Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom mindig elferdíti a...

Az anyósom mindig elferdíti a valóságot, s másképp adja elő a dolgokat, mint ahogy történtek! Ez mire jó?

Figyelt kérdés

Mondok példát:

A párom nővére babát vár, mi tudjuk, hogy nem mi leszünk a keresztszülők,ebből nincs is probléma.

Múltkor anyósom telefonált a lányával előttem, s hallom mondja neki:

-Tomi már alig várja, hogy keresztapa legyen,mindig erről beszél!

Amikor letette,megkérdeztem, hogy miért mond olyanokat,amik nem is igazak, akkor azt mondta:

-Nem baj, hadd higgye azt!


A párom hozta ezzel kellemetlen helyzetbe, mert 1.nem igaz, 2. tudja, hogy nem ő lesz a keresztapa


Már más dologban is észrevettem, hogy átformálja a történetet, s ezzel másokat hoz kínos szituációba.

A lányáról is mesélt nekem egy dolgot, utána amikor itt volt a lánya, neki is mondta, hogy én is tudok róla. A lánya meg ki volt akadva, mert nem is úgy mondta el nekem az anyja, ahogy történt.


Hiába beszélünk vele erről,ő csak megy a maga feje után, s nem is tudhatjuk miket csinál mond a hátunk mögött.



2012. jún. 10. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
A legokosabb, ha megbeszélitek egymással (a családtagok), hogy ha valami furcsát hallotok töle, akkor kérdezzen mindenki vissza az érintetteknél, és tisztázzák, hogy mi az igazság, enki meg ne higyjetek el semmit.
2012. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Ismerem a dolgot. Nekünk anyu ilyen, hogy mondjuk valami igazából "a" de ő úgy átváltoztatja, hogy "x" lesz belőle, és amikor mondjuk neki, " hát én ezt így értettem..." pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff egy kis változtatás szinessé teheti a dolgokat, de hogy teljesen más legyen belőle az már erősen túlzás, sőt inkább hazugság.
2012. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy mire jó ez, de anyám is ezt csinálja. Annyi különbséggel, hogy ő el is hiszi, amit állít. Mi meg már azt sem hisszük el neki, ha kérdez valamit.
2012. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagymamam is pont ilyen a rosszabbik fajtabol, es o is mindent elhisz amit mond.
2012. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!