Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akik egyedül vezetitek a...

Nők, akik egyedül vezetitek a háztartást és dolgoztok! Igazságos ez így? Jut magatokra idő?

Figyelt kérdés
Össze szeretnénk költözni, de valószínű, hogy egyedül fogom vezetni a háztartást. Én 8 órában dolgozom, délután 5-re érek haza, párom pedig 12 órás, csak éjjel 10 után ér haza. Mindketten heti 5 napban. A 2 szabadnap nem mindig esik egybe sajnos, de én most evidensnek gondolom, hogy én csináljam a takarítást és főzést, nem a párom, mert nem szeretném ha a két szabadnapját erre szentelné. Majd főleg én unka után. Ez így igazságos? Páran megszóltak érte, hogy a páromat elkényeztetem, nem csinál semmit se, de szerintem nem így van. Én amúgy is szeretek takarítgatni, főzni. Én vagyok a hülye?

2012. febr. 25. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagy hülye, pl. én is szívesen vezetek háztartást, pedig szintén 8 órában dolgozom.
2012. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%

Mi az, hogy nem csinál a párod semmit? Nem tudom, ki mondta ezt, de nem sok esze van. Ő ledolgozza a napi 10 óráját, persze, utána még takarítson is. Jesszusom.

Ha van rá időd, miért ne csinálhatnád te? Amúgy sem a férfi dolga.

2012. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi:) örülök ha így gondoljátok, szerintem sem a férfi dolga javarészt nekiállni takarítani, ráadásul ha én szeretek is akkor főleg
2012. febr. 25. 14:25
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha lesz két-három gyereketek és nem lesz változás a munkamegosztásban, másképp fogod gondolni.
2012. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ilyen házitündér vagy ok, akkor nincs gond. Nálunk van gyerek, dolgozom is. Sokszor a párom főz, mert szeret is. Én nem látok semmi kivetnivalót benne, hogy a férfiak is kiveszik a részüket.
2012. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
azért ha nem egybe esnek a szabadnapok a férjed sem fog ám bele halni ha elpakol maga után és nem neked kell hulla fáradtan. Azért vannak minimális doglok amiket megcsinálhat: evett legalább a mosgatóig vigye az edényeket, a szennyesét ne doblja szét stb.
2012. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a munkaidő beosztásban teljesen jó ez így. De fontos, ha ez változik, akkor ne óckodjon a párod a házimunkától, mert ha mindketten ugyanannyit dolgoznátok, akkor illene besegíteni.

Pl. azalatt a pár hónap alatt, amíg munkanélküli voltam, mindent megcsináltam itthon. Viszont mióta találtam újra munkát, már megosztjuk egymás között a házimunkát, hogy több időnk legyen egymásra.

2012. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is azt gondolom, hogy amíg nincs gyerek, addig jó ez így. Viszont, ha már van gyerek, akkor kicsit túlterheltté fogsz válni.

Nálunk a párom ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából, az nem csak egy nő dolga. Így hogy a párod 4 órával tovább bent van, Neked is belefér az idődbe a házi munka.

De hétvégén elvárnám, hogy besegítsen, mivel ha 8 órát dolgozok napi szinten és nagyjából mindennap főzök és takarítok, akkor ugyanott tartunk.

A hétvége az enyém is, nem csak a páromé. Én is elfáradnék. Mondjuk nekem nem okoz örömet a házimunka, a főzésen kívül. Csak szeretem, ha rend van.

2012. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

én is megcsinálok MINDENT, budipucolás, ágyneműhúzás, takarítás, mosás egyedül vasalni nem vagyok hajlandó, mert utálom, minden mást szívesen.


persze amikor otthon van, párom kérdezi segítsen-e teregetni, néha elmosogat meg főz, de ha neki később van igénye mondjuk ágyneműcserére vagy felmosásra, mint nekem, nem fogok rá várni, és ezen idegeskedni se, és piszkálni sem őt emiatt :)


jól érzem magam ha tiszta otthont produkálok, engem hamarabb kezd el zavarni a kupi, mint őt. viszont emiatt, ha nincs kedvem takarítani, én is halomban hagyhatom a ruháimat pl az étkezőszéken, mert nem fog piszkálni miatta.


én szeretek takarítani, ha segítségre szorulok tőle, úgyis felajánlja vagy megkérem rá. de sokan akkora ügyet csinálnak ebből, hogy borzalom. úgyis mindig a rendetlenek nyernek, sokkal hamarabb lehet kupit csinálni mint rendet , szóval én nem harcolok ilyenekért, nem ér annyit az egész.

2012. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

nem trehány, ahogy az egyik válaszoló írta. hogy legalább a mosogatóig vigye el a tányért, elmosogat ő mindig maga után most is, mert így szereti, de főzni szeret néha ha úgy adódik

ha jön a gyerek akkor máshogy lesz persze, mindent nem tudok én se csinálni..

2012. febr. 25. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!