Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra a...

Mit jelent számotokra a tisztelet? Akár szüleitekkel, akár más emberekkel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelem a tudását, vagy amit elért, és tisztelem, mert tisztel engem. Senki sem több nálam és senki sem kevesebb nálam, csak van, aki jobban érti a matekot, van, aki jobban rajzol, van, aki szebb, van, akinek magasabb az IQ-ja, a fizetése, vagy jobb munkája van. Van, aki kevésbé ért a földrajzhoz, aki kevésbé tud festeni, aki vallásos, aki nem. Van, aki idősebb nálam, van, aki fiatalabb. A kor állapot és nem erény, senkit nem tisztelek azért, mert idősebb. Ettől még nem lesz több nálam, és nem lesz kevesebb sem.


Azt jelenti, hogy bizonyos dologban "felnézek rá", mert jobban tudja, mint én valaha is fogom, vagy jobb benne, mint én valaha is leszek. Azt jelenti, hogy elfogadom a nézeteit, a hitét, de ettől még kész vagyok vitatkozni, és nem mondok le a sajátomról sem. Azt jelenti, hogy elvárom, hogy ő is elfogadja az nézeteimet, noha nem kell, hogy el is higgye. Elfogadom és tárgyilagosan szemlélem, mint embert: a hibáival és erényeivel együtt. És ezt várom el tőle is.

Számomra nem az a tisztelet, ha elrugaszkodva csak a jót látjuk és példálózunk. Senki sem tökéletes, mindenkinek van épp annyi hibája, gyengesége, mint másnak.


A tisztelet az, hogy tárgyilagosan szemlélve elismerem amiben jó, de nem vagyok vak arra sem, amire nem.

2012. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint embert tisztelem.Nem rúgok bele,nem bántom,stb.
2012. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tisztelem őket,mert tudtak mindig támogatni anyagilag.
2012. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok egy tisztelet tudó ember. Csak azokat tisztelem akik kiérdemelték. Valamilyen tettel, tudással, viselkedéssel.

Kimondottan nem szeretem, ha valaki azt mondja, hogy tiszteld a koromat.

A kor nem érdem, nem dicsőség.

Sok idős emberrel állok kapcsolatban, ők szeretik ezt a tulajdonságomat.:)

Pl tisztelem az anyósomat, mert 86 éves létére tanácsot kér, ha valamit nem tud megfőzni és nem játssza el az én öreg vagyok mindent tudok-ot.:D

2012. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Három dolgot szeretnék mondani.


1./ Mi is a tisztelet?

2./ Szülő tisztelete

3./ Más emberek tisztelete


Szóval 1./: Mi is a tisztelet valójában? Nagyrabecsülés, elismerés, méltóságra emelés. Nem lehet kiérdemelni, s ez nem is kényszerkötelék, hanem egy személyes döntésnek az eredménye. Általában VALAMINEK az elismerése.


Második: A szülő tisztelete: VALAKINEK az elismerése. Ez független attól, hogy az a szülő jó szülő vagy éppen egy gazember. A Biblia a szülők tiszteletét istentiszteleti szintre emeli. Tiszteld..., hogy hosszú életű légy a földön.


Harmadik: Más emberek tisztelete: itt azt emelném ki, hogy az én döntésem kit tisztelek, s miért. Nem lehet ezt kierőszakolni. Itt felmerülhet a kérdés, hogy a tiszteletem engedelmességgel társul (pl főnök-beosztott viszonyban)...

2012. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!