Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Születésekor készül születési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Születésekor készül születési anyakönyvi kivonat, melyen fel kell tüntetni a vélelmezett apát. Az itt szereplő nevet hogyan ellenőrzik, hogy fedi a valóságot? Van eljárás erre, vagy bármit lehet beírni?

Figyelt kérdés
Nem voltam ott a szülésnél közvetlen, sem az anyakönyvi adatfelvételnél. A sejtésem, hogy nem fedi a valóságot.
2009. jún. 22. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apáságot elismerő nyilatkozat és az anya nem él házasságban akkor születéskor senkit nem jegyeznek be az apa neve rovatba. Az így született gyerekek az úgynevezett rendezetlen családi jogállású gyermekek. Az apaságot ilyenkor utólag tisztázza a gyámhatóság. Az anya által megnevezett apát meghallgatják aki ilyenkor még elismerheti sajátjaként a gyermeket, hanem akkor a gyámhatóság hivatalból megindítja a pert. Ha az anya házasságban él, a jog a férjet tekinti apának akkor is ha nem ő a tényleges apa. Ilyen esetben is utólag lehet és kell rendezni a tényleges helyzetet.
2009. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
100% a volt férj neve szerepel, de én vagyok az apa. Hasonlóságot mindenki felfedzete már másfél év után környezetemben, még az ismeretlen emberek is. Mind viselkedésben, mind arc vonásokban. A gyermek kori fényképein is árulkodnak. Mit tudok tenni?
2009. jún. 22. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Apasági keresetet kell indítanod és DNS vozsgálatot kérni.

(Ha előtte biztos akarsz lenni a dologban a DNS vizsgálatot te is kérheted független laboratóriumtól, akár olyan mintával amit te szerzel a gyerektől.)

2009. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan tudod, hogy a volt férj szerepel apaként, akkor az apasági vélelem megdöntése iránt kell pert indítani, perindításnak különböző feltételei vannak, vagy a gyereknek kell, vagy ebben az esetben a volt férjnek, sem te sem az anya nem indíthat pert. Viszont szerintem beszélj az anyával csináltassatok vizsgálatot és ha tényleg érdekel a gyerek és törődni szeretnél vele akkor érdemes belekezdeni a perbe, mert csak úgy ok nélkül nem fognak más apát bejegyezni, főleg ha a válás ellenére is rendezett a viszony a családban.
2009. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egészen biztos, hogy én nem indíthatom el a pert, ami az apaság vélelmének a megdöntésére irányul.
2009. jún. 22. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!