Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te be tudod osztani a pénzt?...

Te be tudod osztani a pénzt? Háztartást vezető nők véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés
Nálunk csak a párom dolgozik, én a babával itthon vagyok, annyi dolgom lenne, hogy a havi bevételünket okosan beosszam, és neveljem a gyerekünket, de nem megy. Illetve a gyerekneveléssel nincs problémám, de a pénzt mindig elszórom a hónap első hetében, aztán meg élünk ahogy tudunk. Ti hogy osztjátok be okosan a bevételeteket?
2012. jún. 7. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
23%
Mér nem az osztja be aki keresi? :D Ekkora papucs a férjed? Mond meg neki hogy az ő pénze ő ossza be, neked meg adjon konyhapénzt, ennek ez a módja...
2012. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
94%

Mire költesz?

Be tudom osztani,hónap elején is spórolok nem csak a végén.

2012. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
90%
nem tudom beosztani. képtelen vagyok rá, ez van. szerencsére nincs gyerek.
2012. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%

1. A havi fizetésből rakd félre, ami a csekkekre kell.

2. A maradék minimum 10 %-át tedd félre váratlan kiadásokra

3. Ami azok után maradt, oszd el annyival, ahány hét a következő fizuig hátravan

4. Abból költhetsz hetente.

2012. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
88%
Mindketten megpróbáltuk. Nem szórjuk felelőtlenül. Együtt vásárolunk. Beszéljétek meg, hogy mi az amire szükségetek van és menjen a párod vásárolni, ha te elcsábulsz!! :))))
2012. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
100%

Hu, hát most én is háztartásbeli vagyok egy ideje, rám a "kaja-pénz" van bízva.

Mindig megveszem először a szükséges, nem könnyen romlandó alapanyagokat. Aztán jönnek a variálható alapanyagok, zöldségek, szárazbab, tészta stb. tehát amit bármikor elő lehet venni, ételt készíteni.


Páromra nem lehet bízni, mert ő édességbolond, elszórná nasira, üdítőre.:)

2012. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
100%
Mire költesz? Megbeszélitek egyáltalán, hogy mire kell pénz? Vagy a férjed odaadja a fizetését, vagy annak egy részét és mindenről Te döntesz? Egyébként amikor megérkezik a fizetésem, rögtön be is fizetek mindent: telefont, hitelt, közös ktg-et, stb. Nyitottam egy takarékszámlát, arra ugyanúgy megy hónap elején egy bizonyos összeg, mint a számlákra (tehát hó elején átvezetik állandó megbizással és utána az olyan, hogy NINCS ). Ha a számlákat kifizettem, akkor nagybevásárlás (tisztitószerek, tartós élelmiszerek, stb...)Általában a munkahelyemen ebédelek, annak a havi összegét is tudom kb. És a fagyasztó és tartós élelmiszerek ismeretében megtervezem a menüt, igy hó közben csak a friss zöldség, gyümölcs, kenyér kell.
2012. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%

Mi mióta vasárnaponként összeírjuk, hogy mi legyen az étel a következő héten, sokkal könnyebben megy a spórolás.

Ráadásul az étel nálunk azért is egyszerűbb, mert főtt étel mindig van, azaz kenyér, felvágott, egyéb ilyesmikre nincs szükségünk, maximum ha munkába már nem maradt vinnivaló étel. De itthon sosem tartunk ilyesmit.

Az a lényeg, hogy nem szabad finnyáskodni, ha két napig eszed ugyanazt az ételt, de reggelire, ebédre, vacsira is.


Csekkeket rögtön, mikor megjön a fizu, feladjuk, így, ami megmaradt, azt használjuk. FÉlretenni nem tudunk, szóval ilyennel nem számolunk.

2012. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%

6/8

Nálunk ugyon ez a helyzet..Én a kajapénzt osztom be,persze nem sikerül..Pedig semmi olyat nem vásárolok.

Párom,Ő viszont állandóan vesz valami nasit,üdítő meg ilyenek...Mindketten édesszájúak vagyunk :)

2012. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nics ilyen gondom simán beosztom a pénzt, ezt láttam mindig otthon. És mindig arra gondolok hogy úgy akarok lenni mint a szüleim 50 éves koromban hogy sikerüljön annyi megtakarítást összehoznom hogy ha nem lesz melóm az egészségem miatt akkor is legyen mihez nyúlni.

Vannak hónapok amikor csak a fizetés van pl téli hónapok: akkor spórolunk nincsenek nagyobb beruházok, de félre sem rakunk, nagyjából feléljük a fizut.Nyári, őszi hónapokban sokkal több munkánk van, és sokkal több a bevétel, ilyenkor engedélyezünk magunknak egy kis lazítást és nem vesszük le a fizetést, az csak gyűlik.Év végén attól függ mennyire kerestünk az évben veszünk nagyobb dolgokat és a pénz egy részét lekötjük a megtakarításhoz.

Amúgy az elején mikor összeköltöztünk akkor úgy osztottam be hogy összeírtam mire kell pénz és csak annyit vettem le a számláról így nincs nagyon felesleges költés.Otthon nincs is nagyon pénz, így nem tudunk kölcsönadni, nincs hirtelen felindultság.

2012. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!