa így már értem nyuszó-muszó, valóban jó ötlet, holnap keresik is egy megfelelő ingatlan, és természetesen új állást....
2011. okt. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!