Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá páromat az...

Hogy vegyem rá páromat az együttműködésre?

Figyelt kérdés

Válságban a kapcsolatunk és vele képtelenség bármit is megbeszélni. Azt mondja én mindig csak veszekszem és ő bármit csinál, az nekem soha nem tetszik.

A problémám annyi, hogy nekem szükségem lenne egy beszélgetésre, arra hogy elmondjam miből van elegem és min kell változtatnunk, mert így nem tudom fojtatni..de ezek a beszélgetések abból állnak, hogy nekem be nem áll a szám, párom pedig nem mondja el a véleményét. Külön kérésem ellenére sem!!! Annyival lezárja a témát, hogy nem szeret veszekedni. Mindenben igazat ad nekem és megígér mindent. Csakhogy ezzel nem vagyunk előrébb, mert én ugyan úgy nem tudok semmit abból hogy neki esetleg mi nem teszik velem kapcsolatban, mi az amit jó lenne ha változtatnék annak érdekében, hogy jó legyen a kapcsolatunk. Egyáltalán mit vált ki belőlem az amit én mondok neki...Annyira belefáradtam már az évek alatt. Nem elég, hogy így is szenvedek. Magányosnak érzem magam a kapcsolatunkban a kommunikáció szinte semmi..még azt is nekem kellene kitalálnom hogy párom mit gondolhat?

Azt mondta, ha neki valami nem tetszene, már nem kellenék neki, nem szeretne... nem lenne velem. ÉS nem érti miért erőltetem ennyire ezeket a beszélgetéseket. Szeret és nem akar elveszíteni, de ő nem egy beszédes típus...

Mit gondoltok? Adjatok tanácsot! Nekem kellene elfogadóbbnak lennem? Vagy egyszerűen csak be kellene látnom, hogy nem passzolunk?


2012. jún. 7. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

"Azt mondja én mindig csak veszekszem és ő bármit csinál, az nekem soha nem tetszik. "

Így van? Ha igen, akkor változtass. Ha nem, akkor meg kell tudnod miért érzi így.

Egyébként, ha valóban érdekel, hogy a párod mit gondol, akkor a helyedben felajánlanám neki, hogy leültök és csak ő beszél. Elmondja mit gondol, mi zavarja, stb. És te nem reagálsz semmire. Egy másik alkalommal, mondjuk másnap cseréltek, te beszélsz, ő nem reagál semmire. Átgondoljátok, majd egy újabb napon elmondjátok egymásnak hogy mire jutottatok a hallottak alapján. Megint csak egymás után elmondva. Aztán meg lehet beszélni a végeredményt.

Az én meglátásom szerint a férfiakkal is lehet beszélgetni a kapcsolat problémáiról, de menekülnek előle, ha veszekedés várható.

2012. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt már próbáltam. Mondtam neki, hogy szeretném ha csak ő beszélne és most én fogok hallgatni. Először elpoénkodta, hogy "akkor ez nem lesz egy hosszú beszélgetés". Majd nem szólalt meg és be akarta kapcsolni a tv-t. Amire kiborultam, hogy számomra ez fontos és nagyon rosszul viselem,hogy vele még beszélgetni sem lehet. Akkor már ő is ingerültebb volt és azt mondta, hogy nekem pedig fel kellene már fognom hogy ő nem beszédes típus...az lett a vége, hogy órákig nem szóltunk egymáshoz.


Mostanában én is érzem, hogy valóban semmi nem tetszik nekem amit ő csinál. Ezt azzal magyarázom, hogy feszültség van bennem amire nem találok megoldást és nem tudok megnyugodni és ezért őt hibáztatom...Mert szerintem nem egy nagy kérés az, hogy ha úgy érzem elfáradtam és nincs értelme folytatni akkor legyen együttműködőbb és legyen annyi benne, hogy megbeszéljük.

2012. jún. 7. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez az ötlet kilőve.

Próbáld meg úgy, hogy eldugod a távirányítót! :)

Sajnos nincs más ötletem. :(

2012. jún. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sokan maradinak tartják a Biblia tanácsait, pedig igen sok jó tanácsa alkalmazása családok, kapcsolatok millioit segitette a boldog házasság fenn maradásához.elöször is ha nincs tanácskozás ott elvész a megoldás.tehát ebben igazad van. meg van mindenkinek a szerepe a családban.a teremtő a férfit nevezte ki családfőnek akinek a feladata érzelmileg, fizikailag, szellemileg a családját ellátni.aki ezt nem teszi arrol ugy ir, hogy a hitet megtagadta és rosszabb a hitetlennél.ám a feleségnek is meg van a szerepe. a nőket kiegészitőnek teremtette a férfi mellé, mint segitőt, ami nem jelenti, hogy el kell nyomni.de nagyban hozzájárul a család jó müködésében,a nő megfelelő hozzáállása,javaslom olvasd el a példabeszédek könyve utolsó részét ami a derék feleségröl elmondja milyen valójában.
2012. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem adok, csak idézek tőled:

"Csakhogy ezzel nem vagyunk előrébb, mert én ugyan úgy nem tudok semmit abból hogy neki esetleg mi nem teszik velem kapcsolatban, mi az amit jó lenne ha változtatnék annak érdekében, hogy jó legyen a kapcsolatunk. "


"Azt mondja én mindig csak veszekszem és ő bármit csinál, az nekem soha nem tetszik."

"nem érti miért erőltetem ennyire ezeket a beszélgetéseket. "


Szerintem elég egyértelműen elmondta, hogy mi nem tetszik neki és min kellene változtatnod... De a kommunikáció tényleg csak akkor működik, ha meg is halljuk, értjük azt, amit a másik mond... még akkor is, ha esetleg nem tetszik...

2012. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit szerettél meg benne? Mi köt egy férfihoz? Az, hogy mennyire tudsz vele lelkizni? Arra jó egy barátnő is, ha már ő ilyen hallgatag ember. Ha egyébként meg szereted.
2012. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!