Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álljak ki magamért egy ilyen...

Álljak ki magamért egy ilyen szituációban vagy inkább hallgassak?

Figyelt kérdés

Új munkahelyemen történt tegnap a következő: kolléganőm felhívta a főnököt, hogy megkérdezzen valamit egy számlával kapcsolatban, majd a főnök lecseszte, hogy miért nincs kitöltve a kérdéses dolog a számlán, ha ő töltötte volna ki, biztos jó lenne, és h milyen hülye a kollégám. Közben pedig a főnök aláírása volt a számlán, tehát ő töltötte ki. Kolléganőm pedig ráhagyta, és nem merte neki azt mondani, hogy de hát ő töltötte ki...

Utólag mondta nekem, hogy majd meglátja, nyugtázza, hogy nem is a kolléganőm volt a hülye, de később úgy fog emlékezni az esetre, mintha ő lett volna a hülye...


Én ebben a helyzetben szerintem mondtam volna neki, hogy az ő aláírása van rajta, nem hagytam volna annyiban.

Most akkor mi a jobb egy ilyen vagy ehhez hasonló szituban? Befogni a számat, és igen, hülye vagyok? Vagy kinyitni, és "szembeszállni" a főnökkel?

Egyszerűen hülye vagyok az ilyen helyzetekhez, mert én ösztönösen kiállok magamért...


2011. nov. 22. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Ez azért főnök függő.... nekem is volt már olyan főnököm, akinek nem lehetett felhívni a figyelmét rá, hogy ő hibázott. Szépen le kellett nyelni a békát, és reménykedni, hogy legközelebb nem engem vesz elő... :) Nem is bírtam ott sokáig egyébként.

A mostani főnökömnek meg simán lehet mondani, mert olyan típus, aki elismeri, ha hibázik, meg nem üvöltéssel kezeli mások hibáját sem.

Szóval azt kell átgondolnod, hogy a te főnököd melyik típusba tartozik, mert ha az elsőbe, akkor jobb, ha nem szólsz neki, csak rosszabb lesz.

2011. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdés, hoyg mennyire félted a melóhelyedet. Én is olyan vagyok, aki kiáll magáért, sajnos (vagy nem) nem is voltak hosszúéletűek a munkahelyeim. :)


Amúgy, ha meg is mondod, nagyon óvatosan kell úgy, hogy a főnök, attól, hogy felhívtad a figyelmét a hibájára, ne érezze magát szarul, mert akkor csak rontasz a helyzeten. Ha tudsz ennyire diplomatikus lenni, akkor csináld, mert amúgy összességében becsülni fogják, hogy kiállsz magadért.

2011. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető, hogy a főnök-beosztotti viszony alá-fölérendeltségi aspektusa nem emberi, hanem szakmai.

Az olyan főnöktől meg menekülni kell messzire, akinek az "aurájában" ez még kérdés, hogy egy aprócska, de őáltalala vétett hibával is félő szembesíteni.

Amúgy én is voltam régen főnök, ilyen esetben én inkább attól lettem volna mérges, ha nyaliból eltussolják. Ha valaki szólt, hogy bocsi, de te tetted így, inkább megköszöntem és megoldottam. Hitelesebb dolog, mint játszani a megközelíthetetlen tökélyt.

2011. nov. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jellemzo a mai fonokokre, hogy elturjek egy beosztotnak a velemenyet, sot eszrevetelet sem, tehat jobb lenne most hallgatni, mivel nem tudni, hogy a fonoknek milyen lenne a reakcioja.
2011. nov. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről az jut eszembe, hogy aki széllel szemben vizel, az megissza a levét.


Általában benyelem az ilyesmit, csak akkor szólok vissza, ha "világgyilkos" hangulatban vagyok.

2011. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is biztos szóltam volna rögtön érte, nem azért mert idegbeteg vagyok - a legtöbb főnökkel ellentétben - hanem mert marhára sértené az igazságérzetem. Csakhogy az ember örül, ha van munkája manapság, és ezt a főnökök is nagyon jól tudják. Viszont ha lenne lehetőségem mondjuk máshol is dolgozni, lehet, hogy megkockáztatnám, hogy szóvá teszem, kapjon már észbe ő tökéletessége.
2011. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!