Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Utálom a társaságot.

Mit tegyek? Utálom a társaságot.

Figyelt kérdés

röviden rólam: 14 éves lány vagyok, imádom a véres, brutális, elvont filmeket és a rockot.

Elég antiszociális vagyok, nem szeretek zsúfolt helyekre menni, egyedül könyvesboltba (a szobám leginkább könyvtárra emlékeztet). Szüleim naponta megjegyzéseket tesznek, miért öltözködöm ilyen feketén, miért nem viselkedem úgy mint a velem egykorúak stb. Nemrég egyik ismerősünk medencés partit rendezett, anyám ötlete volt hogy menjünk el (nem ellenkezhetek, hiszen még csak egy taknyos kölyök vagyok..) Ott senki sem szólitott a nevemen, csak "a gyerek"nek. Mit tegyek? Jó lenne ha legalább a saját szüleim elfogadnának.


2012. jún. 10. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén: 10 és 20 közöttiek legnagyobb része ugyanezzel a problémával küzd. Te csak legyél olyan, amilyen, de a szüleidet is próbáld megérteni: bármi, amit tesznek, úgy gondolják, téged az általuk jónak gondolt irányba fog vinni. Idővel te belátod, hogy bizonyos dolgokban nekik van igazuk, ők meg idővel rájönnek, hogy fel fogsz nőni, és nagyobb teret és döntést engednek neked. De addig is ez egy hosszú, és néha fájdalmas folyamat lesz mindenkinek.
2012. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ezzel semmi baj,az idő megfogja oldani.Miért is kellene sablonosnak lenned?!!Bár a fekete ruhák mögött lehet kiskori trauma....Miféle könyveket olvasol?
2012. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vree ***** válasza:
Én örülnék ha ilyen lányom lenne :D Az egészséges tinikor jele.
2012. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem történt velem semmiféle trauma, csak nem szeretem a rikító színeket. könyvek amiket olvasok:

[link]

[link]

filmek:

[link]

[link]

2012. jún. 10. 16:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled.
2012. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak jó lenne ha elfogadnának a szüleim és nem jönnének naponta azzal hogy változzak meg..
2012. jún. 10. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

A fekete ruhákkal, rockkal, könyvekkel nincs gond, szerintem még azzal sem, ha kissé antiszociális vagy (hasonló voltam én is), inkább a véres brutális filmek imádata, ami kicsit aggasztó szerintem. 14 évesen, hiába nem vagy már gyerek, szerintem akkor sem egészséges ha ilyeneket nézel...

Kéne találni valami mást, pl vehetnél egy elektromos gitárt, és azon zúzhatnál, vagy éppenséggel dobon :P És azzal kiélhetnéd ezt az agresszivitásodat kissé kreatívabb formában! Mit gondolsz? :) (aztán lehet, hogy idióta ötlet, de ki tudja :D)

2012. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 zokniszörny ***** válasza:

Kicsit magamra ismerek, én hasonló voltam hozzád ilyen idős koromban. Nagyon nehéz korszak ez, de megnyugtatlak: pár év múlva el fog múlni. Nem hiszem, hogy olyannak kellene lenned, mint a többi 14 évesnek. A szüleid persze érthető, hogy megjegyzéseket tesznek. Gondolkozz kicsit az ő fejükkel. Volt egy cuki, édes kis lányuk, aki hirtelen fura, fekete ruhákban kezdett járni, hajnali egykor még horrort néz, és ráadásul hallgatja ezeket a borzasztó, hörgős rockzenéket. Persze, hogy beszólnak, hiszen meg vannak ijedve, és ők sem tudják, hogy is kezeljenek hirtelen téged.


Viszont azt is tudomásul kell venned, hogy általában akik a rockzene, fekete öltözködés és stílus irányába mennek el, azoknak nem túl jó a kisugárzásuk sem. Mondhatni, belülről is fekete vagy. Valószínűleg elijeszted a többi embert. Ezzel nem épp a legkellemesebb szembesülni, de a rockos öltözködés nem épp a bizalmat szokta kiépíteni az emberekben.


Ha zavar, hogy magányos vagy, akkor próbálj hasonszőrű barátokat keresni, akikkel azonos az érdeklődési körötök. Próbálj a könyvtárban, könyvesboltban ismerkedni, járj koncertekre (ha elengednek), stb. Azt viszont fogadd meg egy idegen jótanácsaként, hogy akármilyen barátaid is lesznek, sose csinálj olyat, ami után nem bírnál a tükörbe nézni. Nem kell pl. se drogozni, se dohányozni, se hányásig inni magad, hogy felnőj. (Gondolom, te nem teszel ilyet, ezt csak példaként írtam.)


A szüleiddel próbálj picit megértőbb lenni, akkor is, ha nehéz. Ha gondolod, írj nekik levelet, általában így könnyebb az érzéseinket másoknak elárulni. Aztán az is szerencsés a levél esetében, hogy az ember többnyire végigolvassa.


Ezeket tudom tanácsolni így hirtelen. Remélem, segítettem!

2012. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
abszolút nem vagyok agresszív, nem is szoktam káromkodni. Lány vagyok, de attól még nem kell feltétlen szerelmes, nyálas filmeket néznem. Zenélni szoktam (zongorát 6, furulyát 4 éve tanulok)
2012. jún. 10. 16:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, ők is szeretik ezeket a könyveket és filmeket. Nem vagyok olyan fekete, barátnőm szerint fel szoktam dobni a társaságot (viccekkel) :D Annyi, hogy nem öltözködöm olyan lányosan, illetve jobban élvezek egy zombis filmet egy amerikai nyálasnál :D
2012. jún. 10. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!